۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

کاتالوگ

کاتالوگ همانند بروشور یکی از بااهمیت ترین ابزارهای تبلیغاتی است که در ارتباط با کالا و خدمات یک سازمان و شرکت اطلاعاتی نظیر عنوان محصول و خدمات، عکس های مرتبط، شماره تماس ، سایر توضیحات و … را برای رویت و استفاده مشتریان دراختیار آنها قرار می دهد و مسئولان و مدیران مشاغل و  کسب وکارها  برای معرفی محصول و برند خود ناگزیر به استفاده از کاتالوگ درکنار سایر ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی هستند. لازم به ذکر است که کاتالوگ ها در مقایسه با بروشورها از نظر ظاهری و کاربردی تقریبا”یکسان هستند و بسیاری از شرکت ها و سازمان ها تفاوتی برای آنها قائل نیستند در صورتیکه در حقیقت اینطور نیست. کاتالوگ و بروشور دارای اهداف و استراتژی مجزا از یکدیگر می باشند.

اولا” کاتالوگ حاوی اطلاعات کلی از شرکت یا سازمان و کالا و خدمات ارائه دهنده توسط آنها می باشد در حالی که بروشور شامل اطلاعات ریزتری از شرکت یا سازمان و نیز محصولات و خدمات آنها است. 

ثانیا”کاتالوگ ها صرفا” جنبه تبلیغاتی دارند لکن بروشورها حاوی اطلاعات کاملی از روش به کارگیری و استفاده از کالا و خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.  

خدمات طراحی و چاپ
کاتالوگ

فرآیند

به طور کلی مراحل تهیه یک کاتالوگ خوب و با کیفیت مطلوب شباهت زیادی به بروشور دارد و همانند آن است، و مشتمل بر پنج مرحله است.

1- تهیه اطلاعات کلی از محصول: 

در این مرحله نیاز است که اطلاعات کلی از محصول و خدماتی که توسط شرکت یا سازمان ارائه می شود، تهیه شود. 

2- نحوه جایگزینی اطلاعات:

 مطالب جمع آوری شده باید قسمت بندی شوند و هر مطلب با توجه به درجه رتبه در جای مناسب خود قرار گیرد.

3-  ابعاد :

با توجه به حجم مطالب کلی و تصاویر انتخاب شده سایز کاتالوگ مشخص می شود.

4- طراحی ظاهری:

در اینجا نوبت به  طراحی شکل ظاهری کاتالوگ می رسد، که باید علاوه بر تعیین نوع رنگ، مدل و جنس آن نحوه قرار گرفتن مطالب و عکس ها پیش بینی گردند. 

5- نوع چاپ : 

چاپ کاتالوگ آخرین مرحله در خصوص تهیه  و ساخت کاتالوگ می باشد، که با استفاده از پرینترهای رنگی و دیجیتال انجام می شود.

انواع

کاتالوگ‌ها به صورت عمودی و یا افقی طراحی و چاپ شده و دارای انواع مختلفی است، نظیر:

1- دیجیتالی:

 کسب و کارهای الکترونیکی و اینترنتی امروزه رو به رشد و گسترش است، لذا متناسب با این مشاغل از کاتالوگ های الکترونیکی  استفاده می شوند. نکته قابل توجه این است که کاتالوگ‌های دیجیتالی صرفا” از طریق رایانه و با استفاده از اینترنت قابل استفاده می باشند. 

1-  تاشو:

 این نوع کاتالوگ‌ها معمولا” در اندازه های A4 و A5 تهیه می شوند، به این صورت که با توجه به حجم اطلاعاتی می خواهند در آن قرار گیرد در هر دو طرف صفحه چاپ شده و تا زده می شود. هر قسمت کاتالوگ‌های تا شو را لت می نامند و بر اساس تعداد تاهایی که زده می شوند به دولت، چهارلت و … تقسیم می شوند. کاربرد و استفاده نوع تا شونده نسبت به سایر کاتالوگها از جامعیت بیشتری برخوردار است. 

3- منگنه‌ای :

کاتالوگ‌های منگنه‌ای  به صورت دفترچه‌ای تهیه می شوند و دارای ورق های گلاسه کاغذی زوج و جلد مقوایی می باشند. در این نوع کاتالوگ‌ها معمولا” هر صفحه به دو لت تقسیم شده و پس از قرار گرفتن بر روی هم از قسمت وسط منگنه می شوند.  

کاتالوگ
کاتالوگ

کاربرد

اهم موارد استفاده و کاربردهای کاتالوگ ها عبارتند از:

1-  معرفی شرکت یا سازمان:

 این نوع کاتالوگ‌ها صرفا” برای بازاریابی و تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند، و حاوی  مطالب و تصاویر زیبایی در زمینه سوابق کاری گذشته و  برنامه های آینده شرکت یا سازمان می باشد. غالبا” از آنها  در حاشیه نمایشگاههای داخلی و بین المللی، همایش ها، جشنواره های اقتصادی، سمینارها، مراسم رسمی و غیر رسمی و… استفاده می گردد.

2- معرفی نوع و زمینه کسب و کار:

 این کاتالوگ‌ها شامل اطلاعات کلی و کاملی از نوع فعالیت ، کسب و کار ، نوع محصولات تولیدی و خدمات قابل ارائه توسط شرکت یا سازمان می باشد.

 

قیمت

همشه برای انتخاب و استفاده از ابزارهای تبلیغاتی، برآورد و تعیین قیمت آن از نکات اساسی و ضروری می باشد. کاتالوگ نیز از این امر مستثنی نیست، اما قیمت طراحی و چاپ آن وابسته به عوامل و معیارهای متعددی است. اهم این عوامل شامل:

نوع و مدل  طراحی: امروزه طراحی کاتالوگ با استفاده از رایانه و برنامه های مربوطه و به صورت الکترونیکی انجام شده و هرکدام دارای قیمت خاص خود می باشد که در هنگام سفارش مشخص می گردد. 

تیراژ کاتالوگ مورد درخواست: تعداد سفارش کاتالوگ نیز از عواملی است که در قیمت موثر می باشد و هرچقدر تیراژ آن زیاد باشد قیمت آن پایین تر خواهد بود.

نوع کاغذ: با توجه به اینکه کاغذ دارای انواع و قیمت مختلفی می باشد لذا انتخاب نوع کاغذ در قیمت کاتالوگ اثر بسزایی دارد.

  اندازه کاتالوگ: ابعاد کاتالوگ از استاندارد خاصی برخوردار نمی باشد و اندازه آن بر اساس درخواست مشتری قابل انجام است. طبیعی می باشد که اندازه آن هرچقدر بزرگتر باشد از قیمت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وزن کاغذ:  هرچه مقدار وزن(گرماژ) کاغذ بیشتر باشد، کیفیت، استحکام آن بالاتر است و به طبع آن کاتالوگ از قیمت بالاتری برخوردار می شود. 

پوشش: کاتالوگ دارای پوشش حفاظتی از طرفی قیمت بیشتری نسبت به کاتالوگ بدون پوشش دارد و از طرف دیگر نوع روکش نیز در قیمت آن اثر گذار می باشد. معمولا” برای پوشش حفاظتی از یو وی، لمینت و… استفاده می شود.

نوع چاپ: از عوامل موثر دیگر در تعیین قیمت کاتالوگ نوع چاپ می باشد. 

کاتالوگ

شرکت نشانه ساز آماده انجام کلیه سفارشات در مورد طراحی و چاپ انواع مختلف کاتالوگ می باشد.

شماره تماس 02188842300، 02188843200 و 09122488874

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟