۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

بروشور

هر بنگاه اقتصادی و شرکت و سازمان کوچک و بزرگ برای رونق کسب و کار راهی جز این ندارد که مشتریان و مردم اطلاعات کاملی از محصولات و خدمات آنها داشته باشند. یکی از بهترین این راهکارهای تبلیغاتی استفاده از برو شور می باشد. بروشور یک روش ساده تبلیغی برای در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم در خصوص کالا و خدمات به مردم  و تشویق آنها برای خرید می باشد. بروشور به عنوان یک ابزار بازاریابی و فروش قابل لمس و با اعتبار است. در طراحی و چاپ یک بروشور کامل و مناسب به دنبال محقق کردن همه اهداف زیر است: 

اطلاعات: یک مجموعه تولیدی و خدماتی غالبا” از بروشور برای ارائه اطلاعات لازم و کافی به مشتریان در مورد فعالیت خود استفاده می نماید. 

آموزشی: بروشور، روش صحیح استفاده، بهره برداری و کاربرد یک محصول و یا خدمات خاصی را به مشتریان آموزش می دهد.

شناسایی: بروشور باعث می شود که مجموعه کسب و کار اشخاص و اعتبار آنها به طور خودکار شناخته شوند.

تبلیغات: از طریق یک بروشور امکان تبلیغ یک یا چند کالا و خدمات مهیا می‌باشد.

بروشور
بروشور

فرآیند تهیه

به طور کلی فرآیند تهیه یک بروشور معتبر و با کیفیت شامل پنج مرحله اصلی شامل اطلاعات مورد نیاز، نحوه چیدمان اطلاعات، تعیین اندازه بروشور، طراحی شکل ظاهری و چاپ بروشور می باشد:

1- اطلاعات مورد نیاز: 

در این مرحله بررسی ، جمع آوری و تعیین کلیه اطلاعات مورد نیاز برای کالا و خدماتی که توسط شرکت و سازمان به منظور آگاهی مشتری باید انجام شود.

2- نحوه طبقه بندی اطلاعات:

در این قسمت مطالب بایددقیقا” فصل بندی شده و هرمطلب با توجه به اهمیت در جای خود قرار گیرد.

3- تعیین اندازه بروشور:

با توجه به حجم مطالب و تصاویر جمع آوری شده ابعاد و اندازه بروشور تعیین می گردد.

4- طراحی شکل ظاهری بروشور:

یکی از مهمترین مراحل طراحی شکل برو شور بوده و باید مدل بروشور، نحوه رنگ بندی، چگونگی قرار دادن مطالب و عکس های منتخب مشخص گردد.

5- چاپ بروشور: 

مرحله پایانی تهیه برو شور چاپ آن می باشد که باتوجه به درخواست مشتری و طراحی صورت گرفته در انواع مختلف و با استفاده از چاپگرهای تمام رنگی قابل انجام می باشد، نظیر: چاپ افست ، چاپ دیجیتال و …    

 

انواع

بروشور دارای انواع متفاوتی می باشد که مهمترین آنها عبارتند از:

1- برو شورهای آکاردئونی یا تا شونده:

 از پرکاربردترین بروشورها، بروشورهای تا شونده می باشد، که به صورت صفحاتی(A4وA5) هستند که در هر دو طرف هر صفحه مطالبی چاپ شده و از وسط تا می شوند، که به هرقسمت لت یا بخش یا تکه می گویند( کمترین بروشور از دو لت تشکیل شده است) و اگر هر صفحه به بیش از دولت تا شود به آن آکاردئونی گفته می شود.  

2- برو شورهای الکترونیکی:

با توجه به رونق کسب و کار الکترونیکی و اینترنتی، نوع دیگری از بروشور پا به عرصه گذاشته است که دارای ماهیت فیزیکی نبوده و نیاز به چاپ هم ندارد. درحال حاضر این نوع بروشور نسبت به بروشورهای کاغذی از قبال عمومی کمی برخوردار است.

3- برو شورهای منگنه‌ای و سیمی:

این نوع بروشورها به صورت دفترچه‌ای و دارای اوراق کاغذی زوج و جلد مقوایی بوده و پس از تا شدن از وسط منگنه یا سیمی می شوند. از این نوع بروشورها صرفا” در موارد خاص و جلسات رسمی استفاده می گردد.

بروشور

کاربرد

 بروشورها دارای کاربردها و استفاده فراوانی می باشند، که عمده این موارد شامل :

1-  معرف شرکت یا سازمان:

این نوع بروشورها فقط جنبه تبلیغاتی دارند و در آن مطالب و تصاویر هدفمند و زیبایی در مورد سوابق تجربی شرکت و نوع کسب و کارمربوطه درج شده است. از این نوع بروشورها بیشتر در حواشی سمینارها، همایش ها و نمایشگاههای داخلی و بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

2- معرف کسب و کار:

در این نوع بروشور اطلاعات دقیق، ریز و مبسوطی از نوع فعالیت و کسب و کار شرکت یا سازمان ارائه می گردد.

3- معرف محصول یا خدمات:

فلسفه وجودی تهیه بروشور از ابتدا برای معرفی کالا و خدمات شرکت یا موسسه بوده است و مشتمل بر اطلاعات و مطالب جزیی و کامل در مورد نوع خدمات و نحوه نصب، استفاده و مزایای محصول خریداری شده می باشد، به طوریکه مصرف کننده با مطالعه آن اطلاعات دقیقی در مورد کالا و خدمات به دست آورده و دیگر نیازی به راهنمایی و سوال از کسی ندارد.

4- راهنمای محتوای آموزشی:

این بروشورها حاوی مطالب آموزشی در مورد موضوعات و محصولات خاصی نظیر: لوازم آرایشی، بهداشتی، شناخت بیماری ها، مسائل حقوقی، موضوعات مالیاتی، آموزش ساخت و ساز و … می باشد. مدیران شرکت ها و موسسات با تهیه این گونه بروشورها از مقبولیت زیادی در بین مراجعین خود برخوردار می شوند.

5- راهنمای تورهای گردشگری:

این نوع بروشورها در اماکن تاریخی، تفریحی، شهرهای توریستی و… مورد استفاده قرار می گیرند و حاوی اطلاعات دقیق و کاملی (متنی و تصویری) از محل مورد نظر می باشند. گردشگران در بدو ورود به این محل ها در اولین حرکت نسبت به تهیه بروشور گردشگری اقدام می نمایند. 

6- منو رستوران و فست فود:

از کاربردهای دیگر بروشور، استفاده به عنوان منو رستورانها،غذاخوریها، کافی شاپ ها ، فست فودها و… می باشد.

7- کارت دعوت:

در اغلب شرکتها و موسسات دولتی و خصوصی از بروشور برای دعوت اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور شرکت در همایش، سمینار، نمایشگاه، جشنواره و… استفاده می کنند که مشتمل بر اطلاعات جامعه‌ای از جلسه یا مراسم مورد نظر می باشد.

برای سفارش طراحی و چاپ انواع بروشورهای تبلیغاتی با شرکت نشانه ساز تماس بگیرید:

02188842300،02188843200 و 09122488874

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟