۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

پلاک فلزی

روش ساخت پلاک و سفارش خرید پلاک فلزی

پلاک فلزی در ابعاد گوناگون و با کاربردهای متفاوت ساخته می‌شود. ممکن است از پلاک فلزی برای معرفی یک مکان استفاده شود یا اطلاعات یک دستگاه خاص بر روی آن چاپ شود. به همین دلیل ساخت پلاک فلزی بخش مهمی از صنعت طراحی و چاپ را در برگرفته است. در این صفحه درباره انواع پلاک و روش ساخت آن به شما اطلاعات مفیدی ارائه خواهیم کرد. ضمنا شما می‌توانید پلاک مورد نظر خود را به ما سفارش دهید. گروه نشانه ساز با نیروهای متخصص و ابزار و دستگاه‌های مجهز سفارش شما را در کوتاهترین زمان با قیمت مناسب آماده خواهد کرد. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چاپ پلاک فلزی:

منظور از چاپ پلاک فلزی انجام عملیات مربوط به ساخت، تولید و طراحی متن مورد نظر بر روی پلاک های فلزی است که یک پروسه تخصصی خواهد بود و با بهره بردن از دستگاه ها و تجهیزات خاصی انجام می شود. 

 

کسانی که قصد داشته باشند برای فعالیت مورد نظر یا هدف خود به چاپ پلاک فلزی بپردازند، قادر به انجام این کار از طریق مجموعه نشانه ساز هستند. این مجموعه از بزرگ ترین و بهترین مجموعه هایی در کشور ما محسوب می شود که در زمینه ساخت و تولید پلاک فلزی فعالیت دارد و از سابقه فعالیت بیشتر از 20 سال در این زمینه برخوردار است.

 
تابلو سر درب واحد

ساخت پلاک فلزی

روش ساخت پلاک بیش از هر چیزی به جنس فلز آن بستگی دارد.  عملیات ساخت پلاک حاصل همکاری طراحان و صنعتگران چیره دست است. البته در این فرآیند از تکنولوژی و ابزارآلات پیشرفته نیز کمک می‌گیرند. شرکت نشانه ساز امکان سفارش ساخت پلاک را به هر دو روش حضوری و غیرحضوری برای مشتریان خود امکان‌پذیر کرده است. شما می‌توانید با حضور در دفتر شرکت یا برقراری تماس مشاوره‌های لازم را از همکاران ما دریافت نمایید. اگر طراحی خاصی نیز مدنظر شما باشد توسط طراحان شرکت نشانه ساز به طور رایگان انجام می‌شود. در این مرحله همکاران ما با توجه به نیاز شما جنس پلاکی که برای کار شما مناسب است را نیز تعیین می‌کنند. در این قسمت روش تولید سه نوع پلاک استیل، آلومینیوم و برنجی را بررسی می‌کنیم.

در صورت تمایل می‌توانید از صفحات زیر دیدن فرمایید:

ساخت مارک، سفارش تندیس، قیمت مدال ،لوح تقدیر

پلاک استیل

پلاک استیل با روش خوردگی بر روی ورق آن به وجود می‌آید. در این روش نخست قسمت‌هایی از ورق استیل که باید بر روی حکاکی شود را با اسید از بین می‌بریم. سپس با استفاده از هر رنگی که مایل باشید می‌توان قسمت های حک شده را رنگ کرد. به علت رنگ ظاهری استیل و سطح براق آن و به علت جلب توجه بیشتر اغلب با استفاده از رنگ‌های تیره سطح مورد نظر را رنگ آمیزی می‌کنند. سپس با استفاده از حرارت کوره رنگ را بر روی پلاک ثبت خواهند کرد. امکان حک لیزری نیز بر روی پلاک استیل وجود دارد. به طور کلی پلاک استیل به خاطر درخشندگی و سطح براق آن نمای بسیار مناسبی دارد.

پلاک استیل
پلاک برنجی

پلاک برنجی به علت رنگ طلایی و ظاهر جذابی که دارد از آن برای زینت بخشی به محیط نیز استفاده می‌کنند.روش ساخت پلاک برنجی شبیه بج سینه می‌باشد. متناسب با نوع سفارش روش‌های متفاوتی برای ساخت مارک و پلاک برنجی وجود دارد. رایج‌ترین شیوه ساخت این نوع پلاک اسیدکاری یا همان خوردگی فلز است. پس از ایجاد خوردگی برروی سطح فلز می‌توان با رنگ‌های مختلفی بر روی قسمت خورده شده مفهوم موردنظر خود را حک کرد. رنگ مورد استفاده برای حک بر روی پلاک فلزی غالبا مشکی است. استفاده از آلیاژ برنج مرغوب باعث کیفیت بیشتر پلاک می‌شود.

ساخت پلاک برنجی
پلاک آلومینیومی

پلاک آلومینیومی با استفاده از چاپ افست ایجاد می‎شود. این نوع چاپ به سازنده اختیار استفاده از هر رنگی را می‌دهد. رنگ این نوع پلاک نیز جز رنگ‌های کوره‌ای محسوب می‌شود. آلومینیوم قابلیت شکل‌پذیری بالایی دارد. به همین علت امکان چاپ حرف برجسته در این نوع چاپ دشوار نیست. روش ساخت پلاک الومینیومی شبیه اتیکت سینه آلومینیومی میاشد. از دو نوع چاپ آنادایز و سابلیمیشن نیز در چاپ این پلاک استفاده می‌شود. پلاک کدپستی و سردرب منازل نمونه‌ای رایج از انواع پلاک آلومینیومی هستند. این پلاک باظاهر برجسته خود جلوه مناسبی دارد و قیمت ساخت آن نیز مقرون به صرفه است. دوام و ماندگاری پلاک آلومینیومی آن را برای استفاده در محیط خارجی بسیار سازگار کرده است.

پلاک آلومینیومی چاپ افست
پلاک مشخصات

پلاک مشخصات اغلب بر روی ابزارآلات صنعتی در کارخانه‌ها یا محیط‌های دیگر نصب می‌شود. این پلاک مانند شناسنامه محصول عمل می‌کند. جنس پلاک شناسنامه محصول غالبا از استیل یا آلومینیوم برجسته است. برای استفاده درست از هر ابزاری بهتر است به مواردی که بر روی پلاک مشخصات آن وجود دارد توجه نماییم.

پلاک اداری

حتما برای شما پیش آمده‌است که در یک اداره در جست‌وجوی یک بخش باشید. در این زمان توجه به پلاک ها و تابلوهای اتاق به شما در یافتن مکان موردنظر کمک می‌کند. پلاک اداری امروزه بخش جدایی ناپذیری از محیط‌های شرکتی است. بر روی پلاک اداری غالبا نام شخص یا سمتی که دارد یا هر دو مورد ذکر می‌شود.

پلاک عددی و شماره

پلاک عددی و شماره رایج‌ترین نوع پلاک است که به طور مثال بر روی درب واحدهای مسکونی نیز نصب شده است. جنس پلاک عددی و شماره معمولا آلومینیومی و طرح روی آن به طور برجسته می‌باشد. کدپستی منازل، شماره طبقات در ساختمان‌ها نمونه‌های مهم دیگری از پلاک عددی و شماره محسوب می‌شوند.

پلاک شماره اموال

برای شماره‌گذاری اموال و ابزارآلات یک شرکت یا کارخانه دو شیوه وجود دارد. استفاده از لیبل و برچسب هزینه کمتری دارد اما با گذر زمان کیفیتش کم شده یا از بین ‌می رود. به همین علت شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ برای شماره‌گذاری اموال و دستگاه‌های خود از پلاک فلزی استفاده می‌کنند که دوام بیشتری نیز دارد.

قیمت پلاک فلزی

قیمت پلاک فلزی به نوع سفارش شما بستگی دارد. عوامل گوناگون در تعیین هزینه نهایی ساخت پلاک تاثیر دارند. عامل اولیه که می‌تواند هزینه شما را معین سازد، جنس پلاک است. آلیاژ برنج قیمت بیشتری نسبت به آلیاژ استیل و فلز آلومینیوم دارد. ابعاد پلاک نیز به طور مستقیم بر روی قیمت آن تاثیر دارد. هرچه ابعاد پلاک سفارشی ما بزرگتر باشد، قیمت نهایی آن نیز بیشتر است. تنوع رنگ و طرح نیز باعث می‌شود تا فرآیند تولید و ساخت زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد و نیروی انسانی بیشتری را درگیر سازد. این مورد نیز باعث افزایش هزینه و قیمت نهایی محصول می‌شود.

ساخت پلاک فرآیندی است که توسط کارگاه‌های مختلفی انجام می‌شود. اما تنها تعداد معدودی از کارگاه‌های تولید پلاک توانایی ساخت و تولید محصولی باکیفیت و مناسب را دارند. این کارگاه‌ها نیز برای ساخت پلاکی مرغوب هزینه بالایی از مشتریان خود دریافت می‌کنند. شرکت نشانه ساز با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته و نیروی انسانی کارآمد محصولی باکیفیت را با قیمت مناسب به شما ارائه می‌دهد. کیفیت و زیبایی را از شرکت نشانه ساز ارزان دریافت کنید.

کاربرد پلاک فلزی

رایج‌ترین کاربرد پلاک را بر روی درب ورودی ساختمان‌ها قرار دارد که نام آن واحد مسکونی بر روی آن درج شده است. پلاک فلزی درب منزل نمونه‌ای از موارد استفاده یک پلاک برای معرفی یک مکان است. پلاک فلزی جلا و ظاهر زیبایی دارد که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. پلاک‌های فلزی با توجه به محل و نوع کارکردی که دارند در جنس های مختلفی نظیر استیل، برنج، آلومینیوم و سایر فلزات ساخته می شوند. ضمنا این نوع پلاک به خاطر ماهیت درونی فلز دوام و ماندگاری بسیار مناسبی در برابر ضربه و تغییرات محیطی دارند. هر کدام از این فلزات ذکر شده مزایا و معایب مختص به خود را داراست.

گونه‌ای دیگر از موارد کاربرد فلزی بر روی قطعات یا دستگاه‌های سنگین می‌توان مشاهده کرد. بر روی این دستگاه‌ها پلاک فلزی خاصی قرار دارد که اطلاعات فنی لازم و مخاطرات کار با آن دستگاه را بیان می‌کند. به طور مثال در داخل کابین آسانسور پلاک فلزی مشخصات آن قرار دارد. بر روی آن می‌توان اطلاعات لازم درباره آن آسانسور و همچنین حداکثر ظرفیت وزنی آن را برای جابجایی را مشاهده نمود. این گونه پلاک‌ها مانند شناسنامه‌ای برای وسایل و ماشین آلات عمل می‌کند.

نحوه سفارش پلاک فلزی

در صورتی که قصد داشته باشید تا به ثبت سفارش در نشانه ساز بپردازید، برای انجام این کار می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که مهمترین این روش ها از قبیل زیر هستند:

ثبت سفارش پلاک فلزی به صورت حضوری

در خصوص ثبت سفارش پلاک فلزی از طریق نشانه ساز می توانید به صورت حضوری اقدام کنید. به این منظور باید در مجموعه مرکزی نشانه ساز حضور پیدا کنید و با بهره گیری از راهنمایی های همکاران ما پلاک مورد نظر خود را از نظر: رنگ، متن، جنس و … انتخاب کنید و سپس سفارش ساخت آن را ثبت نمایید.

ثبت سفارش پلاک فلزی به صورت اینترنتی

در مجموعه نشانه ساز شما هموطنان عزیز ما از این امکان نیز برخوردار هستید که سفارش را از طریق سایت و ضای مجازی به ثبت برسانید. بدین منظور باید از طریق تلفن های تماس درج شده در سایت با این مجموعه تماس بگیرید و با دریافت مشاوره و راهنمایی از پرسنل نشانه ساز، مراحل ثبت سفارش را انجام دهید.
در این خصوص باید مدل و متن و مشخصات پلاک را در اختیار مجموعه قرار دهید تا یک طرح نمونه از آن ساخته شود. سپس همکاران در این مرکز نمونه طرح را به شما ارائه می دهند تا اگر با اجرا و ساخت آن موافقت داشتید، مراحل ساخت کامل برایتان انجام شود.

پلاک فلزی پشت چسب دار چیست؟ 

پلاک فلزی پشت چسب دار یکی از انواع پلاک های فلزی است که روی آن یک لایه چسب قرار دارد. این پلاک فلزی ممکن است از فلزهای مختلفی مانند آلومینیوم، استیل، نقره و یا طلا ساخته شده باشد. لایه چسب که بر روی پشت پلاک قرار دارد، امکان نصب و چسباندن آن به سطوح مختلف را فراهم می‌کند. 
پلاک فلزی پشت چسب دار معمولاً برای فعالیت های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، آن را می‌توان بر روی درب‌ها، دیوارها، خودروها، وسایل خانگی، تجهیزات ورزشی و غیره قرار داد. این پلاک‌ها معمولاً برای نمایش اطلاعات شخصی مانند نام، شماره تماس، آدرس، لوگو و یا درجه‌بندی‌های مختلف استفاده می‌شوند.
پلاک فلزی پشت چسب دار به دلیل ظاهری جذاب، مقاومت در برابر عوامل خارجی مانند آب، رطوبت و حرارت، قابلیت نصب آسان و قابلیت انتقال اطلاعات، مورد توجه قرار می‌گیرد. این پلاک‌ها معمولاً در اندازه ها و طرح های مختلف موجود هستند و شما می‌توانید به صورت آماده یا سفارشی آن را خریداری کنید.

نیم پلیت

نیم پلیت یا همان پلاک مشخصات حاوی اطلاعات مهمی از یک دستگاه یا وسیله است. پلاک مشخصات محصول غالبا به صورت چهارضلعی و مستطیلی طراحی می‌شود. برای چاپ روی نیم پلیت از روش اسیدکاری یا حک لیزری استفاده می‌شود. بهتر است قبل از استفاده از هر محصول پلاک مشخصات آن را مطالعه کنید تا با شیوه درست استفاده از آن آشنا شوید.

تابلو اداری

پلاک و تابلو اداری به معرفی یک شرکت و یا افراد و مسئولیت آنها برای راهنمایی مراجعه کنندگان می‌پردازد. این نوع تابلوها امروزه بر سر در هر اتاق اداره‌ یا شرکتی برای معرفی بخش های گوناگون آن جای گرفته است. یک تابلو اداری شیک به محیط داخلی یک شرکت و زیبایی می‌بخشد و راهنمای مناسبی برای آشنایی افراد با بخش‌های مختلف آن مجموعه است.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟