۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

پلاک مشخصات و نیم پلیت

پلاک مشخصات یا همان نیم پلیت امروزه به صورت گسترده و بر روی محصولات فراوانی الصاق می‌شود. به کمک پلاک مشخصات می‌توان با ویژگی‌های یک محصول بیشتر آشنا شد و دستورالعمل استفاده از آن را نیز فراگرفت. توجه به پلاک مشخصات به ما شیوه استفاده صحیح از یک محصول را می‌آموزد و محدودیت‌های آن را نیز بیان می‌کند. به طور مثال در داخل کابین هر آسانسور یک نیم پلیت فلزی متصل شده است. بر روی این نیم پلیت حداکثر ظرفیت جابجایی آن آسانسور نوشته شده است. ضمنا نکات ایمنی درباره طریقه استفاده از آن نیز بیان شده است. در آن در صورت عدم توجه به این نکات ممکن است سرنشینان دچار حادثه شوند. امروزه وجود پلاک مشخصات بر روی اکثر دستگاه‌ها و وسایل برقی الزامی می‌باشد.

شما می‌توانید جهت سفارش ساخت نیم ‌پلیت یا همان پلاک مشخصات محصولات خود با شرکت نشانه ساز تماس برقرار نمایید. همکاران ما ضمن پاسخگویی به سوالات شما به شما درباره این محصول و چالش‌های مختلف آن مشاوره رایگان ارائه خواهند کرد. ما پلاک اختصاصی شما را با ظرافت و زیبایی طراحی خواهیم کرد و در کوتاهترین زمان آن را به شما تحویل می‌دهیم.

آیا میدانید که روش ساخت پلاک دستگاه شبیه به روش تولید پلاک اداری میباشد .

و تنها فرقی که می توان به آن اشاره نمود، آن است که پلاک اداری نسبت به پلاک دستگاه (همان پلاک مشخصات )دارای ابعاد بزرگتر است.

ساخت پلاک مشخصات و نیم پلیت

مزایای استفاده از پلاک مشخصات و نیم پلیت

استفاده از پلاک مشخصات و نیم پلیت دارای مزایای زیادی است. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:
شناسایی آسان
پلاک مشخصات و نیم پلیت معمولاً شامل اطلاعاتی مانند نام، عنوان، شماره تماس، شماره هویتی و سایر اطلاعات مهم است. این اطلاعات در کاربردهای مختلف مانند نمایش هویت شخص، شناسایی وظیفه یا شغلی، مشخصات تجهیزات و غیره بکار می‌رود.
مقاومت در برابر عوامل خارجی
پلاک مشخصات و نیم پلیت معمولاً از مواد مقاومی مانند فلز ساخته می‌شود. این ویژگی آن را مقاوم در برابر عوامل خارجی مانند آب، رطوبت، حرارت، خوردگی و آسیب‌های مکانیکی می‌کند. بنابراین، پلاک مشخصات و نیم پلیت می‌تواند در طولانی مدت و در شرایط مختلف قابل استفاده باشد.
ظاهر شکیل و حرفه‌ای
پلاک مشخصات و نیم پلیت به دلیل طراحی متنوع و جذابیت ظاهری خود، به نمایشگاه‌ها، رویدادها، کنفرانس‌ها، سازمان‌ها و حتی استفاده شخصی شما جلوه و شکوه می‌بخشد.

سفارش پلاک مشخصات

نیم پلیت و پلاک مشخصات غالبا توسط شرکت‌های تولیدی، کارخانجات و کارگاه‌‌ها سفارش داده می‌شود. در چنین محیط‌هایی دستگاه‌هایی وجود دارد که نیاز به نیم پلیت دارند. ضمنا بعضی کارگاه‌های تولیدی نیز محصولاتی را روانه بازار می‌کنند که بر روی آن پلاکی برای درج اطلاعات آن محصول ضروری است. به طور مثال یک شرکت که محصولی مانند چرخ گوشت تولید می‌کند برای محصولش سفارش پلاک فلزی می‌دهد تا اطلاعات و مواردی که درنظر دارد بر روی آن نصب شود.

یکی دیگر از چالش‌های مشتریان هنگام سفارش پلاک مشخصات، جنس آن است. ممکن است قبل از سفارش یک نیم پلیت سوالات زیادی درباره جنس، چگونگی ساخت، هزینه تولید، زمان تحویل و… برای شما پیش بیاید. شما می‌توانید قبل از ثبت هر گونه سفارش با همکاران ما در شرکت نشانه ساز تماس برقرار نمایید و  به طور رایگان از آنها مشاوره بگیرید.

ساخت پلاک مشخصات

نیم پلیت ها از انواع رایج پلاک فلزی هستند و اغلب از فلزاتی نظیر آلومینیوم و استیل ساخته می‌شوند. شکل ظاهری و ابعاد نیم پلیت ها غالبا مستطیلی است. در نمونه‌های استیل از حکاکی اسیدکاری با چاپ رنگ کوره‌ای استفاده می‎شود. در نمونه های آلومینیوم حکاکی لیزری و نوع چاپ غالبا آنادایز و در برخی موارد سابلیمیشن است. البته چاپ افست نیز در آنها کاربرد دارد. ساخت نیم پلیت در کارگاه‌های پیشرفته و با دستگاه‌های مخصوص با دقت بالایی انجام می‌شود.

اغلب نیم پلیت‌ها رنگ نقره‌ای زمینه نقره‌ای دارند و قسمت نوشتاری آن مشکی است. البته می‌توان در رنگ‌های متفاوتی آن را تولید کرد. ساخت یک پلاک زیبا که محصول شما را معرفی می‌کند باعث اعتبار بخشی به شما و محصولاتتان خواهد شد. در کارخانجات نیز الصاق نیم پلیت به افراد کمک خواهد کرد که شیوه درست استفاده از یک دستگاه را بیاموزند و با مخاطرات آن آشنا شوند.

قیمت پلاک مشخصات

قیمت و هزینه نهایی برای ساخت هر نیم پلیت به جنس ماده اولیه، ابعاد و چگونگی چاپ آن بستگی دارد. علاوه یر این، عواملی مانند برجسته بودن و تعداد رنگ نیز در قیمت نهایی تاثیرگذار است.

یکی دیگر از چالش‌های مشتریان در سفارش پلاک دستگاه، جنس آن است. برچسب‌های کاغذی نیز می‌توانند برای ثبت اطلاعات یک محصول به کار برده شوند اما چرا استفاده از نیم پلیت فلزی مرسوم است؟ جواب این پرسش به جلوه ظاهری و ماندگاری پلاک مشخصات فلزی برمی‌گردد. اطلاعات و نوشته‌های چاپ شده بر روی برچسب‌ها بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود یا خود برچسب به طور کلی آسیب می‌بیند و قابل استفاده نیست. اما نیم پلیت فلزی حتی ده ها سال دارد و جلوه‌ای زیبا به محصول می‌دهد. ضمنا فضای مناسب و ماندگاری برای تبلیغ برند شماست. شرکت نشانه ساز با کمترین قیمت، پلاک مشخصات را با بالاترین کیفیت برای شما تولید خواهد کرد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟