۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

مدال ورزشی و مدالیوم

از نظر لغوی کلمه ی مدال به معنی جایزه، گردن آویز، نشان و درجه است. در واقع نشان فلزی است که برای قدردانی از خدمات شخص، سازمان و یا ارگانی اعطا می شود.


در گذشته مدال، مفهومی نظامی داشت که با نام درجه، بر دوش نظامیان نصب می شد تا سمت آنها را به مردم عادی و دیگر نظامیان، نشان دهد.


اما امروزه مدال، به عنوان گردن آویز، نشان و  مدال ورزشی به افراد برتر مسابقه های علمی، هنری، ورزشی و… داده میشود.


مدال ها دارای جنبه ی مادی و تبلیغاتی هستند. متریال مورد استفاده در هر مدال، ارزش مادی آن را مشخص می کند. جنبه ی تبلیغاتی هم زمانی مشخص می شود که فرد، مدال خود را قاب کرده و به نمایش میگذارد. آن ها معمولا به صورت گرد و دایره ای شکل، ساخته میشود. مدال ها از جنس های مختلف فلزی مانند سرب و برنز ساخته شده  مانند مدال ورزشی سربی که با طلا و نقره و… آبکاری می شوند. در واقع مدال های طلا و نقره خالص نیستند.


حتی در مسابقات بزرگ ورزشی و علمی مانند : المپیک و المپیاد، در ساخت مدال های طلا و نقره، فلزات طلا و نقره به صورت خالص در مدال ها استفاده نمی شود و باتوجه به هزینه ی پرداختی سفارش دهنده، متریال به کار برده شده در مدال و درصد روکش فلزات با ارزش مانند طلا، نقره و… کم یا زیاد می شود.


 ساخت آن ها به دو صورت انجام می شود: ۱) ریختگری یا قالب گیری   ۲)برش دستی


در روش ریختگری یا قالب گیری ، فلز سرب یا زاماک در قالب ریخته شده و شکل مورد نظر، ساخته می شود. بعد از شکل گرفتن مدال، از فلزاتی مانند: طلا، نقره، برنز، مس و نیکل برای آبکاری استفاده می کنیم.


در روش برش دستی، به جای فلز سرب از فلز برنز استفاده می شود. که میتوان این نوع مدال یا مدالیوم ها را هم به صورت اسید برش که بیشتر برای ضخامت ها ی پایین استفاده می شود هم می توان به صورت دستی آن ها را برش داد که هر دو روش برای ساخت مدال،مدال ورزشی و مدالیوم در کارخانه های نشانه ساز قابل انجام است به بهترین کیفیت و نازلترین قیمت ها در سطح بازار و تمام سعی خود را این کارخانه دارد که بتواند تمامی نیازهای تبلیغاتی مشتریان عزیز خود را در زمینه ساخت مدال،ساخت تندیس وساخت بج سینه برآورده کند.


می توانید برای استعلام قیمت مدال با شرکت خدمات تبلیغاتی نشانه ساز در تماس باشید.

بج سینه و مدال
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۲.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟