۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

لوح تقدیر

نحوه تشکر و قدردانی از یکدیگر در سال‌های گذشته با زمان حاضر بسیار متفاوت بوده است به اینصورت که قبلا برا ی تشکر از آشنایان، هم‌نوعان و هم مسلکان صرفا” به صورت لفظی و شفاهی انجام می‌‌شده‌ است و علی رغم اینکه از جایگاه ارزشی بسیار پایینی برخوردار بوده‌ است، ولی از صمیمیت بالایی برخوردار بوده است.  با گسترش علوم نظری و دستیابی آحاد جامعه به سواد خواندن و نوشتن ، نحوه تقدیر از همدیگر تغییر یافت و  نامه‌نگاری و نوشتن متن تشکر آمیز در میان جامعه رواج پیدا نمود. انسان‌ها هرآنچه‌می‌خواستند‌درنامه‌ها بیان می‌کردند.  در نهایت با ورود رایانه و تلفن های همراه هوشمند، ارتباطات انسانی به سمت و سوی الکترونیکی و دیجیتالی متمایل گردید، و روابط حضوری انسان‌‌ها کمرنگ شده و جای خود را به روابط مجازی و غیر حضوری داده‌ است. 

 دراین اثنی و با وجود چنین جوی، باز هم هستند افرادی خوش فکر و خلاق که به دنبال دستیابی به راه‌حلهای نو و تازه، اما به صورت حضوری برای  قدردانی و سپاس از یکدیگر می‌باشند.
خدمات دیگر: بج سینه ، پلاک فلزی،تندیس

لوح تقدیر

کاربرد لوح تقدیر

لوح تقدیر

 انسان‌ها دائما” برای سپاس و قدردانی از یکدیگر به دنبال خرید هدیه‌ای می‌گردند که مورد توجه و علاقه طرف مقابل باشد. اما اگر کمی دقت نظر داشته باشیم در میابیم که در غالب موارد اگر بتوانیم با یک یا چند جمله  زیبا و با معنی در یک لوح قشنگ، قصد و هدف درونی خود را ابراز نماییم، این لوح تقدیر تبدیل به  ارزشمندترین هدیه‌ای خواهد شد که تا کنون به کسی اعطاء نموده‌اید، دریافت کننده لوح تقدیر نیز اگر این احساس قلبی شما را درک نماید، لوح را  جلوی روی خود ویا درمحلی قرار می‌دهد تا هرزمانی‌که آن را مشاهده می‌کند شمارا به خاطر آورد. 

لوح‌تقدیر ابزاری تبلیغاتی است که با عناوین دیگری مانند: لوح‌یادبود، کتیبه، لوح‌سپاس، تشویق‌نامه و تقدیرنامه نیز معرفی می‌شود.

 معمولا” متن لوح‌های‌ تقدیر با توجه به نوع استفاده و مخاطبان آنها دارای نوشتار مختلفی  هستند. به عنوان نمونه متن لوح تقدیر مدیران از کارمندان  و کارکنان زیر مجموعه، با متن تشکری که مدیران مدارس برای مدرسین یا محصلین می‌نویسند، تفاوت خواهد داشت. متن لوح تقدیر نوروزی با متن تبریک روز پرستار و متن تبریک روز پزشک متفاوت می باشد.

همانطوری که ابتدا عنوان گردید، مهمترین نکته ای که در مورد طراحی و ساخت لوح تقدیر و یادبود و… باید به آن توجه داشته باشید، نوع استفاده ویا نوع مخاطب شما می‌باشد. لذا نوع متریال و مواد باید طوری انتخاب شوند ، که ضمن توجه به جایگاه علمی و تخصصی و اجتماعی ،  سلیقه آن نیز در نظر گرفته شود تا با اهدای لوح تقدیر ، انگیزه در مخاطبین ایجاد شود و ایشان را به استفاده و نگهداری از لوح  ترغیب نماید. 

به عنوان مثال تهیه لوح تقدیر از مواد کاغذی و بی کیفیت برای مدیرعامل یک شرکت یا سازمان ، عکس العملی به جز این نخواهد بود که لوح تقدیمی را در محلی بایگانی نموده و نابود شود. 

انواع لوح تقدیر

لوح تقدیر

غالبا” لوح‌های تقدیر را براساس نوع کاربردی که دارند و یا بر اساس نوع موادی که برای تهیه آنها استفاده می‌شود، به دو نوع تقسیم می‌نمایند:

انواع لوح‌های تقدیری که توسط مرجع سفارش دهنده تهیه می‌شوند، عبارتند از:

لوح‌های تقدیر برای مصارف اداری و تشکیلاتی، لوح‌های تقدیر برای مصارف ورزشی، لوح‌های تقدیر برای یادبود، لوح‌های تقدیر برای نکوداشت و بزرگداشت اشخاص‌، ‌لوح‌های تقدیر برای مصارف فرهنگی، لوح‌های تقدیر برای استفاده هنری، تقدیرنامه‌های آموزشی و…

تقسیم بندی لوح‌های تقدیر بر اساس نوع جنس:

 لوح تقدیر برنجی: در این مدل از لوح‌های تقدیر، مواد به کاررفته از  برنج می‌باشد. زیباترین این لوح‌های تقدیر،تهیه شده ازفلز برنج با آبکاری طلا می‌باشد .

 لوح تقدیر استیل: این نوع از لوح‌های تقدیر، از جنس استیل تولید شده‌اند.

لوح تقدیر آلومینیوم: در این نوع از لوح‌های تقدیر با استفاده از ورق‌های آلومینیومی خاص و چاپ حرارتی تهیه می‌شود. 

لوح تقدیر پلکسی: جنس این نوع از لوح‌ها از  پلکسی‌گلس می‌باشد. 

لوح تقدیر مولتی استایل: جنس این نوع لوح‌های تقدیر از  پلاستیک مولتی استایل (شبه فلز) می‌باشد. 

لوح تقدیر کاغذی: جنس لوح‌های کاغذی(مقوایی) از کاغذ گلاسه می‌باشد.

لوح تقدیر چوبی: این نوع از لوح‌های تقدیر از چوب MDF تهیه شده‌است.

لوح تقدیر سنگی: این نوع از لوح‌های تقدیر از تکه‌های سنگ، کاشی، سرامیک و …. ساخته شده‌اند.

ساخت لوح تقدیر

در این جا به اجمال به چگونگی ساخت انواع لوح‌های تقدیر می‌پردازیم:

لوح‌های تقدیر برنجی: برای تهیه این نوع از لوح‌های سپاس، مواد استفاده شده از  برنج می‌باشد که به دو روش ریخته گری و یا اسید کاری استفاده می‌شود، ودر صورت نیاز برای انجام آبکاری ارسال می‌گردد. 

لوح‌های تقدیر استیل: در این نوع از تقدیرنامه‌ها، از استیل استفاده می‌شود، که به روش اسید کاری متن وطرح مورد درخواست بر روی لوح حکاکی می‌شود و در صورت درخواست مشتری برای آبکاری ارسال می‌گردد.

لوح‌های‌تقدیر آلومینیومی:در این نوع از لوح‌های تقدیر از ورقهای آلومینیوم خاص و چاپ حرارتی تهیه می شود . چاپ روی آن بسیار بادوام می‌باشد و به راحتی ازبین نمی‌رود . 

لوح‌های تقدیر پلکسی:در این نوع از لوح‌ها از ورقهای پلکسی گلس استفاده شده که قابلیت حکاکی لیزری داشته و زمان تولید را به حداقل ممکن می‌رساند. قیمت مناسب این محصول از ویژگی های دیگر این نوع لوحهای تقدیر است .

لوح‌های تقدیر مولتی استایل: این نوع لوح‌های تقدیر از  پلاستیک مولتی استایل تهیه می‌شود که مانند لوح‌های پلکسی گلس قابلیت حکاکی لیزری رادارامی‌باشد. قیمت پایین این لوح نیز از ویژگی های این محصول است.

لوح‌های تقدیر کاغذی:در این نوع از لوح‌های تقدیر، کاغذ گلاسه مورداستفاده قرار می‌گیرد، این نوع لوح های تقدیر دارای قیمت پایین  و سرعت تولید بالا می‌باشند. 

لوح تقدیر چوبی: برای ساخت  این نوع از لوح‌های تقدیر از چوب MDF به کار برده می‌شود، بدین ترتیب که ابتدا نوشته مورد نظر مشتری و لوگو شرکت و امضاء به همراه حاشیه بر روی چوب MDF حکاکی می‌گردد و در نهایت پس از قاب شدن تحویل مشتری می‌گردد. 

لوح تقدیر سنگی: برای تهیه این نوع از لوح‌های تقدیر تکه‌های سنگ، کاشی، سرامیک و …. به کار برده می‌شود، لوگو و نوشته مورد نظر به شکل برجسته بر روی سنگ طبیعی حکاکی می‌گردد.

قیمت لوح تقدیر

قیمت لوح‌تقدیر براساس نوع سفارش مشتری مشخص می‌گردد، و وابسته به عوامل متعددی  است .

از اصلی‌ترین این عوامل می توان  به نوع جنس و متریال استفاده شده در ساخت لوح تقدیر اشاره نمود.

در صورتی که برای اهدا کننده لوح تقدیر، دوام و ماندگاری آن مهم ‌باشد، نوع موادی که برای ساخت لوح تقدیر استفاده می‌شود، تاحدی تضمین شود و بتواند با مبلغ پولی که  هزینه می کند و نیز با کاربرد مورد نظرش  همخوانی داشته باشد. دراین صورت پیشنهاد می‌شود که از لوح‌های با متریال  فلز نظیر: برنج، استیل، آلومینیوم، چوبی و سنگی استفاده نماید. این لوح‌های تقدیر دارای قیمت بالاتری نسبت به لوح‌های تقدیری که از جنس  کاغذ و مقوا تهیه می‌شوند، دارند.

 از طرف دیگر قیمت یک لوح به تعداد مورد درخواست مشتری نیز ارتباط مستقیم دارد به طوری که هرچقدر تعداد درخواست بیشتر باشد قیمت تمام شده پایین تر خواهد‌آمد.

شرکت تبلیغاتی نشانه ساز دارای تجربه کافی  در زمینه  ساخت لوح‌های تقدیر و سپاس،  افتخار دارد که با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته  به همراه  کارکنان مجرب و کارآزموده، نسبت به انجام سفارش های مشتریان عزیز با قیمت مناسب و کیفیت بالا، در زمان مناسب نسبت به انجام سفارشات آنها اقدام ‌نماید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟