۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

ساخت شیلد یا مدال جعبه ای

شیلد به نفرات برگزیده در المپیادهای علمی و مسابقات (معمولاغیر ورزشی) اهدا می شود. دلیل برگزیدن این نام برای مدال جعبه ای شکل ظاهری آن می‌باشد. شیلد به شکل سپر (shield) مدور طراحی می‌شود. مدال جعبه ای معمولا منقش به نام سازمان، ارگان، شرکت و یا عنوان مسابقاتی است که فرد دریافت کننده در آن برگزیده شده است. ساخت شیلد حاصل تلاش صنعتگران زبردست می‌باشد.

شیلد نیز همانند مدال دارای ارزش تبلیغاتی بالایی می‌باشد. دلیل این امر نگه داری و نمایش آن توسط دریافت کننده است. مدال جعبه‌ای معمولا از متریالی با ارزش مادی نسبتا بالا تولید می‌شود. متریال استفاده شده در ساخت شیلد مشابه مدال معمولا برنج، سرب، مس و فلزات مشابه است. در ساخت شیلد معمولا از آبکاری هایی نظیر سیاه قلم، برنج یا نقره استفاده می‌شود.

شیلد در جعبه وزینی قرار می گیرد که به آن قاب مدال می‌گویند. جنس این جعبه وابسته به درخواست مشتری تعیین می شود اما محبوب ترین جعبه ها از جنس مخمل ساخته می شوند و گاهی پیام های تبلیغاتی نیز بر روی آن ها درج می شوند. در ادامه درباره این محصول زیبا نکات بیشتری به شما خواهیم آموخت.

شیلد

مزایای مدال های جعبه ای و ساخت شیلد

مدال‌های جعبه‌ای یک نوع مدال است که به صورت جعبه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند. این نوع مدال‌ها دارای مزایایی متعدد هستند که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
حفاظت و نگهداری
مدال‌های جعبه‌ای به دلیل وجود جعبه‌ای محافظ، از خراش و آسیب در برابر عوامل خارجی مانند گرد و غبار، رطوبت و ضربه محافظت می‌کنند. این فرآیند باعث می‌شود تا مدال‌ها طول عمر بیشتری داشته باشند و در شرایط ایده‌آل نگهداری شوند.
ارزش ظاهری
مدال‌های جعبه‌ای به دلیل طراحی جذاب و جعبه‌های زیبا، ارزش ظاهری بالایی دارند. آن‌ها می‌توانند به عنوان جلوه‌ای زیبا و دکوراتیو در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند، مانند نمایش در ویترین‌ها، کابینت‌ها و میزها.
مناسب برای هدیه دادن مدال‌های جعبه‌ای به عنوان هدیه مناسبی در رویدادها و جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی زیبا و جعبه‌های شیک آن‌ها را به یک هدیه قابل ارزش و خاص تبدیل می‌کند که می‌تواند برای  رقابت‌ها، سمینارها، مراسم تقدیر و تشکر و سایر مناسبت‌ها اهدا شود.

جهت سفارش شیلد یا مدال جعبه ای با کیفیت بالای طراحی و تولید همراه با هزینه‌ای مناسب با همکاران ما در شرکت نشانه ساز با شماره‌های ۰۲۱۸۸۸۴۲۳۰۰ و ۰۲۱۸۸۸۴۳۲۰۰ تماس برقرار نمایید.

سفارش ساخت شیلد

شیلد توسط دو گروه سفارش ساخت شیلد  داده می‌شود. گروه اول برگزارکنندگان مسابقات علمی هستند که در پایان بع برگزیدگان خود مدال جعبه‌ای زیبایی اهدا می‌کنند. گروه دوم سفارش دهندگان شیلد سازمان‌ها و نهادهای بزرگ  هستند که در همایش‌ها و مراسمات تجلیل از کارکنان خود به رسم یادبود مدال جعبه‌ای زیبایی به آنها اهدا می‌کنند.

تحت هر شرایطی شما اگر نیاز به سفارش شیلد داشته باشید، می توانید با شرکت نشانه ساز ارتباط برقرار نمایید. همکاران ما هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری می‌توانند مشاوره‌های لازم را به شما ارائه نمایند. در این مرحله جنس ماده سازنده، ضخامت و قطر شیلد موردنظر شما تعیین می‌شود و ضمنا طرح نهایی شما طراحی می‌گردد. همچنین بسته بندی و جعبه‌ای که نهایتا شیلد در آن قرار می‌گیرد مشخص می‌شود. پس از تعیین این موارد هزینه نهایی نیز تخمین زده می‎‌شود. در صورت موافقت مشتری، سفارش او آماده مراحل ساخت می‌شود.

ساخت شیلد

فرآیند ساخت شیلد تا حد زیادی مشابه با ساخت مدال ورزشی است. البته شیلد در ابعاد بزرگتری تولید می‌شود. نخستین مرحله پس از طراحی، انتخاب جنس محصول است. شیلد را می‌توان با فلزاتی همچون سرب، برنج و استیل تولید کرد. در اکثر سفارشات ماده اصلی سازنده شیلد، سرب می‌باشد.

روش قالب گیری مرسوم‌ترین روش در ساخت مدال جعبه‌ای است. علاوه بر این از روش‌های دیگری نظیر برشکاری و فورج نیز در موارد خاص استفاده می‌شود. شیلد نسبت به مدال ضخامت و قطر بیشتری دارد در نتیجه وزن بیشتری دارد. پس از آنکه ظاهر فیزیکی شیلد موردنظر ساخته شد، نوبت به مرحله آبکاری می‌رسد. در این مرحله شیلد طراحی با توجه به نیاز مشتری آبکاری طلا، نقره و … می‌شود. پس از آنکه محصول نهایی ساخته شد باید قاب جعبه‌ای مناسب برای آن انتخاب کنید. امروزه در بیشتر سفارشات شیلد را همراه با جعبه مخمل سفارش می‌دهند که بسیار زیبا و شیک است.

قیمت ساخت شیلد

قیمت ساخت شیلد یا مدال جعبه‌ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. ماده اولیه می‌تواند نقش موثری در تعیین قیمت نهایی داشته باشد. شیلد را غالبا با سرب و در برخی موارد با آلیاژ برنج می‌سازند اما اگر در پی کاهش هزینه‌های خود هستید می‌توانید فلز استیل را به عنوان ماده اولیه قرار دهید.

ضخامت و قطر مدال جعبه‌ای نیز به طور مسلم در قیمت تاثیر مستقیمی دارد. هرچه ضخامت و قطر شیلد افزایش یابد، متریال بیشتری مصرف شده و هزینه تولید بالاتر می‌رود. نوع طرح اولیه نیز اگر پیچیدگی و ظرافت‌های زیادی داشته باشد باعث افزایش قیمت خواهد شد. روش  ساخت هم عامل موثر دیگری است. استفاده از روش فورج دقت نهایی محصول را بسیار بالاتر می‌برد و متعاقبا هزینه نهایی را افزایش می‌دهد. به همین علت از لحاظ اقتصادی روش فورج تنها برای سفارشات با تیراژ بالا انجام می‌شود. گروه تولیدی نشانه ساز بالاترین کیفیت شیلد را با کمترین هزینه برای شما تولید می‌کند.

سفارش ساخت شیلد

شیلد علمی نوبل

تاریخچه استفاده از شیلد و ساخت شیلد با تاریخچه استفاده از مدال گره خورده است. طبق گفته مورخان نخستین بار اسکندرمقدونی برای قدردانی از تلاش‌های شخصی که در نبرد به او کمک کرده بود به اوئ نشان طلایی زیبایی اهدا کرد. این نشان را می‌توان به عنوان نقطه اغاز اهدا مدال و شیلد در نظر گرفت. در قرون وسطی استفاده از نشان‌های طلایی برای پیشکش و قدردانی از افراد متداول شد. در آغاز قرن بیستم استفاده از شیلد یا مدال جعبه ای به طور گسترده در جهان رواج یافت.

در سال ۱۹۰۱ مطابق با وصیت آلفرد نوبل، نخستین دوره اهدا جوایز نوبل برگزار شد. آلفرد نوبل مخترع دینامیت و صاحب کارخانه تسلیحاتی بزرگی بود. نوبل از این راه ثروت فراوانی کسب کرده بود. اما در اواخر عمرش تصمیم گرفت تا ثروتش را در راه گسترش علم وقف کند. به این ترتیب بخش عمده‌ای از ثروت او صرف ساخت جایزه‌ای برای قدردانی از نفرات برگزیده رشته‌ها و علوم مختلف گردید. این جوایز به افراد برتر علمی جهان اهدا می‌شود. جایزه نوبل شیلدی طلایی و زیباست که در جعبه‌ای نفیس قرار می‌گیرد. از آن زمان این جایزه هر ساله به دانشمندان برتر جهان تعلق می‌گیرد و افراد زیادی سودای دست یافتن به آن را در سر دارند. کم کم استفاده از شیلد برای تجلیل و قدردانی از افراد به امری رایج تبدیل شد.

در سالهای اخیر در کشور ما نیز به نفرات برتر مسابقات علمی، فرهنگی و … همراه با جایزه، مدال جعبه‌ای زیبایی جهت یادبود اهدا می‌شود. تعدادی زیادی از شیلدهای داخلی توسط شرکت نشانه ساز طراحی و ساخته می‌شود. شما می‎‌توانید جهت سفارش شیلد موردنظر خود با ما تماس بگیرید. 

سفارش مدال جعبه ای

ساخت شیلد طلایی

هر شخص پژوهشگر و محققی آرزوی دستیابی به جوایز علمی مرتبط با رشته خود را دارد. اما جوایز علمی مدال‌گونه که به آنها شیلد گفته می‌شود دارای درجات اعتبار متفاوتی هستند. بی‌شک شناخته‌شده‌ترین شیلدعلمی-فرهنگی جهان جایزه نوبل است. این جایزه‌ هر ساله به نفرات برتر علمی جهان در زمینه‌های فیزیک، شیمی، ادبیات، پزشکی و صلح اهدا می‌شود. شیلد نوبل جز معدود جوایز جهان است که از طلای خالص ساخته شده است.

در ریاضیات نیز جایزه و شیلد یا همان مدال فیلدز از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. مریم میرزاخانی به عنوان یک ایرانی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب مدال فیلدز شد. جایزه پلانک که شیلد زیبا و ارزشمندی‌است نیز به افراد شایسته در فیزیک نظری اهدامی‌شود. آلبرت انیشتین و ماکس پلانک اولین برندگان این جایزه بودند. شیلد ادیسون نیز به عنوان جایزه‌ای معتبر به افرادی که در زمینه مهندسی برق دستاورد مهمی داشته باشند پیشکش می‌شود. علاوه بر جوایز فوق اغلب کشورهای جهان شیلدهای معتبر گوناگونی دارند که برای تقدیر از افراد برتر جامعه خود به آنها اهدا می‌کنند.

جایزه برادران رایت به صورت شیلدی زیبا به خلبان‌های برگزیده ایالات متحده اهدا می‌شود. جایزه یونسکو به افرادی که نقش موثری در پیشرفت تکنولوژی داشته اند اهدا می‌شود. این جایزه مدال جعبه‌ای زیبایی است که بر روی آن نقش چهره آلبرت انیشتین حک شده است. در نظر داشته باشید که برای تجلیل از دستاوردهای افراد نظامی نیز از گونه‌ای نشان به نام مدالیون استفاده می‎‌شود.

تفاوت مدال و ساخت شیلد

بسیاری از افراد تمایزی بین مدال و شیلد قائل نیستند. اما سه تفاوت بین مدال و ساخت شیلد وجود دارد. نخست آنکه مدال به نفرات برتر مسابقات ورزشی اهدا می‌شود و شیلد یادبود مسابقات غیرورزشی است. تفاوت دوم آنکه اندازه و قطر شیلد از مدال بزرگتر است. مدال به صورت گردن آویز اهدا می‌شود اما شیلد در جعبه ای زیبا که به آن قاب مدال می‌گوییند قرار می‌گیرد. علاوه بر این موارد می‌توان تفاوت‌های دیگر نیز بین این دو محصول قائل شد اما اهمیت و جامعیت موارد بالا را شامل نمی‌شود.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟