ما نشانه ساز شما هستیم

تولید مدال ورزشی

مدال

مدال گردن‌آویزی زیباست که بخش اصلی آن ظاهری مدور و فلزی دارد و ساخت مدال هنر صنعتگرانی چیره دست است. این جسم فلزی به‌ واسطه بندی نسبتا نازک به دور گردن فرد برگزیده مسابقات ورزشی انداخته می‌شود و بر روی سینه او قرار می‌گیرد. امروزه مسابقات مختلفی در سطح جهان برگزار می‌شود که در پایان تمامی آنها به نفرات برگزیده مدال‌های زیبایی اهدا می‌شود. نفر اول هر رویداد ورزشی صاحب گردن آویز طلا خواهد شد. نفرات دوم و سوم به ترتیب مدال نقره و برنز دریافت می‌کنند.

مدال طلای المپیک به عنوان باارزش‌ترین جایزه فردی ورزشی در جهان شناخته می‌شود. ساخت مدال سفارشی به یک رویداد ورزشی اعتبار ویژه‌ای می‌بخشد. به همین دلیل امروزه حتی مسابقات کوچک و داخلی نیز به نفرات برتر مدال‌هایی رنگارنگ اهدا می‌کنند. مدال‌های مسابقات کشوری غالبا از آلیاژهایی نظیر زاماک ساخته می‌شود. سپس با آبکاری جلوه زیبایی پیدا می‌کند. در ادامه درباره مدال های مختلف ورزشی و شیوه ساخت آن مطالب بیشتری خواهیم آموخت. 

ساخت مدال

شما می‌توانید در صورت داشتن هرگونه پرسشی درباره ساخت، خرید و قیمت مدال با همکاران ما در شرکت نشانه ساز باشماره‌های 02188842300، 02188843200، 09122488874 تماس بگیرید. همکاران ما ضمن پاسخگویی به سوالات شما، راهنمایی لازم را نیز در زمینه هزینه ساخت و سفارش این محصول به شما خواهند کرد.

ساخت مدال ورزشی

ساخت مدال ورزشی همانند ساخت تندیس نیاز به توجهی ویژه ای دارد چون مهم‌ترین یادبود آن رویداد است. به همین علت برگزارکنندگان مسابقات خود را ملزم به تهیه مدالی زیبا و ماندگار می‌کنند. مدال ورزشی از دو جنبه حائز اهمیت است. نخست جنبه مادی آن است که البته چندان مورد توجه نیست. اما ارزش واقعی یک مدال به عظمت رویداد بستگی دارد. یک رویداد بزرگ و مسابقه خاص نیاز به مدال مخصوص، شیک و منحصربه فرد دارد. به همین علت ساخت مدال ورزشی سفارشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ضمنا توجه کنید که امروزه حتی جنس مدال طلای مسابقات المپیک نیز از طلای خاص نیست و از ترکیب مواد مختلف و مقدار ناچیزی طلا ساخته می‌شود. در مسابقات المپیک 2021 ژاپن ماده اولیه ساخت مدال از ضایعات گوشی تلفن همراه به ‌دست آمده است. طراحی ظاهری و شیوه مناسب ساخت مهم‌ترین نکاتی است که در مدال ورزشی مورد توجه قرار می‌گیرد. مهم‌ترین مباحث در ساخت مدال ورزشی چگونگی سفارش، تولید و قیمت آن است. با ما همراه باشید تا درباره ساخت مدال با شما مطالب بیشتری را درمیان بگذاریم.

قیمت

قیمت مدال به عوامل گوناگونی بستگی دارد. عامل اول، ماده اصلی به کار رفته در ساخت آن است. مدال‌های ورزشی امروزه اکثرا از سرب و آلیاژهای مرتبط با آن ساخته شده است. نوع طراحی و جرم مدال نیز تاثیر مستقیمی در برآورد قیمت آن دارد. به طور منطقی با افزایش جرم مدال، هزینه ماده اولیه مورد نیاز آن نیز افزایش می‌یابد که این خود باعث افزایش قیمت مدال مزبور می‌گردد. قطر معمول مدال‌ها 5 سانتی‌متر است. اگر ضخامت مدال افزایش یابد هزینه نهایی تولید آن نیز بیشتر خواهد شد. ضمنا مطابق با بودجه و درخواست مشتری گردن بندی نیز به مدال برای قرار گرفتن بر روی گردن متصل می‌شود. جنس و نوع این بند نیز می‌تواند در تعیین هزینه موثر باشد. ما به شما اطمینان می‌دهیم بالاترین کیفیت‌ها را به شما ارزان تحویل دهیم.

صفحه پیشنهادی: ساخت مارک

تولید

ساخت مدال به روش‌های گوناگونی صورت می‌پذیرد. نخستین مرحله تولید مدال طراحی آن است. در این مرحله سفارش‌دهنده برای تولید کننده طرح اولیه خود را ارسال می‌کند. البته سفارش‌دهنده می‌تواند طراحی آن را نیز به تولیدکننده بسپارد. در مرحله بعد کلیشه اول کار ساخته و پرداخته می‌شود. فلز اصلی در ساخت مدال و شیلد غالبا سرب است. البته در موارد نادر از فلزاتی مانند برنج نیز در ساخت مدال‌های کوچک استفاده می‌شود. مدل ایجاد شده از طرح با ریخته‌گری، قالب‌گیری می‌شود. در این مرحله ظاهر فیزیکی مدال ساخته شده‌است. سپس با روش آبکاری با آب طلا، نیکل، مس و … مدال طلا، نقره و برنز تولید می‌شود. شیلدها نیز با همین روش ساخته و پرداخته می‌شود. در مرحله آخر آن را به گردن آویز یا بند مناسبی متصل می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی: ساخت بج سینه

سفارش

سفارش مدال در شرکت نشانه ساز به دو روش انجام می‌شود. روش حضوری و روش غیرحضوری. در روش حضوری فرد به دفتر شرکت مراجعه می‌کند و پس از مشاوره، دیدن نمونه کارهای تولیدی مدال شرکت نشانه ساز و دریافت راهنمایی‌های لازم، سفارش خود را انجام می‌دهد. این مراحل می‌تواند با برقرای یک تماس تلفنی و به صورت غیرحضوری نیز انجام شود. همکاران ما مشاوره لازم در زمینه ساخت مدال را به این صورت نیز در اختیار شما قرر خواهند داد. برای دیدن نمونه کار نیز می‌توانید به سایت نشانه ساز یا آدرس صفحات مجازی ما مراجعه کنید. در این مرحله جنس و ویژگی‌های مدال شما مشخص می‌شود. هزینه تقریبی ساخت آن نیز مشخص شده و به شما اعلام می‌گردد. ضمنا تمام ابهامات شما در این زمینه نیز توسط همکاران ما برطرف می‌شود.

موضوع مشایه: ساخت پلاک

مدال
مدال طلا نقره و برنز
مدال فدراسیون شنای ایران
مدال برنز فدراسیون شنای ایران
مدال طلا المپیک
مدال طلای المپیک 2012
مدال جام جهانی کشتی
مدال برنز جام جهانی کشتی فرنگی
مدال مسابقات واترپلو
مدال برنز دهمین دوره مسابقات واترپلو
مدال برنز المپیک
مدال برنز المپیک لندن 2012
مدال مسابقات سنگنوردی
مدال مسابقات کشوری سنگنوردی 92
مدال صلح المپیک
مدال صلح المپیک 2012
مدال ورزشی صنایع پتروشیمی
مدال صنایع پتروشیمی
مدال طلای شنا
مدال طلای فدراسیون شنای ایران
مدال المپیک لندن
مدال المپیک 2012 لندن
مدال فدراسیون شنا و واترپلو
مدال نقره فدراسیون شنا و واترپلو
مدال نقره المپیک
مدال نقره صلح المپیک
مدالفدراسیون شنا ایران
مدال فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران
مدال المپیک
مدال المپیک 2012
مدال ورزش واترپلو
انواع مدال رشته واترپلو
انواع مدال ورزشی
مدال جایزه بزرگ New Idea
مدال جام جهانی کشتی
مدال جام جهانی کشتی فرنگی
مدال شنا
مدال فدراسیون واترپلو و شنا
مدال فدراسیون شنا
مدال فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران

شرکت نشانه ساز با سالها سابقه در تولید مدال ورزشی و شیلد توانسته است تجربه مناسبی در زمینه ساخت این محصول کسب کند. نمونه‌های مدال‌های تولید توسط این شرکت با قیمت مناسب و کیفیت عالی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. شما می‌توانید جهت دریافت هرگونه مشاوره در رابطه با این محصول، هزینه ساخت و خرید آن با ما تماس بگیرید.

مهم‌ترین مدال‌های ورزشی ایران

مدال قهرمانی لیگ برتز

هر ساله رویدادهای ورزشی زیادی در کشور عزیزمان برگزار می‌شود. با توجه علاقه وافر مردم ایران به مسابقات ورزشی در تمامی رشته‌ها مسابقاتی در سطح کشور برگزار می‌شود. به طور معمول نیز در پایان به نفرات برگزیده مدال‌های خوشرنگی اهدا می‌شود. بعضی از این رشته‌ها جنبه تیمی و برخی دیگر جنبه فردی دارند.

مهم‌ترین مسابقه ورزشی داخل کشور، لیگ برتر فوتبال است که طرفداران زیادی دارد. در پایان این مسابقات به تیم قهرمان کاپ قهرمانی و به نفرات آن مدال خوشرنگ طلا اهدا می‌شود. دستیابی به مدال قهرمانی لیگ برتر اهمیت بسیار بالایی دارد. علاوه بر فوتبال، به اعضای تیم قهرمان در سایر رشته‌های ورزشی همچون والیبال، بسکتبال و … نیز در پایان مسابقات لیگ برتر آن رشته مدال طلا اهدا می‌شود.

در ورزش‌های انفرادی نیز به نفرات برتر مدال طلا، نقره و برنز اهدا می‌شود.مسابقات کشتی جام فجر و مسابقات جام تختی نیز طرفداران زیادی دارد. کسب مدال طلا در این رویداد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. رشته‌های دیگر همچون تکواندو، کاراته، بوکس، تیراندازی و … نیزمسابقات قهرمانی کشور دارند. علاوه بر این در سطح شهرها و استان‌ها نیز مسابقات جام رمضان و فجر اهمیت زیادی دارد.

مهم‌ترین مدال‌های ورزشی جهان

مدال ورزشی المپیک

برای هر ورزشکاری شیرین‌ترین لحظه ورزشی زندگی‌اش زمانی است که مدال قهرمانی را به گردن می‌آویزد. اما مسلما دستیابی به بعضی از عناوین ورزشی دشواری‌های بیشتری دارد. هر چه سطح مسابقه بالاتر باشد، کسب موفقیت در آن نیز ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

طی سالیان اخیر همواره المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان مطرح بوده است. این مسابقات هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. ورزشکاران در رشته ‌های ورزشی گوناگون برای کسب مدال طلا، نقره و برنز با یکدیگر رقابت می‌کنند. ساخت مدال المپیک هرساله توسط کشور میزبان مسابقات انجام می‌شود. طراحی مدال المپیک بر اساس نمادهای کشور میزبان صورت می‌پذیرد. سپس توسط متخصصین در کارگاه‌های پیشرفته، مدالی زیبا ساخته می‌شود.

جام جهانی نیز به عنوان مهم‌ترین مسابقات ورزش فوتبال در درجه اهمیت بالایی قرار دارد. این مسابقات نیز هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. در پایان به نفرات تیم قهرمان، علاوه بر کاپ قهرمانی، مدال افتخار نیز اهدا می‌شود. در سایر رشته‌های ورزشی نیز مدال مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات قاره‌ای دارای اهمیت بالایی است. فارغ از اینکه در چه سطحی به ورزش می‌پردازید، همواره دسترسی به مدال قهرمانی لذت فراوانی دارد.

تاریخچه مدال و شیلد

تاریخچه مدال

نخستین موارد استفاده از مدال با کاربرد امروزی آن تفاوت آشکاری داشت. بنابر نقل مورخان نخستین بار اسکندر به کشیشی که او را در نبردی یاری کرد، نشانی طلایی اهدا کرد. البته این نشان به شیلد بیش از مدال شباهت داشت. در قرون وسطی نیز سیاستمداران از این نوع نشان‌ها به عنوان پیشکش استفاده می‌کردند. در همین قرن پیسانلو هنرمند ایتالیایی برای نخستین بار مدال‌های ریخته‌گری را تولید کرد. در سالهای بعد استفاده از مدال نظامی که در اصطلاح به آن مدالیون یا مدالیوم نیز می‌گویند رواج یافت. با شروع رقابت‌های المپیک در اواخر قرن نوزدهم استفاده از مدال به عنوان یادبود برای ورزشکاران برتر متداول گشت. مدال طلا جایزه نفر اول مسابقات، نقره سهم نفر دوم مسابقات و  برنز سهم نفر سوم مسابقات المپیک است.  از آن زمان تا امروز از مدال‌ به عنوان یادبودی برای قدردانی از نفرات برتر مسابقات ورزشی بزرگ و کوچک استفاده می‌کنند.

تاریخچه ساخت مدال ورزشی
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟