۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

مهر ژلاتینی

روش ساخت و سفارش خریدمهر ژلاتینی

مهر ژلاتینی یکی از قدیمی ترین مهرهای موجود در بازار است که ضخامتی بین 3 الی 5 میلی متر دارد. در ساخت این مهرها از متریال مخصوصی به نام ژلاتین استفاده می‌شود که طی فرآیند شستشو با اسید و قرارگیری در معرض نور ماورا بنفش تولید می شود.
این مهرها در کنار جعبه جوهر به فروش می‌رسند و کاربری آسانی دارند؛ کافی است مهری را که با عنوان موردنظر خود سفارش داده اید را در جوهر فرو برید و سپس بر روی کاغذ مربوطه مهر بزنید.
در ادامه همراه ما باشید تا هر چه بیشتر با این محصول و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

انواع مهر ژلاتینی

مهر ژلاتینی اتوماتیک

یکی از دسته بندی‌های مهر ژلاتینی، این مدل مهر اتوماتیک است که ساختاری تقریبا مشابه با نوع معمول آن دارد. تنها تفاوت در این مهرها، مخزن استامپ در خود مهر قرار دارد و همین ویژگی موجب محبوبیت این نوع مهر شده است؛ زیرا شما دیگر نیازی به همراه داشتن استامپ ندارید.
بدین منظورمخزنی در بدنه مهر تعبیه شده که جوهر در آن قرار دارد و با فشردن مهر بر روی کاغذ، ابتدا قسمت ژلاتینی با استامپ تماس پیدا می‌کند و بعد از جوهر دار شدن بر روی کاغذ منتقل می‌شود.
مخزن جوهر این مهرها قابل شارژ بوده و می توان بعد از مدتی استامپ آن را تعویض نمود. رنگ جوهر براساس سلیقه مشتری است و می تواند طیف رنگی قرمز، مشکی، آبی و گاها رنگ های سفارشی متقاضی باشد.

مهر ژلاتینی تاریخ دار

گاها در بعضی از کسب و کارها پیش می‌آید که تاریخ یک مشخصه مهم در فاکتورهای خرید و موارد مشابه در این زمینه باشد، از این رو زدن مهر تاریخ دار الزامی محسوب می‌شود.

مهر ژلاتینی تاریخ دار به همین منظور طراحی شده است. این مهر یکی دیگر از انواع مهر اتوماتیک است که در متن مهر، علاوه بر نام و لوگوی شرکت، از یک قسمت ژلاتینی تاریخ دار هم استفاده می‌شود.

قسمت تاریخ در این نوع مهرها به صورت یک جز چرخشی طراحی شده است تا بتوان آن را به تاریخ روز تنظیم کرد.

مهر ژلاتینی جیبی

یکی از دسته بندی‌های مهر ژلاتینی اتوماتیک، مهر ژلاتینی جیبی است که در ساختار بسیار کوچک تولید می‌شود که می‌تواند قابل حمل باشد.
نحوه کار و تعویض استامپ این مهر، دقیقا مشابه با مدل ژلاتینی اتوماتیک است و می‌توانید آن را در سایز و طرح دلخواه خودتان سفارش دهید.

مهر ژلاتینی مثلث

تنوع و خلاقیت در طراحی مهر می‌تواند جذابیت بی‌نظیری به آن بدهد. یکی از طراحی‌های خلاقانه ، طراحی این مهر مثلث است که معمولا از نوع مثلث متساوی الاضلاع استفاده می‌شود.
رایج ترین ابعاد در این شکل از مهر، سایز 45*45*45 میلی متر است.
نکته: در طراحی تمام مدل‌های مهر ژلاتینی امکان حذف 1 تا 2 میلی متر از کار وجود دارد. دلیل این امر نیز به خاطر قرارگیری درست مهر در داخل دستگاه مهر زن است تا بتواند طرح انتخابی را به درستی در قسمت ژلاتینی قرار دهد.

مهر ژلاتینی مستطیلی

مهرهای ژلاتینی در ابعاد و طرح‌های مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. معمولا اکثر مهرها جنبه سفارشی داشته و به سلیقه مشتری تولید می‌شود.مهر ژلاتینی مستطیل یکی از انواع طرح‌ها برای ساخت است و همان طور که از نامش پیداست به صورت مستطیل شکل، در ابعاد دلخواه متقاضی ساخته می‌شود.سایزهای مرسوم در این نوع مهر  به صورت زیر است:
● 70*10 میلی متر
● 35*13 میلی متر
● 54*13 میلی متر
● 75*15 میلی متر
● 45*17 میلی متر
● 30*20 میلی متر
● 40*20 میلی متر
● 55*21 میلی متر
● 66*24 میلی متر

مهر ژلاتینی دایره

مهر ژلاتینی دایره شکل یکی دیگر از انواع طرح‌های قابل سفارش برای ساخت مهر است که این مدل هم براساس سلیقه مشتری طراحی و ساخته می‌شود.
ساخت این مهرها براساس قطر صورت می‌گیرد. از ابعاد استاندارد این مدل مهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● 12 میلی متر
● 17 میلی متر
● 20 میلی متر
● 25 میلی متر
● 30 میلی متر
● 35 میلی متر
● 40 میلی متر
● 45 میلی متر

مهر ژلاتینی مربع

مهر ژلاتینی مربع نوعی از مهر ژلاتین مستطیل است که اضلاع آن با هم برابر هستند. این نوع مهر در ابعاد زیر طراحی و ساخته می‌شود:
● 12*12 میلی متر
● 20*20 میلی متر
● 30*30 میلی متر
● 40*40 میلی متر
● 50*50 میلی متر

مهر ژلاتینی بیضی

در طراحی این شکل از مهر، داشتن دو قطر بیضی الزامی است. این نوع مهر هم در ابعاد مختلف تولید می‌شود. سایزهای استاندارد در این طرح به صورت زیر هستند:
● 45*30 میلی متر
● 50*30 میلی متر
● 55*35 میلی متر

مطالب پربازدید:سفارش مهر لیزری

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش ساخت مهر برجسته با شماره‌های 02188842300 و 02188843200 تماس بگیرید.

مزایای استفاده از مهرهای ژلاتینی

مهرهای ژلاتینی در حجم کم و مناسب طراحی می‌شوند و معمولا برای کسانی مناسب است که می‌خواهند از آن به عنوان امضا خود بهره ببرند.
بیشترین کاربرد مهر ژلاتینی در فاکتورهای خرید یا دسته چک است. مزیت بارز در این مهرها عدم پس دهی است که به راحتی و بدون دردسر می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
شارژ استامپ این مهرها بسیار ساده و آسان است و در مدت بسیار کوتاه صورت می‌گیرد.

سفارش مهر ژلاتینی

اگر کسب و کارتان به گونه ای است که نیاز به داشتن یک مهر را الزامی می‌دانید، می‌توانید از مکان‌های معتبر نسبت به سفارش مهر ژلاتینی اقدام کنید.

معمولا مدت تحویل 24 ساعت بیشتر زمان نخواهد برد. فقط کافی است طرح دلخواه خود را به علاوه ابعاد مدنظرتان را در اختیار سازندگان در این زمینه قرار دهید.

تفاوت مهر ژلاتینی و مهر لیزری

مهر ژلاتینی و مهر لیزری، دو نوع مهر با تکنولوژی‌های متفاوت هستند.این مهر یک مدل  است که از ژلاتین به عنوان ماده اصلی ساخته شده است. این نوع معمولاً برای مهر کردن برگه‌ها، اسناد رسمی، مهر و موم و سایر موارد مشابه استفاده می‌شود. برای استفاده از این مهر، مهر را در جوهر چاپگر قرار دهید و سپس روی سطح مورد نظر فشار می‌دهید. جوهر در رویه ژلاتینی نفوذ می‌کند و یک نمونه تقلبی از امضا، نشان یا علامت مورد نظر را ایجاد می‌کند.
مهر لیزری از تکنولوژی لیزر برای ایجاد تصویر روی سطح استفاده می‌کند. این نوع مهر با استفاده از یک لیزر قدرتمند، نقش‌ها و طرح‌های پیچیده را روی سطح مهر می‌سازد. مهر لیزری دارای دقت بالا و قابلیت تولید تصاویر دقیق و زیبا است. این نوع مهر معمولاً برای اطلاعات حساس، بلیط‌های هواپیما، اسناد رسمی و محصولات باارزشی که نیاز به امنیت بالا دارند، استفاده می‌شود. با توجه به تکنولوژی متفاوت، مهر ژلاتینی و مهر لیزری دارای ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی هستند و بر اساس نیازها و مقتضیات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت مهر ژلاتینی

شاید به نظرتان قیمت مهر ژلاتینی تنها به دستمزد ساخت منتهی شود اما باید گفت که قیمت نهایی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به ذکر آن‌ها خواهیم پرداخت:
● مواد اولیه ساخت: جنس مهر می‌تواند در قیمت نهایی آن تاثیر بگذارد. معمولا مهرها در جنس‌های پلاستیکی، شیشه ای و فلزی در بازار موجود هستند و هر کدام قیمت های جداگانه ای در ساخت دارند. پس در هنگام سفارش باید جنس محصول را مشخص کنید.
● سایز مهر ژلاتینی: سایز مهر نیز از عوامل تعیین کننده قیمت مهر است.
● دستمزد سازنده: به هر حال هر مهر نیاز به طراحی دارد و سازنده باید آن را طبق سلیقه مشتری تحویل دهد؛ بنابراین هزینه‌ای از قیمت نهایی صرف دستمزد سازنده خواهد بود.
● مهر ژلاتینی را می توان به صورت تک رنگ یا چند رنگ طراحی کرد. از این رو مدل چند رنگ آن قیمت بالاتری خواهد داشت.
● اگر بخواهید مهر را با درپوش سفارش دهید، باید هزینه بالاتری را نسبت به نوع غیر درپوش دار پرداخت کنید.

خرید مهر ژلاتینی

امروزه به عناوین مختلف از این مهر استفاده می‌شود. بعضی آن را برای زیبایی در کارشان و برخی دیگر آن را به عنوان امضا و برای جلوگیری از تقلب استفاده می‌کنند.از این رو خرید مهر نسبت به قبل، بسیار افزایش پیدا کرده است. البته در خرید مهر ژلاتینی باید دقت کافی به خرج دهید تا بتوانید سال‌های سال از آن استفاده کنید:
● مهر ژلاتینی را به مکانی معتبر سفارش دهید تا خیال تان از مرحله ساخت تا مرحله استفاده راحت باشد. حتما از برندهای محبوب خریداری کنید.
● از سازنده بخواهید از متریال‌های خوب برای تان استفاده کند. از ساخت خود دستگاه تا جوهری که برای قسمت استامپ استفاده می‌شود، همه را از بهترین کیفیت سفارش دهید.
● قبل از خرید نهایی، یک بار مهر خود را تست کنید و از کیفیت آن مطمئن شوید.
● حتما برگه ضمانت نامه کالا را از فروشنده دریافت کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید به صورت رایگان از خدمات استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟