۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

تندیس

جهت ساخت تندیس سفارشی با کیفیت بالا و قیمت مناسب با شرکت نشانه ساز تماس بگیرید.

تندیس یا یادبود

تندیس یا همان یادبود جسمی زیبا و شکیل است که برای قدردانی از تلاش فردی که در زمینه‌ای خاص حائز موفقیت شده‌، به او اهدا می‌گردد. جشنواره‌های بین المللی فیلم و موسیقی، مسابقات علمی یا رویدادهای ورزشی و … با تندیس‌های منحصربه‌فرد خود شناخته می‌شوند. تندیس مراسم اسکار نمونه‌ای از یادبودهای معتبر جهانی و سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین یادبود جشنواره‌های داخلی می‌باشد. اهدا تندیس به فرد برگزیده، باعث افزایش اعتبار آن رویداد و ثبت بهتر این افتخار در ویترین شخصی آن فرد خواهد شد. امروزه ساخت تندیس هنری است که توسط صنعتگران ماهر و با تکنولوژی‌های روز انجام می‌شود. تندیس‌ها کاربرد فراوانی دارند و استفاده از آن بسیار رایج شده‌است. به طور مثال دانشگاه‌های معتبر ایران بعد از پایان دوره به فارغ‌التحصیلان خود تندیس‌هایی به عنوان یادبود و تجلیل از تلاش آنها در راه کسب علم اهدا می‌کنند.

تندیس و نشان یادبود

اگر درباره انواع تندیس و روش‌های ساخت آن اطلاعات کافی دارید به انتهای صفحه مراجعه کنید و نمونه کارهای ما را تماشا کنید.  شما می‌توانید به جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش با شرکت نشانه ساز تماس بگیرید.

تندیس پلکسی

تندیس پلکسی یکی از انواع محبوب و پرکاربرد یادبود است. از مزایای آن می‌توان به قابلیت بالای چاپ آن اشاره کرد. ضمنا پلکسی برای طراحی های ظریف به نسبت قیمت، کیفیت مناسبی دارد و به علت تنوع بالا در رنگ بندی، برای سازندگان محدودیتی در اجرای طرح های پیچیده ایجاد نمی کند.

تندیس آماده

تندیس پیش ساخته از نظر کیفیت تفاوتی با سایر یادبودهای گروه نشانه ساز ندارد. یادبود‌های آماده یا فوری از قبل در تیراژ بالا و طرح های متنوع ساخته می شوند و بعد از ثبت سفارش توسط مشتری اطلاعات مربوط به مشتری روی آن حک می شود. تحویل فوری و قیمت مناسب ‌دو ویژگی خاص آن است.

تندیس حجمی و فلزی

تندیس فلزی و حجمی به روش ریخته گری ساخته می‌شود و به واسطه اشکال منحصر به فرد می تواند یادبودی خاص برای جشنواره ها، مسابقات، همایش ها و .. باشد. در طراحی این یادبود، خلاقیت عامل مهمی است و جنس آن به انتخاب مشتری می تواند زاماک، سرب یا برنج باشد.

تندیس کریستال

این مدل تندیس معمولا به واسطه شفافیت و چاپ روی شیشه محبوبیت زیادی بین مشتریان دارد. مدل سه بعدی آن قابلیت حکاکی داخلی دارد که آن را از انواع دیگر متمایز خواهد کرد. شعار، لوگو و یا متن درخواستی مشتری با استفاده از لیزر سه بعدی داخل این یادبود‌ها چاپ می شود و جلوه ای زیبا به آن می دهد.

تاریخچه تندیس

قدمت و عمر ساخت تندیس‌ به چند ده هزار سال قبل برمی‌گردد. یادبود‌های اولیه مجسمه‌هایی بودند که توسط پیکرتراشان ساخته می‌شدند. درواقع آنها مجسمه‌هایی بودند که برای تجلیل و سپاسگزاری از یک شخص بزرگ ساخته ‌می‌شد. در قرن اخیر اما کاربرد تندیس‌ها به طور کلی تغییر یافت. به طور مثال در سال ۱۹۲۹ آکادمی علوم و هنرهای سینما تصمیم گرفت جوایزی در حوزه گوناگون سینما به بهترین‌ها اهدا کند. به همین منظور آکادمی اسکار جورج استنلی مجسمه ساز معروف را مامور کرد تا به کمک ساچین اسمیت، طرحی را از سدریک گیبنز به صورت تندیس درآورد. ساخت تندیس اسکار سبب ماندگاری و پرآوازه شدن نام جورج استنلی در تاریخ سینما گشت.

جایزه اسکار که در طی این سالها همچنان طرح آن ثابت مانده‌است، هر ساله به نفرات برتر حوزه‌های مختلف سینما تقدیم می‌گردد. به تدریج استفاده از تندیس‌های مختلف به عنوان وسیله‌ای برای گرامیداشت و تجلیل از تلاش افراد برگزیده در زمینه‌های مختلف رایج شد.

 

تاریخچه تندیس و یادبود
تندیس‌های معتبر بین المللی و داخلی

امروزه جشنواره‌های معتبر خارجی و داخلی زیادی وجود دارد که هر کدام با تندیس خاص خود شناخته می‌شوند. جایزه اسکار و نخل طلایی کن دو نمونه از جوایز بین المللی در حوزه سینما هستند. در ورزش نیز جوایز زیادی به صورت یادبود وجود دارد. به طور مثال بعد از هر دوره جام جهانی فوتبال جایزه توپ طلا، کفش طلا و دستکش طلا که به صورت تندیسی زیبا طراحی شده‌اند، به ترتیب به بهترین بازیکن، آقای گل مسابقات و دروازه‌بان برتر جام اهدا می‌شود. جشنواره فجر نیز معتبرترین جایزه جشنواره هنری ایران است. هرساله سیمرغ بلورین جشنواره در بخش‌های متفاوت به نفرات و آثار برگزیده اهدا می‌گردد.

علاوه بر جشنواره فجر، هر ساله جشنواره‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون در ایران برگزار می‌شود که در هر کدام یادبود ویژه و خاص به برگزیدگان اهدا می‌شود. جشنواره خوارزمی، جشنواره موسیقی فجر، جشنواره فیلم رشد، جشنواره طوبی و… نمونه‌هایی از جشنواره‌های معتبر داخلی هستند.

 

تندیس سیمرغ بلورین جشنواره فجر

ساخت تندیس

ساخت تندیس با توجه به مواد اولیه، نوع سفارش و مدل آن صورت می‌پذیرد. امروزه موادی همچون پلکسی گلس در ساخت تندیس‌ها بسیار رواج دارد. مواد دیگری همچون چوب و فلزاتی مانند سرب، برنج و آهن نیز از دیرباز در ساخت آن کاربرد داشته‌اند. سازنده تلاش خواهد کرد که با توجه به نوع سفارش مشتری  با استفاده از مواد گوناگون اثری ماندگار و زیبا خلق کند. افزون بر این طراحان و سازندگان با توجه به نمادهای سازمان یا جشنواره مورد نظر، طرح نهایی خود را ایجاد می‌کنند. یادبود‌های امروزی اغلب از چند بخش تشکیل شد‌ه‌اند و هر بخش آن به طور مستقل وجود دارد. در مرحله نهایی این اجزا را باهم ترکیب می‌کنند. از پیوند این قطعات با یکدیگر اثر نهایی ساخته می‌شود.

نکته مهم دیگر این است که اجزای مختلف تندیس‌ها چگونه ساخته می‌شود؟ اجزای آن گاهی به صورت پیش ساخته موجود است و گاهی هنرمند آنها را می‌سازد.  در مرحله بعد نیز با مشخص کردن نوع چاپ، متون مورد نظر سفارش دهنده را در بخش مورد نظر چاپ می‌کند. برای اتصال اجزای مختلف تندیس‌ها به یکدیگر از چسب، لحیم، پرچ یاجوشکاری و … استفاده می‌شود. نکته مهم دیگر در ساخت آنها این است که با توجه به این که اجزای مختلف جداگانه ساخته می‌شود پس مواد اولیه مورد استفاده در تندیس‌ها نیز متفاوت خواهد بود. این تنوع مواد اولیه و تنوع ساخت باعث خلق یادبودهایی زیبا و جذاب خواهد شد.

متریال مورد استفاده در تندیس

عمده ی متریال مصرفی در ساخت تندیس های امروزی، پلکسی گلاس است. پلکسی گلاس ها بخاطر تنوع بالایی که در ضخامت، رنگ و همچنین فرم پذیری و قیمت دارند، به نسبت متریال های دیگر مانند چوب و فلز، بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. اما همانطور که اشاره شد، از فلزهایی مانند سرب، برنج و آهن نیز در ساخت تندیس استفاده می گردد. از متریال های دیگر می توان به چوب، سنگ و یا جنس های مشابه سنگ، نظیر پلی استر(زرین) اشاره کرد.

ساخت تندیس آماده

تندیس‌ آماده در تیراژ بالا و در طرح‌های رایج تولید می‌شود. این یادبود‌ها تنوع گوناگونی دارند و اغلب به صورت کتیبه‌ای هستند. البته نمونه‌های حجمی آنها نیز موجود می‌باشد. پس از مشاوره رایگان و ثبت سفارش، شرکت طرح و متن درخواستی مشتری را بر روی آن چاپ و درج می‌نماید. چون طرح اولیه یادبود‌های آماده از قبل وجود دارد پس هزینه‌ای بابت طراحی از مشتری دریافت نمی‌گردد. عدم پرداخت هزینه بابت طرح موجب کاهش قیمت آن می‌شود. ضمنا عدم ایجاد طرح اولیه باعث صرفه جویی در وقت خواهد شد. این مورد باعث می‌شود زمان تحویل کالا به مشتری تسریع می‌گردد. به طور کلی اگر تیراژ سفارش مشتری کم باشد به او توصیه می‌گردد که از تندیس آماده استفاده کند تا در زمان و هزینه صرفه‌جویی شود.

انواع تندیس

برای دسته بندی هر شی می‌توان روش‌های گوناگون و متفاوتی را در نظر گرفت. به همین علت تندیس‌ها را بر اساس شکل ظاهری، مواد اولیه و روش ساخت به دو دسته بزرگ حجمی و ساده تقسیم می‌کنند. ضمنا تندیس‌های ساده و حجمی خود نیز بر اساس ویژگی هایشان در دسته بندی‌های  جزئی تری قرار می‌گیرند. در ادامه درباره انواع یادبود اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

تندیس حجمی

تندیس‌ حجمی همانطور که از نامش پیداست ظاهری حجیم دارد. به عبارت دیگر این یادبود‌ها به صورت سه بعدی طراحی شده‌اند. ظاهر آنها به گونه‌ای است که غالبا نمادی از یک انسان یا یک شی خاص را بازآفرینی می‌کنند. به طور مثال سیمرغ بلورین جشنواره فجر یادآور سیمرغ موجود افسانه‌ای ایران است. جایزه نخل طلایی جشنواره فیلم کن هم الهام گرفته ازشاخه درخت نخل است که به عنوان نماد شهر کن فرانسه شناخته می‌شود. گروه نشانه ساز به عنوان سازنده زیباترین و باکیفیت‌ترین تندیس‌های حجمی فلزی در ایران آماده مشاوره و دریافت سفارش شما مردم ایران است.

تندیس ساده

تندیس‌های ساده به صورت لوح یا کتیبه‌ای زیبا طراحی می‌شوند. این یادبودها به نسبت انواع حجمی ساده‌تر است، به همین علت به این نوع تندیس، ساده می‌گویند. دانشگاه‌ها و ادارات و سازمان‌ها در مراسماتی مانند فارغ التحصیلی دانشجویان و یا تجلیل از کارمندان خود اغلب از این نوع تندیس‌ها استفاده می‌کنند. تندیس‌های پلکسی گلس یا کریستالی دو بعدی نمونه‌ای از یادبود‌های ساده هستند. تندیس‌های ساده نیاز به مدلسازی چندانی ندارند.

ساخت تندیس سفارشی

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها و حشنواره‌های معتبر یادبودی منحصر به فرد دارند. گاهی سفارش دهنده طرح خود را به شرکت ارائه می‌کند و یا موارد مدنظر خود را با شرکت در میان خواهد گذاشت. سپس شرکت با توجه به نیاز و خواسته‌های مشتری یادبودی زیبا و خاص برای او طراحی ‌میکند. به علت هزینه‌ی بالای طراحی اصولا خرید تندیس سفارشی اغلب در تیراژهای بالا توصیه می‌شود. در مواردی دیگر هم می‌توان از یادبود‌های سفارشی استفاده کرد. به طور مثال جشنواره‌هایی که یادبود مختص به خود را دارند نیز می‌توانند هرچند به تعداد کم از تندیس سفارشی استفاده کنند. در ادامه نمونه‌ای از یادبود سفارشی ساخته شده توسط شرکت نشانه‌ساز برای فدراسیون تکواندو را مشاهده می‌کنید.

 

تندیس سفارشی ورزشی
انواع تندیس حجمی و ساده

یک تندیس می‌تواند یادبودی ارزشمند برای فرد دریافت کننده آن باشد و خاطره‌ای ماندگار از یک مجموعه یا رویداد را در ذهن او تثبیت کند.

سفارش تندیس

سفارش تندیس ‌به دو روش امکان پذیر است. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به دفاتر شرکت‌های ساخت تندیس مراجعه کنید یا با تماس تلفنی با این شرکت‌ها سفارش خود را مطرح کنید. شرکت تولیدی نشانه ساز هر دو امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است. شما می‌توانید با مراجعه به دفتر شرکت نشانه ساز درباره مواد سازنده، مراحل ساخت و هزینه نهایی و … مشاوره رایگان دریافت کنید. در سفارش غیر حضوری نیز می‌توانید با کارشناسان ما تمام شاخص‌های خود را مطرح کنید. همکاران ما با شما نکات اصلی تهیه یک یادبود زیبا را در میان خواهند گذاشت. سپس در صورت نیاز می‌توانید به شرکت نشانه ساز سفارش ساخت تندیس اختصاصی خود را بدهید.

مراحل ثبت سفارش در نشانه ساز:

1.دریافت مشاوره و تماس با کارشناسان فروش نشانه ساز 

2.ارسال برند و نام محصول در داشتن طرح ارسال طرح(هزینه طراحی طرح از سمت نشانه ساز هزینه مجزا دارد)

3.تعیین قیمت طبق سفارش و تعین مدت زمان تحویل شما و آماده سازی فاکتور

4.بعد از ثبت نهایی و وریز از جانب مشتری ، شروع کار توسط گروه نشانه ساز

5.ارسال طرج اولیه  برای مشتری جهت تاییددر صورت طراحی از سمت ما

6.اقدام به اجرا و طی مراحل تولید و ساخت سفارش برای تحویل به موقع به مشتری

قیمت تندیس

قیمت تندیس‌ به عوامل مختلفی بستگی دارد. اصلی‌ترین عواملی که در قیمت‌گذاری آنها نقش دارد جنس، شکل طراحی و نوع سفارش است. این یادبود‌ها با مواد گوناگونی ساخته می‌شوند. قیمت مواد اولیه که در ساخت یادبود به کار می‌رود در تعیین قیمت نهایی آن نقش عمده‌ای دارد. شکل و طراحی هم  به صورت آشکار در تعیین قیمت هر تندیسی تاثیر به سزایی دارد.

مسلما تندیس‌های حجمی و حک‌های لیزری نسبت به همتایان خود که به صورت معمولی با قابلیت چاپ ساده تولید می‌گردند، قیمت بالاتری دارند. نوع سفارش که خود شامل بخش‌های متفاوتی است نیز می‌تواند به صورت ویژه در تعیین قیمت تندیس موثر باشد. به طور در یادبود‌های سفارشی، هزینه طراحی نیز به هزینه پرداختی اضافه می‌گردد. ضمنا تعدادی که سفارش داده می‌شود نیز به طور مسلم درتعیین قیمت آن نقش به سزایی دارد. هرچه تعداد کالای سفارشی افزایش یابد هزینه و قیمت نهایی آن کاهش بیشتری خواهد یافت.

خرید تندیس

شرکت‌های بسیار و مغازه‌های فراوانی درامر فروش انواع تندیس‌های آماده و سفارشی فعالیت می‌کنند. افزون بر این افراد، تعدادی سایت در فضای وب نیز به مشتریان در خرید تندیس مناسب کمک می‌کنند. بیشتر این شرکت‌ها و سایت‌ها به عنوان واسطه‌هایی دراین زمینه فعالیت دارند. اما شرکت نشانه‌ساز با در اختیار داشتن کارگاه‌های شخصی به صورت تخصصی در این زمینه حضور شاخصی دارد. این ارتباط مستقیم زمینه ساز تولید یادبود‌هایی مرغوب شده است که مشتری می‌تواند با قیمت مناسب آنها راخریداری کند.

مشتریان باید قبل از ساخت و سفارش تندیس یا خرید آن نخست کیفیت جنس تولید شده را در نظر بگیرند. طی سالهای اخیر نشانه ساز توانسته است به‌واسطه تولید یادبود‌هایی با طراحی زیبا، ساخت مستحکم و کیفیت چاپ و حکاکی منحصربه فردبه عنوان نامی مطمئن در این رسته حضور داشته باشد. شما می توانید با برقراری تماس باشرکت نشانه ساز به صورت رایگان درباره انواع تندیس مشاوره دریافت کنید و یا سفارش خرید خود را انجام دهید.

قیمت تندیس سفارشی
خرید تندیس فلزی
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۴ از ۵
از مجموع ۷ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟