۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

اتیکت لباس

اتیکت‌لباس را تاچه حدی می‌شناسید؟ به منظور افزایش میزان آگاهی، ابتدا می‌توانیم معنی آن را از فرهنگ‌لغات پیدا نماییم.  درلغت نامه‌های دهخدا و عمید، اتیکت را به معانی برچسب یا نوشته‌ای که روی کیسه‌ها یا شیشه‌ها‌ی دوا و مال‌التجاره برای تعیین محتویات درون آنها الصاق می‌کرده‌اند، گفته می‌شود. با این تعریف ساده مشخص می‌شود، اتیکت‌لباس با هدف تعیین مشخصات محصول و شناساندن آن به مشتریان برروی البسه نصب می‌شود.

حال که تاحدودی با معنی آن آشنا شدید، در این قسمت توضیحات کاملتری را برای فهم بیشتر شما بیان می‌نماییم. اتیکت‌لباس به عناوین دیگری  نظیر: مارک لباس، مارک پارچه‌ای، لیبل لباس، مارک بافتی، تگ و… شناخته می‌شود.

مارک لباس همانند سایر ابزارهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی با هدف برند سازی (نشان تجاری سازی)، شناساندن محصولات  شرکت به مشتریان و متمایز نمودن کالای آن ها از سایر رقبا، تهیه و نصب می‌گردد. نصب اتیکت به همراه درج اطلاعات درست و صحیح برروی آن به نوعی  باعث ایجاد ذهنیت و افزایش وابستگی مشتریان نسبت به  کالای فروشنده  می‌گردد. به طوری که صرفا از یک برند خاص از محصولات خود را تهیه می‌نماید.

با توجه به خصوصیات بسیار برجسته‌ای که اتیکت‌لباس یا مارک پارچه‌ای و… دارا می‌باشند. تولید کنندگان بزرگ و کوچک در حجم بسیار زیادی تمایل دارند برای تولیدات خود مانند پوشاک و البسه ( نظیر : فرش ، پالتو ، مانتو ، روسری ، چادر، پیراهن، تی شرت، شومیز، کیف و کفش و پوتین، کلاه، دستکش، لباس بچگانه، عروسک ، کارهای دستی، سرویس مبلمان، سرویس آشپزخانه، سرویس خواب از آن  استفاده نمایند.

نکته : نوع دیگری از اتیکت‌لباس هم می توان به بج‌سینه و اتیکت‌سینه اشاره کرد.

اتیکت‌لباس

برای اتیکت‌لباس مزایای بسیاری را می‌توان  در نظر گرفت. از مهمترین این محاسن، قابلیت دوخت و یا نصب بسیار آسان و راحت، دارای رنگ بندی های خاص و جذاب، تنوع بسیار زیاد و بدون محدودیت دراندازه و سایز می‌باشد.

انواع اتیکت‌لباس

با توجه به اینکه اتیکت‌لباس  دارای تنوع زیادی در مدل و نوع جنس می‌باشد، آن را می‌توان به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود:

اتیکت(مارک)بافتی: اتیکت‌های بافتی دربرابر نورخورشید و شستشو از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می‌باشند.

اتیکت چاپی لباس: دراتیکت‌های چاپی باتوجه به اینکه مشخصات مربوط به البسه بر روی پارچه، کاغذ،چرم و… چاپ می‌ شود.  لذا از دوام و ماندگاری کمی در مقابل نورخورشید و شستشو برخوردار می‌باشند.

اتیکت(لیبل)مقوایی لباس: این نوع اتیکت‌ها غالبا” از  کاغذ و مقواهای فانتزی و به طور خاص با استفاده از مقوای گلاسه ساخته می‌شوند. 

 اتیکت تایوک لباس: از این نوع اتیکت در صنايع نساجي،  خودروسازي، صنايع الکترونيکي و در سيم پيچي نیز کاربرد زيادي دارد و به هيچ عنوان پاره نمي‌شود.

اتیکت پلاستیکی لباس : این نوع اتیکت از جنس پلاستیک بوده و در محل مورد نظر به لباس آویزان می‌گردد. 

IMG_2619

ساخت

برای ساخت اتیکت‌لباس از روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود. این متدها دارای مزایای بسیاری نیز می‌باشند.

اتیکت(لیبل)بافتی: برای بافت این نوع اتیکت‌ها از پارچه ساتن یا تافته و ماشین آلات نساجی و بافندگی استفاده می‌شود. اندازه و ابعاد اتیکت طبق نظر مشتری می‌باشد.

اتیکت چاپی لباس:  تولید این نوع اتیکت‌ها به این صورت می‌باشد که مشخصات مورد نظر مشتری برروی پارچه، کاغذ، چرم و… چاپ می‌شود.

اتیکت مقوایی لباس: برای ساخت این نوع اتیکت از کاغذ و مقواهای فانتزی نظیر گلاسه، کتان ، فابریانو و … استفاده می‌شود.  سپس شکل و طرح مورد نظر بنا به درخواست مشتری برروی اتیکت چاپ می‌گردد.

اتیکت تایوک:  برای ساخت این اتیکت از رشته (الیاف) مصنوعي و پارچه‌ای به صورت فشرده استفاده می‌شود. نوع قابل چاپ آن در دو مدل براق و مات مي‌باشند. اين ليبل داري چسب نمي باشد. در صنايع نساجي (بعنوان ليبل دستورالعمل شستشو)، خودروسازي، صنايع الکترونيکي و در سيم پيچي کاربرد زيادي دارد. هيچ عنوان پاره نمي شود. ريبون مناسب براي چاپ گرفتن به روي اين ليبل ريبون وکس رزين مي‌باشد.

اتیکت پلاستیکی لباس : این نوع اتیکت از جنس پلاستیک می‌باشد. دراین اتیکت طرح و لوگو شرکت با تکه قالب روی پلاستیک و بوسیله روبان‌های رنگی در محل مربوط به لباس آویزان می شود.

قیمت

به طور کلی در تعیین قیمت هرنوع کالا و محصولی دو عامل اصلی دخالت دارند. این عوامل شامل عوامل غیر مستقیم و عوامل مستقیم می‌باشند. از عوامل غیرمستقیم می‌توان به هزینه‌های مربوط به نیروی کار و هزینه‌های مربوط به کارگاه اشاره نمود. عوامل مستقیم که به عنوان عوامل اصلی نیز شناخته می‌شوند. از این دست عوامل می‌توان به جنس کالا، تعدادکالا و نظایر اینها اشاره نمود.

 قیمت اتیکت‌لباس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و عوامل مستقیم که به عوامل اصلی نیز شناخته می‌شوند در بهای آن بسیار موثر می‌باشند، این عوامل  شامل نوع جنس، تعداد، ابعاداتیکت، تعدادرنگ چاپ، شکل قالب و… می‌باشند.

شرکت تبلیغاتی نشانه ساز دارای تجربه فعالیت بیش از 30 سال در زمینه تولید ابزارهای تبلیغاتی به ویژه اتیکت لباس، آمادگی ارائه مشاوره رایگان به مشتریان گرامی در زمینه انتخاب اتیکت‌لباس مناسب برای کالا و خدمات می‌باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟