۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

پلاک الکتروفرمینگ

پلاک الکتروفرمینگ

پلاک الکتروفرمینگ

مقدمه

 الكتروفرمینگ (قطعه سازی الکتریکی) که به عناوین دیگری مانند گالوانوپلاستی و الكتروتایپینگ نیز شناخته می شود. به تعبیری الكتروفرمینگ عبارت است از  ساخت انواع قطعه های هنری و مهندسی به وسیله آبكاری بر روی الگویی خاص می باشد. این روش دارای قابلیت های زیادی می باشد. نظیر توانایی آسان جدا کردن مدل از الگو و یا کپی کردن سطوح با نقش های پیچیده ، به این  معنی که سطوحی با کیفیت براق، نیمه براق، صاف، مات،  ناهموار، عاجدار و یا مکملی از این موارد را بدون نیاز به عملیات ماشین کاری و پولیش کاری خاصی، پس از یک بار ساخت به آسانی و به دفعات زیاد تکثیر نمود.

به عبارت دیگر در صورتیکه ساخت قطعات فلزی با سایر روش های صنعتی غیر ممکن باشد، به راحتی با روش الکترو فرمینگ قابل انجام است. هر نوع حكاکی  سطحی ( نظیر چرم و چوب) را می توان در قالب های دایكست، پلاستیکی و دیگر قالب ها به راحتی ایجاد کرد. فلزاتی نظیر: مس ، نقره ، آهن و نیکل به سهولت قابلیت الکتروفرم شدن را دارا می‌باشند.

از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

توانایی تولید،تکثیر قطعات و اشکال پیچیده با تلورانس ابعادی بالا، سطح نهایی خوب و خواص متالورژیکی بالا 

هزینه ی پایین تولید ماکرو و میکرو قطعات 

روشی رقابتی در صنعت تولید قطعات دقیق 

محصولات تولید شده  فلزاتی قوی ، درجه بالا و مقاوم در برابر سایش 

سطح داخلی قطعات دشوار برای پردازش می تواند به شکل سطح خارجی هسته درآید و فلزی که به سختی تشکیل می شود را می توان به یک ماده هسته ای تبدیل کرد که به راحتی شکل می گیرد. (مانند موم ، رزین ، و غیره) ، بنابراین نمی توان آن را با روش های دیگر ساخت. (یا دشوار) شکل خاص قسمت تمام شده

 تولید با دقت خطوط نازک ( نظیر ماشینکاری بسیار دقیق ، پردازش اشکال پیچیده قطعات) 

ساخت محصولاتی با دقت، ابعاد بالا و سطح خوب  

امکان قراردادن قطعات ساختاری چند لایه و قطعات مختلف فلزی و غیر فلزی را  در یک ورق 

از کاربردهای روش الکترو فرمینگ می توان موارد زیر را ذکر کرد:

ساخت ابزارها و قالبها

تولید سیستم های میکرو الکترومکانیکی

ساخت میکرو قطعات صنایع پزشکی، برق و الکترونیک، هوافضاو…

انجام ریخته گری الکتریکی

ساخت جواهر آلات و کارهای تزیینی

استفاده در صنعت چاپ اسکناس

ساخت پلاک الکترو فرمینگ

 

پلاک الکتروفرمینگ

شرکت تبلیغاتی نشانه ساز، سازنده انواع پلاک های حروف برجسته با روش الکتروفرمینگ چسب دار به شکل دو بعدی و سه بعدی از جنس نیکل و… در ۲۰ طیف رنگ متنوع، ضخامت ۰٫۴ میلیمتر مناسب ماشین آلات صنعتی، صنایع لوازم خانگی و الکترونیکی ، صنایع تولیدی کیف و کفش ، سررسید، هدایای تبلیغاتی و …

برای سفارش و ساخت پلاک الکتروفرمینگ با شرکت تبلیغاتی نشانه ساز تماس بگیرید:

         02188842300،  2188843200 ،  09122488874

محاسن پلاک الکتروفرمینگ

پلاک الکتروفرمینگ از مزایای فراوانی برخوردار می باشد. این امر باعث شده است تا این نوع پلاک، مشتریان زیادی را به سمت خود جلب و جذب نماید. 

اهم محاسن پلاک الکتروفرمینگ عبارتند از:

اولین حسنی که می توان برای این نوع پلاک قائل شویم، واز مزایای بسیار مهم آن به حساب می‌آید. مقاوم بودن در برابر حرارت و ساییدگی است.

از مزایای دیگر پلاک الکترو فرمینگ، می توان به ماندگاری بالا، نصب آسان، دارای جلوه‌ای زیبا، طراحی تصاویر و حروف به صورت برجسته، قیمت مناسب، قابلیت طراحی بزرگ و متعدد، سهولت در طراحی تصاویر و تنظیمات پیچیده، قابلیت تولید در تیراژ زیاد و کیفیت بالا، امکان ساخت پلاک های دو بعدی و سه بعدی، قابلیت ساخت با تنوع رنگ زیاد، وزن سبک، قابل ارسال از طریق پست اشاره نمود.

کاربردپلاک الکتروفرمینگ

همانگونه که عنوان گردید کاربردهای روش الکترو فرمینگ بسیار زیاد است که یکی از این کاربردها ساخت پلاک  می باشد.

پلاک الکترو فرمینگ نیز خود دارای موارد استفاده و کاربرد فراوانی است که می توان به اهم آنها به شرح زیر اشاره نمود:

نصب برروی لوازم برقی نظیر یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و …

نصب برروی لوازم چوبی مانند سرویس خواب، سرویس مبلمان، کابینت آشپزخانه و…

نصب برروی لوازم اداری مثل کامپیوتر، تلفن، میز تحریرو…

نصب برروی ماشین آلات صنعتی(اعم از سبک و سنگین)

نصب برروی لوازم بهداشتی، آرایشی و پزشکی و…

پلاک الکتروفرمینگ

ساخت پلاک الکتروفرمینگ

برای ساخت پلاک الکتروفرمینگ از یک روش بسیار تخصصی به نام شکل‌دهی الکتریکی استفاده می شود.

دراین روش  قطعه‌های فلزی (پلاک) به وسیله رسوب دهی الکتریکی و با استفاده از الکترولیز ، فلز را بر روی یک محور (مندرل manderel) رسوب می‌دهند. این محور صرفا” نقش شکل‌ دادن به قطعه فلزی در زمان رسوب‌ دهی را بازی می کند، و در انتها منفک می‌شود.

این روش با آبکاری الکتریکی فرق می کند. زیرا در این روش ضخامت بیشتر می باشد و از آن علاوه بر پوشش‌ دهی صفحه، بلکه برای ساخت یک قطعه  استفاده  می گردد. همچنین در روش  شکل دهی الکتریکی محور از قطعه جدا می شود. اما در آبکاری الکتریکی، محور بخشی از قطعه نهایی‌ می باشد که رسوب نقش پوششی بر روی آن را دارد.

در شکل‌دهی الکتریکی ساده، یک حمام الکترولیت برای نمایش نیکل یا سایر فلزات شکل پذیر( نقره، مس،آهن و…) با الکتریک بر روی یک صفحه طرح دار رسانا مانند استیل ضد زنگ استفاده می‌شود. هنگامی که فلز رسوب داده شده به ضخامت مورد نظر رسید، الکتروفرم اصلی از لایهٔ قبلی جدا می‌شود. این عملیات امکان تکثیر با کیفیت بالا قطعهٔ اولیه (پایه) را داده و اجازهٔ تولید با  قیمت پایین، تکرارپذیری بالا و عملیات کنترل عالی را می‌دهد. اگر مندرل (محور) از مواد نارسانا درست شده باشد، می‌توان آن را توسط ماده‌ای رسانا پوشش داد. از لحاظ تکنیکی این روندی از سنتر یک شی فلزی با کنترل آبکاری فلز است که از یک محلول الکترولیز عبور می‌کند.  قطعه‌ای که از روش الکتروفرمینگ تولید می‌شود می‌تواند یک قسمت دائمی نهایی تولید بوده یا موقت باشد و بعدا”جدا شود تا صرفا”به شکل فلزی باقی بماند.

پلاک الکتروفرمینگ

قیمت پلاک الکتروفرمینگ

باتوجه به اینکه پلاک الکتروفرمینگ از مدلها و انواع گوناگون و متنوعی برخوردار است. لذا عاملهای متعددی نیز در ساخت آن دخیل می باشند.

اهم این عوامل شامل: نوع متریال  (نیکل، نقره، مس،آهن، طلا و … ) است که قیمت هرکدام از آنها متفاوت می باشد. ابعاد پلاک فلزی به طور معمول (‌30*20) است و اگر این ابعاد تغییر کند در تغییر قیمت آن نیز موثر می باشد. تیراژ درخواست( هرچقدر تعداد درخواست تولید پلاک بیشتر باشد قیمت ارزانتر می شود. لازم به ذکر است حداقل درخواست یک برگه می باشد، نوع و تعداد رنگکاری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچقدر کیفیت رنگ بالاتر باشد و طیف های آن بیشتر باشد(حداکثر 20 طیف رنگ) قیمت تمام شده پلاک زیادتر خواهد بود. 

توصیه می گردد قبل از ارائه سفارش در مورد نوع پلاک و برآورد قیمت، ازکارشناسان و متخصصین شرکت نشانه ساز مشورت بگیرید.

پلاک حروف برجسته الکتروفرمینگ در قالب یک برچسب در ابعاد گوناگون با چسبندگی فوق العاده و اطمینان بخش مناسب برای هرنوع محصول اعم از ماشین آلات سبک و سنگین صنعتی، لوازم خانگی اعم از برقی، چوبی، پاستیکی و…، لوازم بهداشتی، آرایشی و پزشکی بازیبایی خیره کننده با طیف رنگ بالا، مقاوم در برابر سایش، حرارت و رطوبت

بااین پلاک محصولات خود را شیک و لوکس معرفی نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟