۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

کاپ ورزشی(قهرمانی)

طراحی و ساخت کاپ قهرمانی انواع مسابقات ورزشی با کیفیت بالا و قیمت مناسب

کاپ قهرمانی

کاپ ورزشی، کاپ قهرمانی یا تندیس قهرمانی ، قطعه و جسمی تزیینی و تبلیغاتی است که در پایان مسابقات ورزشی یا رویدادهای علمی به تیم برتر مسابقات اهدا می شود. کاپ قهرمانی معمولا” به اشکال مختلف و با استفاده از آلیاژهایی از جنس فلز ( طلا، نقره ، برنز )، شیشه، سرامیک، پلاستیک، رزین و… طراحی، ساخته و تولید می شود.

به طور کلی کاپ قهرمانی را برگزار کنندگان یک رویداد به عنوان یادبودی ماندگار از تلاش گروهی که موفق شده است در رقابت های ورزشی و فرهنگی بهترین نتیجه را کسب کند به آنها اهدا می کنند. علاوه بر مسابقات ورزشی، کاپ قهرمانی می تواند به تیم های برتر در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، علمی، پژوهشی، نظامی و … تقدیم گردد. در اغلب موارد در این گونه رقابت ها و فعالیت ها علاوه بر کاپ ورزشی و تندیس ورزشی، مدال ورزشی نیز به قهرمان و نفرات برتر تعلق می گیرد.

ساخت کاپ قهرمانی

شما می توانید سفارش طراحی و ساخت انواع کاپ قهرمانی مسابقات ورزشی یا رویدادهای علمی و فرهنگی با گروه تولیدی نشانه ساز تماس بگیرید.

طراحی و ساخت کاپ قهرمانی
طراحی و ساخت کاپ قهرمانی
طراحی و ساخت کاپ قهرمانی

تاریخچه

اهدای جوایز ورزشی از قدیم الایام در جهان  متداول  و مرسوم بوده است. اولین اهدای جام قهرمانی مربوط به یونان باستان بوده است که به نفرات برتر مسابقات ورزشی صرفا” گلدان های لورن ( لورل) می دادند.

سپس در اواخر قرن شانزدهم به نفرات اول جسمی به نام چالیسس اهداء می شد که شباهت فراوانی به کاپ های ورزشی امروزی داشت. از معروفترین و مهمترین کاپ های ورزشی و قهرمانی در جهان می توان به کاپ قهرمانی جام جهانی فوتبال(تیم ملی فوتبال اروگوئه اولین قهرمان جام جهانی فوتبال)، جام ملت های اروپا( تیم ملی فوتبال شوروی نخستین قهرمان جام ملت های اروپا)، جام لیگ قهرمانان اروپا( رئال مادرید قهرمان اولین دوره لیگ قهرمانان اروپا) اشاره نمود. و در ایران نیز به لیگ خلیج فارس( پرسپولیس اولین قهرمان لیگ خلیج فارس) و جام حذفی فوتبال( ملوان بندر انزلی قهرمان نخستین دوره مسابقات جام حذفی فوتبال) اشاره کرد.

انواع

باتوجه به نوع مسابقات و رویداد های مختلف ورزشی و غیرورزشی، جام‌های ورزشی ( کاپ های قهرمانی ) و تندیس‌های ورزشی ، دارای انواع مختلف و تنوع فراوانی می باشند.

به عنوان مثال می توان به رقابت ها و مسابقات گوناگون ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و…  اشاره نمود. با توجه به اهمیت رویدادهای مربوطه و  معیارهای مشخص، ارزش و اهمیت کاپ ورزشی و یا تندیس ورزشی (محلی، شهرستانی ، استانی ، منطقه ای ، کشوری ، بین المللی و المپیک) متفاوت می باشد  و به فراخور آن ، دارای ارزش معنوی  بالایی برای قهرمانان و یا کشورهایی که ورزشکاران و نخبگانی که در آنجا پرورش یافته اند، دارند.  همچنین در بسیاری از موارد لازم  است کاپ‌های قهرمانی برای مدت زمان طولانی و یا حتی در بعضی مواقع به طور دائم نگهداری و حفظ شوند.

کاربرد جام و کاپ قهرمانی

همانطوری که در قسمت بالا عنوان گردید ، اهداء کاپ و تندیس ورزشی در اغلب موارد در رویدادهای مهم و خاص و مسابقه های ورزشی صورت می گیرد . کاپ و تندیس ورزشی از دیر باز و زمان های طولانی گذشته ، به عنوان یکی از ا بزارها و وسیله های مهم و پر کاربرد تبلیغاتی و اطلاع رسانی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به شمار می رفته است .

این قطعه و شیئ نمادین ، که برای مراسم و گردهمایی های فرهنگی ، ورزشی و علمی به گونه ای طراحی و ساخته می شود که  به طور کامل و مشخص نشانگر و بیانگر هویت و ماهیت و نوع برند خاص در یک رویداد مهم و تاریخی می باشد .

به بیان دیگر هر مسابقه و رویداد خاص از طریق یک تصویر و شمایلی که در کاپ و تندیس ورزشی درج شده است ، نمایان و مشخص می شود و همانند یک تابلو ، پلاک، مدال و امثالهم ، یک جسم و شی تزیینی  می باشند و علی رغم این که  صرفا” به یک شخص ( فرد) و یا گروهی از اشخاص (تیم) اهدا می گردد ولی تاثیر اطلاعاتی و تبلیغاتی  آن در وسعت زیاد و تا سالیان متمادی و طولانی وحتی در برخی از موارد برای همیشه باقی می ماند.

تبلیغات از دیر باز به عنوان ابزاری در زندگی اجتماعی انسانها وارد شده و وجود داشته است ،  که در آن سازنده ، تولید کننده ، موسسات خدماتی و فروشندگان محصولات سعی می کنند از راه ها و روش های گونا گون و متفاوت و جذاب و تشویق کننده ،  توجه خریداران را به خرید محصول ، خدمات و تولیدات خود جلب نمایند . آنچه که امروزه به عنوان تبلیغات نو و مدرن شناخته می شوند ، ریشه در قرن های نوزدهم و بیستم دارد.

کاپ های ورزشی (قهرمانی) یا تندیس های ورزشی و یا سایر موارد ،  نیز یکی از این ابزارهای تبلیغی می باشند که از یک طرف کنفدراسیونها و مجریان برگزاری مسابقات ،  با پیدا کردن اسپانسرهای مختلف ،  به منظور قبول پذیرش هزینه های مسابقات توسط آنها و از طرف دیگر استفاده اسپانسرها نیز از طریق انجام تبلیغات لازم ( مربوط به تولیدات ، خدمات و یا محصولات)  بر روی کاپ ها و  تندیس های ورزشی  واز این طریق به نوعی قسمتی از زحمت و هزینه های این اسپا نسرها جبران شود . در ضمن  علاوه بر رونق بخشیدن به کسب و کار موسسات تبلیغاتی باعث تنوع در هنرو نوع تبلیغات موسسات تبلیغاتی  نیز خواهند شد .

کاربرد جام قهرمانی
کاپ قهرمانی

گروه تبلیغاتی نشانه ساز  با داشتن سابقه و تجربه طولانی در زمینه های تبلیغاتی و تولید کاپ ها و تندیس های ورزشی ( کاپ های قهرمانی ) ، تابلوهای پزشکی و وکالت ، مدال های ورزشی ، و بج سینه و … ،  افتخار دارد که  با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات مدرن و گسترده به همراه متخصصین ماهر و کار آزموده  نسبت به انجام سفارش های مشتریان عزیز و گرامی با نازل ترین قیمت و بالا ترین کیفیت و در اسرع وقت اقدام نماید .

 (sports cup)  کاپ ورزشی

اغلب این کاپ ها درکلکسیون ها ، دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی ، مدارس ، مساجد ، پادگان ها و مراکز نظامی و ا نتظامی ، وزارتخانه ها و سازمان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی و مکانهای مهم تاریخی و موزه ها و در برخی موارد نیز در منازل برای همیشه باقی خواهند ماند .

کاپ ورزشی، کاپ قهرمانی و تندیس ورزشی ، قطعه و جسمی تزیینی و تبلیغاتی هستند که معمولا” به اشکال مختلف و با استفاده از آلیاژهایی از جنس فلز ( طلا، نقره ، برنز ) ، شیشه ، سرامیک ، پلاستیک، رزین و… طراحی، ساخته و تولید می شوند . کاپ ورزشی و تندیس ورزشی را به عنوان پاداش ، سمبل و نمادی در یک رویداد مهم ، نظیر مسابقات ورزشی و فرهنگی به نفر برتر و یا یک تیم برتر اهداء می  نمایند . و همچنین  به عنوان هدیه به اشخاص شاخص در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، علمی ، پژوهشی ، نظامی و … تقدیم می گردد .

در اغلب موارد در این گونه امور و فعالیت ها علاوه بر کاپ ورزشی و تندیس ورزشی، مدال ورزشی  به قهرمان و نفرات برتر و اشخاص شاخص آن رشته ورزشی و حوزه های فعالیت دیگر  نیز تعلق می گیرد .
 پلاک فلزی

 

کاپ قهرمانی
کاپ قهرمانی

طراحی،تولید و ساخت

با عنایت به موارد مطروحه ، در اکثر مواقع طراحی ، تولید و ساخت کاپ ورزشی و تندیس ورزشی دارای فرآیند طولانی بوده و توسط شرکتهای تبلیغاتی طراز اول تهیه  وساخته می شوند . معمولا” برای ساخت آنها باید از جنس و موادی دارای کیفیت بالا ، ارزشمند و مقاوم استفاده گردد .

فرآیند طراحی ، تولید و ساخت کاپ ها و تندیس های ورزشی و قهرمانی از آلیاژ های فلز ، در گروه تبلیغاتی نشانه ساز به صورت زیرمی باشد:

ابتدا براساس در خواست  و سفارش مشتری طرح و نمونه اولیه کاپ  و تندیس ورزشی توسط متخصصین و طراحان مجرب  شرکت تهیه و برای  بررسی  و تایید متقاضی ارائه می گردد .

پس از بررسی و تایید طرح و نمونه اولیه کاپ و تندیس ورزشی توسط متقاضی، در اسرع وقت نسبت به انجام قالب گیری بر اساس درخواست مشتری اقدام می گردد .

در مرحله بعد و پس از انجام قالب گیری ،  نسبت به درج متن تبلیغاتی و سایر مشخصات لازم ( بر اساس نظر و درخواست و سفارش مشتری ) بر روی بدنه کاپ و تندیس ورزشی اقدام می گردد .

در گام نهایی و پس از بررسی و چک نهایی محصول تولید شده توسط کارشنا سان ذیربط، کاپ و یا تندیس تولید شده ، به منظور انجام امور مربوط به  بسته بندی و تحویل مشتری ارائه می گردد .

 

قیمت و سفارش

هزینه طراحی ، تولید و ساخت کاپ ها و تندیس های ورزشی و قهرمانی به عوامل بسیاری وا بسته می باشند . از اهم این عوامل می توان  به نوع جنس و متریال بکاررفته (طلا، نقره ، برنز و … ، متن مورد در خواست مشتری برای درج در روی  بدنه کاپ و تندیس ، آب کاری ، رنگ کاری و سایز و اندازه کاپ و تندیس اشاره نمود .

یکی از ابزارهای اصلی تبلیغاتی درمسابقات کاپ قهرمانی (جام قهرمانی ) است. کاپ قهرمانی هویت یک مسابقه است و شاید برای بیان مسابقات در یک تصویر بتوان به شمایل کاپ قهرمانی اکتفا کرد.

جام قهرمانی مشابه ساخت مدال و ساخت شیلد یک شی زینتی است که فقط به یک شخص یا گروه اهدا می شود ولی تاثیر تبلیغاتی آن در دراز مدت بسیار فرا تر از یک شخص یا یک تیم است زیرا معمولا از آن ها در کلکسیون ها نگه داری می شود و تصاویر آن دست به دست خواهد شد.

در طراحی و ساخت کاپ قهرمانی نماد سازی اهمیت بالایی دارد. پس از طراحی فرم و انتخاب طرح توسط سفارش دهنده قالب گیری انجام می شود و در نهایت شعار های تبلیغاتی و مشخصات روی بدنه جام درج می شود. متریال مورد استفاده در تولید کاپ قهرمانی وابسته به درخواست سفارش دهنده از فلزاتی نظیر طلا، نقره، برنج، سرب، شیشه یا سرامیک است.

جهت مشاوره رایگان وسفارش ، طراحی و ساخت کاپ ورزشی و تندیس ورزشی با شماره های ۰۲۱۸۸۸۴۳۲۰۰ و ۰۲۱۸۸۸۴۲۳۰۰ تماس حاصل فرمایید .

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟