۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

مدال ورزشی

روش ساخت بج و سفارش انواع مدال ورزشی (طلا، نقره و برنز)

مدال ورزشی ظاهری دایره‌ای و فلزی دارد. این جسم فلزی به‌ واسطه یک بند به دور گردن انداخته می‌شود و بر روی سینه او قرار می‌گیرد. نفر اول هر رویداد ورزشی صاحب مدال طلا خواهد شد که ارزش و اعتبار خاصی دارد. نفرات دوم و سوم به ترتیب مدال نقره و برنز دریافت می‌کنند.

با ارزش‌ترین مدال در سطح جهان مدال طلای المپیک شناخته می‌شود. ساخت مدال سفارشی به یک رویداد ورزشی اعتبار می‌دهد. مدال‌ها غالبا از آلیاژهایی نظیر زاماک ساخته می‌شود. سپس درمرحله بعد با آبکاری جلوه زیبایی پیدا می‌کند. 

مدال را می‌توان مهمترین قسمت هر رویداد ورزشی دانست. در نتیجه برگزارکنندگان همواره تلاش می‌کنند تا مدالی زیبا و با ارزش را اهدا نمایند. مدال هم جنبه‌ مادی و هم جنبه معنوی دارد. برای هر ورزشکاری جنبه مادی آن مهم نیست. زیرا هر مدالی که ورزشکار می‌گیرد به کلکسیون افتخارات او افزوده می‌شود. در نتیجه کمتر ورزشکاری پیدا می‌شود که بخواهد مدال خود را بفروشد. بنابراین مهمترین جنبه هر مدالی بعد معنوی آن است. هر چه رویداد بزرگتر باشد ارزش آن مدال بیشتر خواهد بود.

استفاده از مدال در زمینه امور ورزشی بیشترین کاربرد را دارد و با اشکال مختلف از جنس: طلا، نقره و برنز برای ورزشکاران ساخته می شود. به عبارت دیگر میتوان گفت که ساخت مدال برای همه رشته های ورزشی انجام می شود و در خصوص مسابقات: ملی، استانی، کشوری و … به ورزشکاران ارائه داده می شود.

مدال ورزشی

شما می‌توانید در صورت داشتن هرگونه پرسشی درباره ساخت، خرید و قیمت انواع مدال طلا، نقره و برنز  با همکاران ما در شرکت نشانه ساز باشماره‌های 02188842300، 02188843200، 09122488874 تماس بگیرید. همکاران ما ضمن پاسخگویی به سوالات شما، راهنمایی لازم را در زمینه هزینه ساخت و سفارش این محصول را به شما بیان خواهند کرد.

شیلد یا مدال جعبه ای

شیلد یا مدال جعبه ای قطعه فلزی با ظاهری مشابه مدال است که در جعبه ای شکیل قرار داشته و به فرد برگزیده اهدا می‌شود. شیلدها از لحاظ ابعاد کمی بزرگتر از مدال هستند و داشتن قابی زیبا به آنها اعتباری ویژه ای داده است. سازمان ها و نهادهای بزرگ برای تجلیل نفرات شایسته خود از از شیلد استفاده می‌کنند.

مدالیون

مدالیون یا همان مدالیوم قطعه کوچک و فلزی مشابه مدال است که به افراد برگزیده و شاخص در امور نظامی، علمی، ورزشی و ... اهدا می‌شود. ابعاد مدالیوم غالبا کوچکتر از مدال است و به ئسیله بند کوچکی بر روی شانه یا سینه فرد نصب می‌شود. کسب مدالیون نشانه لیاقت فرد دریافت کننده آن است.

تاریخچه مدال ورزشی

نخستین موارد استفاده از مدال با کاربرد امروزی آن تفاوت آشکاری داشت. بنابر نقل مورخان نخستین بار اسکندر به کشیشی که او را در نبردی یاری کرد، نشانی طلایی اهدا کرد. البته این نشان به شیلد بیش از مدال شباهت داشت. 

در قرون وسطی نیز سیاستمداران از این نوع نشان‌ها به عنوان پیشکش استفاده می‌کردند. در همین قرن پیسانلو هنرمند ایتالیایی برای نخستین بار مدال‌های ریخته‌گری را تولید کرد. در سالهای بعد استفاده از مدال نظامی که در اصطلاح به آن مدالیون یا مدالیوم نیز می‌گویند رواج یافت. با شروع رقابت‌های المپیک در اواخر قرن نوزدهم استفاده از مدال به عنوان یادبود برای ورزشکاران برتر متداول گشت. مدال طلا جایزه نفر اول مسابقات، نقره سهم نفر دوم مسابقات و  برنز سهم نفر سوم مسابقات المپیک است.

در ایران نیز نخستین بار در زمان قاجار استفاده از مدال‌های نظامی و افتخار رایج شد. این مدال ها همینک نیز به افراد شاخص در موارد معدود اهدا می‌شود. امروزه مهم‌ترین استفاده مدال در ایران، اهدا آن به نفرات برتر مسابقات است و بخشی هر رویداد ورزشی مراسم اهدا مدال به نفرات برگزیده می‌باشد

مهم‌ترین مدال‌های جهان

برای هر ورزشکاری شیرین‌ترین لحظه ورزشی زندگی‌اش زمانی است که مدال قهرمانی را به گردن می‌آویزد. اما مسلما دستیابی به بعضی از عناوین ورزشی دشواری‌های بیشتری دارد. هر چه سطح مسابقه بالاتر باشد، کسب موفقیت در آن نیز ارزش بیشتری پیدا می‌کند. طی سالیان اخیر همواره المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان مطرح بوده است. این مسابقات هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. ورزشکاران در رشته ‌های ورزشی گوناگون برای کسب مدال طلا، نقره و برنز با یکدیگر رقابت می‌کنند. بی‌شک مدال طلای المپیک مهم‌ترین مدال ورزشی جهان است که به نفرات برتر مسابقات اهدا می‌شود.

جام جهانی نیز به عنوان مهم‌ترین مسابقات ورزش فوتبال در درجه اهمیت بالایی قرار دارد. این مسابقات نیز هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. در پایان به نفرات تیم قهرمان، علاوه بر کاپ قهرمانی، مدال افتخار نیز اهدا می‌شود. در سایر رشته‌های ورزشی نیز مدال مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات قاره‌ای دارای اهمیت بالایی است. فارغ از اینکه در چه سطحی به ورزش می‌پردازید، همواره دسترسی به مدال قهرمانی لذت فراوانی دارد.

ساخت مدال ورزشی

نکته‌ قابل توجه در مورد مدال ورزشی این است که مدال طلا به صورت خالص ساخته نمی‌شود. بلکه ترکیبی از فلزات مختلف و درصد کمی طلامی‌باشد. به عنوان مثال ماده اولیه مورد نیاز برای ساخت مدال‌های المپیک ژاپن از مواد بازیافتی و ضایعات گوشی همراه به دست آمده است.

مدال با روش‌های متفاوتی ساخته می‌شود. مرحله اول طراحی آن است. مشتری ابتدا طرح اولیه را ارسال می‌نماید. طرح مورد بازبینی قرار گرفته و اشکالات آن اصلاح شده یا مورد تایید قرار می‌گیرد. . البته مشتریان طراحی را می‌توانند به تولیدکننده بسپارد. فلز اصلی که در ساخت مدال و شیلد مورد استفاده قرار می‌گیرد غالبا سرب است.

اما بهتر است بدانید در موارد خاص و نادر از فلزاتی مانند برنج نیز در ساخت مدال‌های کوچکتر استفاده می‌شود.پس از ایجاد مدل، طرح با ریخته‌گری، قالب‌گیری می‌شود. در پایان این مرحله ظاهر فیزیکی مدال ساخته می‌شود. سپس با روش آبکاری با آب طلا، نیکل، مس و … مدال طلا، نقره و برنز تولید می‌شود. شیلدها نیز با همین روش ساخته می‌شود. در مرحله آخر  به آن بند مناسبی متصل می‌کنیم.

مدال ورزشی کاراته

همان طور که می دانید ایران یکی از مهمترین کشورهای جهان در زمینه ورزش کاراته است که تا کنون مقامات بسیار زیادی در این ورزش کسب کرده است و به همین دلیل ساخت مدال ورزشی کاراته از اهمیت بسیار زیادی برای ورزشکاران و فدراسیون کاراته برخوردار است.
در مجموعه نشانه ساز میتوانید به ساخت این نوع مدال اقدام کنید؛ اما در این زمینه لازم است تا مدال از نظر شکل و ظاهر به نشان دهنده ورزش کاراته باشد.

مدال ورزشی بوکس

ورزش بوکس در کشور ما طرفداران بسیار زیادی دارد و از این جهت ساخت مدال ورزشی بوکس نیز برای ورزشکاران فعال در این زمینه میتواند مهم باشد تا در خصوص مسابقات مختلفی که در سطح کشور، استان، قاره و … انجام می شود به ورزشکاران اعطا شود.
مدال ورزشی بوکس از ابعاد و سایز متفاوتی برخوردار است که رایج ترین نوع آن مدال های 5 سانتی هستند.
لازم به توضیح است که جنس مدال ورزشی بوکس بر اساس نوع مسابقه می تواند متفاوت باشد و در حین ساخت آن باید به این مساله توجه داشت.

مدال ورزشی فوتبال

با وجود اینکه فوتبال یک ورزش گروهی است و بازیکنان زیادی در آن حضور دارند، اما برای این ورزش نیز به بازیکنان مدال اعطا می شود. در واقع اعطای مدال ورزشی فوتبال به بازیکنان آن در کنار اعطای جام انجام می شود که جام به باشگاه ورزشی مورد نظر تعلق پیدا می کند و مدال وزشی فوتبال به بازیکنان آن.
تمامی انواع این مدل ها را میتوانید از مجموعه نشانه ساز در طرح، جنس و ابعاد مورد نظر خود سفارش دهید.

قیمت مدال ورزشی

قیمت مدال وابسته به چند عاملی است که آن‌ها را بررسی نمودیم. همانند بج سینه  ماده اولیه مدال در تعیین قیمت آن بسیار موثر است.  معمولا مدال‌ها از سرب و آلیاژهای آن ساخته می‌شوند. 

طراحی و وزن مدال نیز تاثیر مستقیمی در برآورد قیمت آن خواهند داشت. هرچه وزن مدال بیشتر باشد مدال از ماده اولیه بیشتری استفاده کرده و به طور منطقی قیمت آن افزایش می‌یابد. 

معمول مدال‌ها با قطر 5 سانتی‌متر ساخته می‌شوند. چنانچه مشتری تمایل داشته باشد تا قطر آن بیشتر شود هزینه نهایی تولید آن نیز بیشتر می‌شود. ضمنا مطابق با بودجه یا سلیقه مشتری آویز یا بندی نیز به مدال متصل می‌شود تا بر روی گردن قرار بگیرد. جنس و نوع این بند نیز  در تعیین هزینه موثر خواهد بود.

ساخت مدال

سفارش مدال ورزشی

سفارش مدال در شرکت نشانه ساز به دو روش انجام می‌شود. روش حضوری و روش غیرحضوری. در روش حضوری فرد به دفتر شرکت مراجعه می‌کند و پس از مشاوره، دیدن نمونه کارهای تولیدی مدال شرکت نشانه ساز و دریافت راهنمایی‌های لازم، سفارش خود را انجام می‌دهد. این مراحل می‌تواند با برقرای یک تماس تلفنی و به صورت غیرحضوری نیز انجام شود. همکاران ما مشاوره لازم در زمینه ساخت مدال را به این صورت نیز در اختیار شما قرار خواهند داد. برای دیدن نمونه کار نیز می‌توانید به سایت نشانه ساز یا آدرس صفحات مجازی ما مراجعه کنید. در این مرحله جنس و ویژگی‌های مدال شما مشخص می‌شود. هزینه تقریبی ساخت آن نیز مشخص شده و به شما اعلام می‌گردد. ضمنا تمام ابهامات شما در این زمینه نیز توسط همکاران ما برطرف می‌شود.

ساخت مدال ورزشی

وظیفه دستگاه ساخت مدال های ورزشی

دستگاه ساخت مدال های ورزشی یک دستگاه منحصر به فرد است که برای تولید مدال‌های ورزشی با طرح و آرم‌های مختلف استفاده می‌شود. روش کار این دستگاه‌ها معمولاً شامل مراحل زیر هستند:
طراحی
ابتدا طرح مدال به کمک نرم‌افزارهای طراحی سه‌بعدی ایجاد می‌شود. طرح شامل شکل، آرم، متن و سایر جزئیاتی است که مدال باید داشته باشد.
قالب‌سازی
در این مرحله بر اساس طرح، یک قالب مدال ساخته می‌شود. قالب معمولاً از فلزات مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شود و کیفیت بالایی دارند.
ریخته‌گری
در این مرحله فرآیند ریخته‌گری وجود دارد. قالب مدال به یک مواد ریخته شونده مانند فلز یا پلاستیک قرار می‌گیرد و ماده مذاب درون قالب ریخته می‌شود تا مدال شکل بگیرد.
خنک شدن و جدا کردن
پس از ریخته‌گری، ماده مدال در یک قالب خنک می‌شود و یا به اصطلاح سخت می‌شود. سپس قالب از مدال جدا می‌شود و مدال آماده استفاده می‌شود.
تزئینات و پوشش
مدال ممکن است نیاز به تزئینات داشته باشد، مانند رنگ آمیزی، روکش نقره یا طلا، یا اضافه کردن سنگ‌های قیمتی. این مرحله بر اساس طرح و سلیقه سفارش دهنده انجام می‌شود.
دستگاه‌های ساخت مدال های ورزشی ممکن است در مقیاس کوچک و دستی یا در سطح صنعتی و اتوماتیک وجود داشته باشند. با استفاده از این دستگاه‌ها، می‌توان تعداد زیادی مدال با طرح‌ها و آرم‌های مختلف تولید کرد.

شرکت نشانه ساز با سالها سابقه در تولید مدال ورزشی و شیلد توانسته است تجربه مناسبی در زمینه ساخت این محصول کسب کند. نمونه‌های مدال‌های تولید توسط این شرکت با قیمت مناسب و کیفیت عالی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. شما می‌توانید جهت دریافت هرگونه مشاوره در رابطه با این محصول، هزینه ساخت و خرید آن با ما تماس بگیرید.

مهم‌ترین مدال‌های ورزشی ایران

مدال قهرمانی لیگ برتز

هر ساله رویدادهای ورزشی زیادی در کشور عزیزمان برگزار می‌شود. با توجه علاقه وافر مردم ایران به مسابقات ورزشی در تمامی رشته‌ها مسابقاتی در سطح کشور برگزار می‌شود. به طور معمول نیز در پایان به نفرات برگزیده مدال‌های خوشرنگی اهدا می‌شود. بعضی از این رشته‌ها جنبه تیمی و برخی دیگر جنبه فردی دارند.

مهم‌ترین مسابقه ورزشی داخل کشور، لیگ برتر فوتبال است که طرفداران زیادی دارد. در پایان این مسابقات به تیم قهرمان کاپ قهرمانی و به نفرات آن مدال خوشرنگ طلا اهدا می‌شود. دستیابی به مدال قهرمانی لیگ برتر اهمیت بسیار بالایی دارد. علاوه بر فوتبال، به اعضای تیم قهرمان در سایر رشته‌های ورزشی همچون والیبال، بسکتبال و … نیز در پایان مسابقات لیگ برتر آن رشته مدال طلا اهدا می‌شود.

در ورزش‌های انفرادی نیز به نفرات برتر مدال طلا، نقره و برنز اهدا می‌شود.مسابقات کشتی جام فجر و مسابقات جام تختی نیز طرفداران زیادی دارد. کسب مدال طلا در این رویداد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. رشته‌های دیگر همچون تکواندو، کاراته، بوکس، تیراندازی و … نیزمسابقات قهرمانی کشور دارند. علاوه بر این در سطح شهرها و استان‌ها نیز مسابقات جام رمضان و فجر اهمیت زیادی دارد.
محصولات دیگر: بج سینه 

مهمترین مدال‌های ورزشی جهان

مدال ورزشی المپیک

برای هر ورزشکاری شیرین‌ترین لحظه ورزشی زندگی‌اش زمانی است که مدال قهرمانی را به گردن می‌آویزد. اما مسلما دستیابی به بعضی از عناوین ورزشی دشواری‌های بیشتری دارد. هر چه سطح مسابقه بالاتر باشد، کسب موفقیت در آن نیز ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

طی سالیان اخیر همواره المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان مطرح بوده است. این مسابقات هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. ورزشکاران در رشته ‌های ورزشی گوناگون برای کسب مدال طلا، نقره و برنز با یکدیگر رقابت می‌کنند. ساخت مدال المپیک هرساله توسط کشور میزبان مسابقات انجام می‌شود. طراحی مدال المپیک بر اساس نمادهای کشور میزبان صورت می‌پذیرد. سپس توسط متخصصین در کارگاه‌های پیشرفته، مدالی زیبا ساخته می‌شود.

جام جهانی نیز به عنوان مهم‌ترین مسابقات ورزش فوتبال در درجه اهمیت بالایی قرار دارد. این مسابقات نیز هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. در پایان به نفرات تیم قهرمان، علاوه بر کاپ قهرمانی، مدال افتخار نیز اهدا می‌شود. در سایر رشته‌های ورزشی نیز مدال مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات قاره‌ای دارای اهمیت بالایی است. فارغ از اینکه در چه سطحی به ورزش می‌پردازید، همواره دسترسی به مدال قهرمانی لذت فراوانی دارد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟