۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

پرچم تشریفات

ساخت پرچم تشریفات

پرچم تشریفات که به‌ آن پرچم ایستاده هم گفته می‌شود، یک پرچم زینتی و تجملاتی نسبتا” بزرگ است که به عنوان یکی از ابزارهای مهم و کاربردی تبلیغاتی مطرح می‌باشد. این نوع پرچم‌‌ها به علت اینکه از زیبایی و جلوه خاصی برخوردار هستند توانایی انتقال هرگونه  موضوع تبلیغی را به بیننده از طریق نگاه بصری  دارا می باشند. مدیران و مسئولین شرکت‌ها برای نمایش و شناخت  برند و لوگوی شرکت خود به طور حتم از پرچم تشریفات در دفتر، محل کار و محل برگزاری جلسات، استفاده می‌نمایند.

پرچم‌های تشریفاتی که توسط شرکت تبلیغاتی نشانه ساز ساخته می‌شوند، از 4 قسمت و رکن اصلی تشکیل شده‌اند که عبارتند از: پایه پرچم، پارچه پرچم،ریشه پرچم و چاپ روی پرچم که در ادامه به اختصار در مورد هریک از آنها مطالبی را ارائه خواهیم داد.

پرچم تشریفاتی

مزایای ساخت پرچم تشریفات

پرچم تشریفات یک نماد رسمی است که در مراسم‌ها، جشن‌ها، مراسم دولتی و فرهنگی، مراسم تشریفاتی و سایر رویدادهای مهم استفاده می‌شود. این پرچم‌ها دارای مزایای متعددی هستند که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
نمایش احترام و ارزش
پرچم‌های تشریفات به دلیل نمایش احترام و ارزش، در موقعیت‌های مختلف به کار می‌روند. آن‌ها نمادی از عمق و جدیت مراسم و مقام‌های حاضر را منتقل می‌کنند و باعث می‌شوند مراسم به شکوه و اعتبار بیشتری دست یابد.
تشخیص و تمایز
پرچم‌های تشریفات با طرح و رنگ‌های خاص، باعث تشخیص و تمایز راحت‌تر میان اشخاص یا گروه‌های مختلف می‌شوند. این پرچم‌ها می‌توانند نشانگر مقام‌ها، سمت‌ها، کشورها، سازمان‌ها و گروه‌های خاص باشند و در فضای عمومی قابل تشخیص باشند.
تبلیغات و ترویج
پرچم‌های تشریفات به عنوان ابزاری در تبلیغات و ترویجات استفاده می‌شوند. با قرار دادن لوگوها، نام‌ها و شعارهای شرکت‌ها، سازمان‌ها و برندها بر روی پرچم‌ها، می‌توان ارتباط بین پرچم و این موجودات را برقرار و آن‌ها را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مؤثر استفاده کرد.

پایه پرچم تشریفاتی

یکی از ارکان اصلی و مهم پرچم تشریفات پایه آن می‌باشد. پایه پرچم به همراه میله و سر میله، نقش اساسی در ایستاد نگه داشتن پرچم داشته و موجب افزایش زیبایی و جلوه آن می‌گردد. پایه باید متناسب با اندازه ،وزن ، شکل پرچم  ومحل قرار گرفتن آن طراحی  و ساخته شود.پایه پرچم تشریفات براساس نوع پرچم تشریفاتی دارای انواع  گوناگونی می‌باشد:

پایه پنجه شیری پرچم تشریفات

پایه پنجه شیری

 این مدل از پایه پرچم به دو نوع سه و چهار پایه و ازجنس چدن یا برنج (دارای استحکام و مقاومت مناسب)  با روکش‌های کروم ، طلا و…  ساخته می‌شوند. در این نوع از پایه پرچم، قرار گرفتن سه پایه اصلی به شکل مثلث  ویا چهار پایه اصلی به شکل مربع بر روی زمین باعث می شود تا سطح اتکای لازم به منظور نگهداری پرچم  و جلوگیری از افتادن آن بر اثر تکان‌های احتمالی وجود داشته باشد.

پایه خورشیدی پرچم تشریفات

پایه خورشیدی

نوع دیگری از پایه پرچم تشریفات، پایه خورشیدی است. این مدل از پایه‌های پرچم تشریفات نیز همانند پایه پنجه شیری از چدن و برنج ساخته می‌شوند وبا روکش‌های نقره‌ای، طلایی و کروم رنگ‌کاری می‌گردند. این پایه‌ها پر کاربردترین پایه پرچم تشریفات می‌باشند. پایه‌خورشیدی  به علت قرار گرفتن بر روی یک سطح دایره‌ای شکل و برخورداری از بیشترین سطح اتکا با زمین، دارای استقامت مناسبی می‌باشد.

پایه استیل پرچم تشریفات

پایه استیل

یکی دیگر از انواع پایه‌ های پرچم تشریفات، پایه مدل استیل  از نوع پرچم رومیزی می‌باشد. این پایه پرچم به این گونه‌ ساخته می‌شود که یک قالپاق از جنس استیل را بر روی یک قطعه سنگ گرد و وزین قرار می‌دهند و به بوسیله پیچ و مهره به میله پرچم وصل می‌نمایند. در اصل وزن مناسب این سنگ باعث می‌ شود تا پرچم ضمن قائم ایستادن مناسب بلکه مانع افتادن پرچم تشریفات بر اثر حرکت‌های غیر منتظره گردد. 

پایه سنگی پرچم تشریفات

پایه سنگی

مدل دیگری از پایه‌ های پرچم  تشریفات، مدل سنگی می‌باشد. این مدل پایه تشابه زیادی با  مدل استیل دارد و صرفا” تفاوت آنها در این است که اولا سنگ در این مدل پایه قابل رویت ( فاقد روکش استیل) است و ثانیا نوع سنگ حتما” باید مرغوب و جذاب باشد. ثالثا” رنگ سنگ( تیره یا روشن) نیز در این نوع مدل پایه بسیار تاثیر گذر خواهد بود. و همچنین نکته قابل توجه این است که شکل ظاهری دایره میباشد.

برای سفارش ساخت انواع پرچم تشریفات با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

      02188842300، 02188843200 و 09122488874 

پارچه پرچم تشریفات

در ساخت پرچم نوع و جنس پارچه پرچم تشریفات  نقش بسزایی را درزیبای و جلوه این پرچم‌ها بازی می‌کند و محل قرارگرفتن ونوع کاربرد پرچم تشریفات در انتخاب نوع و جنس پارچه تاثیر گذارخواهد بود. پارچه‌ها دارای انواع زیادی می‌باشند ولی معمولا” برای پرچم‌های تشریفات  ازجنس لمینت، ساتن آمریکایی، مخمل و جیر استفاده می‌نمایند.

لمینت : لمینت  نوعی  پارچه مقاوم است که در برابر انواع عوامل محیطی نظیر : رطوبت، اشعه خورشیدو عوامل شیمیایی  دارای ماندگاری بالایی می‌باشد.

ساتن آمریکایی : ساتن آمریکایی (ساتن عروس) نوعی پارچه ایستا و ساده است. این پارچه کش نمی آید و نیاز به آستر نیز ندارد.

مخمل : مخمل پارچه‌ای نرم و براق است که اغلب برای تولیدالبسه، رومبلی و… استفاده می‌شود.

جیر : جیر نوعی چرم کرکی است که معمولاً برای تولید البسه ، کیف و کفش استفاده می‌شود.

ریشه پرچم تشریفات

ریشه پرچم نیز همانند سایر اجزا و ارکان پرچم تشریفات نقش اساسی و مهمی را در زیبایی و جلوه بصری و ظاهری آن بر عهده دارد.

در حال حاضر انوع پرچم‌های تشریفاتی که ساخته می‌شوند و مورد بهره‌ برداری قرار می‌گیرند، معمولا”به دو صورت ریشه‌دار و بدون ریشه (ساده) هستند. بالطبع نوع ریشه دار آن از چشم نوازی بالاتر و مشتری بیشتری  برخوردار است. ریشه‌های پرچم دارای سایز و انواع رنگ‌های متنوع بوده و به دو صورت تک لایه  و دوبل  مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اقدام به دوخت ریشه در انتهای کار و پس از انجام همه مراحل شروع می‌شود.مراحل کار به این صورت است که پس از انتخاب نوع و جنس پارچه پرچم، طراحی در مدل و شکل پارچه انجام می‌شود.پس از آن لوگوی شرکت بر روی پارچه چاپ و حک می‌شود و سپس دوخت اطراف پارچه پرچم را به اتمام می‌رسانند.درآخر برای  زیبایی و جذابیت بیشتر ، ریشه( تک لایه یا دوبل) به دور پارچه پرچم دوخته می‌شود.

چاپ پرچم تشریفات

چاپ برروی پرچم  تبلیغاتی تشریفات نخستین مرحله از به نمایش گذاشتن  برند و یا سایر خواسته‌های تبلیغاتی است که محقق خواهد شد. چاپ برروی پرچم تشریفات به چهار روش صورت می‌گیردکه عبارتند از روش‌های چاپ لیزری، پفکی، دیجیتال وسیلک

چاپ دیجیتال پرچم تشریفات

دیجیتال

                

امروزه چاپ دیجیتال به روزترین و مدرنترین شیوه چاپ در دنیا به حساب می‌آید. بوسیله این نوع چاپ کلیه تصاویر و عکسهای دیجیتالی را می‌توانیم به محصولات قابل چاپ شدن برروی مواد مختلف تبدیل نماییم.

از جمله مزیت‌های چاپ دیجیتال می‌‌توان به سرعت چاپ بالا، تسهیل در فرآیندکار، افزایش تنوع درکار و کیفیت،امکان تغییر اطلاعات درهنگام چاپ، عدم نیازنسبی در محدودیت  سایز پارچه،کاهش نیروی انسانی،دارای دقت و ظرافت بالا برای چاپ تصاویر و نوشته‌های ریز و ظریف اشاره نمود.

چاپ لیزر پرچم تشریفات

لیزر

                 

چاپ لیزری یکی از انواع چاپ دیجیتال می‌باشد. این چاپ نوعی حکاکی مدرن، دقیق، ظریف و سریع است  که اطلاعات خودرا نظیرتصویر لوگوی شرکت ویا سایر خواسته‌های تبلیغاتی رابا دقت زیادی برروی پارچه  چاپ می نماید.

علاوه بر تمامی مزیت های چاپ دیجیتال که این نوع چاپ نیز  دارا می‌باشد، چاپ لیزری محاسن منحصر به فرد دیگری دارد. مهمترین آن‌ها عبارتند از:   توانایی بالادر حکاکی و برش طرحهای بسیار ریز، ظریف، پیچیده و تزیینی، عدم نیاز به  قالب و الگوی ثابت برای برش و چاپ، اشاره نمود.

سیلک

 

چاپ سیلک یا چاپ سیلک اسکرین یکی دیگر از روشهای  چاپ تصویر است و برخلاف چاپ دیجیتال، از ظرافت بسیار بالایی برخوردار نمی‌باشد و کلیه مراحل آن به صورت دستی و سنتی انجام می‌گیرد.

 در این روش ابتدا تصویر را برروی یک صفحه توری با سوراخ‌های بسیار ریز ایجاد می‌کنند. این توری داخل یک کلیشه ثابت قرار می‌گیرد. در مرحله بعد یک شابلون طراحی شده را روی پارچه قرار داده و با فشار غلطک‌های رنگی روی آن باعث انتقال رنگ ها به پارچه شده و طرح مورد نظر روی آن شکل می‌گیرد.

چاپ پفکی پرچم تشریفات

پفکی

                       

چاپ پفکی یکی از انواع  چاپ سیلک اسکرین می‌باشد. در این روش تصویر چاپ شده،  شکل و حالت حجمی به خود گرفته و از سطح پارچه بالاتر می‌آید.

چاپ پفکی، نوعی روش چاپ است که به کمک مواد شیمیائی نظیر پی وی سی و  پلی اورتان، توانایی تشکیل یک ساختمان اسفنجی  با نرمی مناسب را دارا می‌باشد. میزان پفکی شدن علاوه بر مقدار بیندر پفکی  به درجه حرارت و مدت زمان تثبیت نیز بستگی دارد. در دمای کمتر از دمای بهینه اثر پفکی کامل نمی‌باشد. 

این نوع روش دارای طرفداران بسیاری می‌باشد.

کاربرد پرچم تشریفات

 پرچم تشریفات یکی از انواع پرچم‌های تبلیغاتی است.  این نوع از پرچم‌های تبلیغاتی به عنوان رسمی‌ترین نوع پرچم‌ها شناخته می‌شوند. پرچم‌ها‌ تشریفات دارای کاربرد فراوانی هستند و روز بروز مشتریانی که متقاضی استفاده از این نوع پرچم‌ها می‌باشند در حال افزایش می‌باشند. از جمله مواردی که این پرچم مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به: مراسم‌های تشریفاتی و رسمی، در سالن‌های همایش، محل برگزاری کنفرانس‌های داخلی و بین المللی، غرفه‌های نمایشگاهی، مناسبت‌های مذهبی، اجتماعات، اتاق‌های مدیریت، لابی‌های هتل‌ها و غیره  اشاره نمود. 

قیمت پرچم تشریفات

تعیین قیمت ساخت پرچم‌ تشریفات تابع عوامل متعددی می‌باشد که به صورت مستقیم برروی آن تاثیر می‌گذارند. این عوامل شامل جنس و نوع پایه ، پارچه، ریشه، دوخت، چاپ برروی پرچم و تعداد  سفارش می‌باشد.

در این دورانی که اقتصاد کشور دست خوش تغییر و تحول می‌باشد  قیمت اجناس و کالاها دائما” در حال تغییر می‌باشند و در این دایره تغییرات اقلام تبلیغاتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند، لذا علاوه بر موارد گفته شده زمان سفارش ساخت پرچم تشریفات هم بسیار مهم می‌باشد. 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟