۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

مدالیوم یا مدالیون

مدالیوم یا مدالیون شاید به اندازه مدال ورزشی برای شما شناخته شده نباشد. مدالیون نیز مانند مدال یک نشان افتخار است اما نوع کاربرد و طریقه نصب آن تفاوت دارد. مدالیون به افرادی که در زمینه‌های خاص غالبا نظامی، علمی یا حتی ورزشی دستاوردی کسب کرده‌اند اهدا می‌شود. به سکه‌های یادبود که شرکت‌ها در مراسمات خاص به اعضا مجموعه خود جهت بزرگداشت اهدا می‌کنند نیز مدالیون می‌گویند. ضمنا مدالیوم به صورت حمایل بر روی سینه افراد قرار می‌گیرد. تاریخچه کاربرد نظامی مدالیوم به قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. شواهد نشان می‌دهد نخستین بار اسکندر به کشیشی که به او در جنگی کمک کرده بود، چیزی شبیه به مدالیون اهدا کرد.

اما امروزه مدالیون به طور گسترده‌تری و در مراسمات مختلف استفاده می‌شود. مدالیون نسبت به مدال و شیلد ابعاد کوچکتری دارد. در گذشته اغلب ار مدالیون‌های مدور استفاده می‌شد اما امروزه در هر شکل هندسی مدالیون سفارش داده می‌شود. گاهی مدالیون به صورت اختصاصی و در تعداد محدود برای نفرات برگزیده سفارش داده می‌شود. در برخی موارد نیز جهت یکسان سازی البسه کارمندان ثیک مجموعه در یک همایش خاص به صورت حمایل به لباس آنها متصل می‌شود. به مدالیون، مدال روی سینه نیز می‌گویند. اگر می‌خواهید درباره مدالیوم مطالب بیشتری بدانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ساخت مدالیون مدالیوم

اگر قصد دارید که بر روی محصولات خود مارک فلزی الصاق نمایید اما هنوز پرسش‌هایی در این زمینه دارید می‌توانید با همکاران ما در شرکت نشانه ساز با شماره‌های ۰۲۱۸۸۸۴۲۳۰۰ و ۰۲۱۸۸۸۴۳۲۰۰ تماس برقرار نمایید. همکاران ما ضمن ارائه مشاوره رایگان، شما را در انتخاب مارک مناسب برای محصولتان یاری خواهند کرد. شما می‌توانید سفارش مارک مورد نظر خود را از مرحله طراحی تا ساخت به ما بسپارید. ما با کمترین قیمت، بهترین خدمات را به شما ارائه خواهیم کرد.

سفارش مدالیوم

کارشناسان شرکت نشانه ساز جهت رفاه بیشتر مشتریان و کمک به آنها قبل از پذیرش هر سفارش به آنها خدمات مشاوره رایگان ارائه خواهند داد. در این مرحله کارشناسان ما با توجه به نیازهای مشتری و چیزی که او در ذهن دارد، محصول مناسب را به او معرفی می‌کنند. با توجه به اینکه مدالیوم هنوز کالای چندان شناخته شده ای نیست به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از ثبت هر سفارش به صورت حضوری یا تلفنی از کارشناسان ما مشورت بگیرید. ضمنا طراحی مدالیون موردنظر شما نیز با توجه نوع رویداد و مراسم به صورت اختصاصی توسط شرکت نشانه ساز انجام می‌شود. جنس مدالیوم نیز قبل از ساخت با توجه به نیاز مشتری تعیین می‌شود. پس از برآورد هزینه در صورت موافقت مشتری طرح ایجاد شده برای شروع مراحل تولید به کارگاه فرستاده می‌شود.

پیشنهادما: بند مدال ورزشی

ساخت مدالیوم

ساخت مدالیوم فرآیندی مشابه با سایر نشان‌های فلزی دارد. شاید تنها تفاوتش در ساخت نسبت به مدال ابعاد کوچکتر و ضخامت نازکتر آن است. پس از مرحله پذیرش سفارش قالب اولیه برای ساخت مدالیوم تولید می‌شود. پس از آنکه قالب مدال آماده شد مرحله ریخته ‌گری با ماده موردنظر انجام می‌پذیرد. سرب و برنج به عنوان ماده اولیه در ساخت مدالیون بسیار مناسب هستند. در پایان این مرحله شکل فیزیکی اولیه مدالیوم موردنظر ما به دست می‌آید. حالا با آبکاری جلا و رنگ مورد نظر را به مدالیون اضافه می‌کنیم. یکی از تفاوت‌های مدالیوم با مدال ورزشی و شیلد نحوه استفاده آن است. اگر قصد دارید مدالیون را به صورت حمایل ببندید در این مرحله به وسیله بند کوتاهی شیئی به نام مدبر به آن اضافه می‌شود تا راحت‌تر به لباس متصل شود.

قیمت مدالیوم

قیمت مدالیوم براساس آیتم های خاصی تعیین می‌شود. به طور مثال جنس ماده اولیه و تعداد تیراژ سفارش تاثیر مستقیمی در قیمت و هزینه نهایی تولید مدالیوم دارد. هر چه تعداد سفارش شما افزایش یابد، هزینه سفارش به ازای هر عدد مدالیون کاهش می‌یابد. چگونگی طراحی و ساخت هم عامل تاثرگذار دیگری است. طرح پیچیده و کیفیت بالا همراه با صرف هزینه بیشتر است. نوع قرارگیری مدالیوم هم در قیمت آن تاثیر دارد. اگر مدالیون به مدبر متصل شود هزینه چندانی به آن اضافه نمی‌شود. اما اگر پس از ساخت برای آن جعبه‌‌ی جواهرات در نظر بگیریم هزینه تولید این جعبه نیز به هزینه نهایی اضافه خواهد شد. شرکت نشانه ساز با در اختیار داشتن گروهی از طراحان و صنعتگران مدالیوم موردنظر شما را با کمترین هزینه تولید و در زمان مقرر به شما تحویل خواهد داد.

بیشتر بخوانید: ارزش مدال طلای کشوری

مدالیوم باستانی چیست؟

مدالیوم باستانی (Medallion) یا سکه‌دوزی باستانی، یک نوع سکه باستانی است که به عنوان یک نشانه یا جایزه توسط امپراتوری‌ها، سلطنت‌ها و سازمان‌های مختلف در گذشته استفاده می‌شد. این سکه‌ها معمولاً از فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و برنج ساخته می‌شدند. مدالیوم‌ها با محتوای طرح‌های مختلفی تزیین می‌شدند. آن‌ها شامل پورتره‌های حاکمان، نمادهای مذهبی، رویدادهای تاریخی و عناصر سمبلیک بودند.
طراحی و تزیینات این سکه‌ها غالباً نشان از قدرت و اهمیت فرد یا سازمانی که این سکه را صادر کرده بودند. مدالیوم‌ها به عنوان نمادی از افتخار، تقدیر یا علامت شرافت استفاده می‌شدند. آن‌ها به عنوان هدایایی به سفرای و سفیران خارجی، سربازان و قهرمانان نظامی، هنرمندان برجسته و اشخاص مهم دیگر اهدا می‌شدند. امروزه نمونه های مشابه آن در بازار وجود دارد. 
مدالیوم‌های باستانی امروزه مورد توجه مجموعه‌داران سکه و علاقمندان به تاریخ و باستان‌شناسی قرار دارند. آن‌ها به عنوان یک جزء ارزشمند در مطالعه تاریخ و فرهنگ‌های گذشته، مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند.

کاربرد مدالیوم

کاربرد مدالیون

مدالیوم در گذشته یک نشان خاص و ویژه بود که به طور سفارشی و در موارد محدودی استفاده می‌شد. اما طی سالهای اخیر استفاده از مدالیون رونق فراوانی یافته است. اینک دیگر استفاده از مدالیوم منوط به تجلیل از افراد نظامی نیست. بلکه بسیاری از شرکت‌های بزرگ در همایش‌های مختلف به کارکنان و نفرات شایسته خود مدالیونی با نماد شرکت اهدا می‌کنند. در جشنواره‌های علمی، فرهنگی، ادبی و مذهبی نیز به افراد برگزیده مدالیون‌های مختص هم جشنواره اعطا خواهد شد. هزینه تولید پایین و جلوه تصویری و تبلیغاتی مناسبی که مدالیون دارد آن را به یادبودی مناسب و مدال افتخاری کوچک، زیبا و پرکاربرد تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید : ساخت مدال ورزشی

مدالیون‎‌ و نشان ‌های افتخار ایران و جهان

مدالیون و مدالیوم ایران

مدالیون که به آن نشان می‌گویند نخستین بار برای مقاصد نظامی به کار برده شد. امروزه نیز همچنان بخش اعظم کاربرد مدالیون برای تجلیل از نظامیان است. در دوره قاجار استفاده از مدالیون در ایران بسیار متداول شد. اعطای نشان افتخار به صورت مدالیون در اکثر کشورهای جهان رایج است. نشان لژیون دونور یکی از بالاترین نشان‌های افتخار جهان است که توسط دولت فرانسه اهدا می‌شود. نشان فتح، نشان نصر و نشان شفا سه مدالیون مهم و نظامی ایران هستند. مدالیون یا نشان انقلاب اسلامی که بالاترین نشان ایران است نیز در آغاز دوره ریاست جمهوری فردی جدید، توسط رهبر ایران به رئیس جمهور کشور اهدا می‌شود.

بیشتر بخوانید : ساخت شیلد

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟