۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

تندیس چهره

تندیس(سردیس) چهره، به پیکره ای فلزی، چوبی،سنگی و… اطلاق می شود. که درآن صرفا” تمثال و شمایل یک سر سه بعدی و حجمی مشاهده می گردد.

سردیس غالبا” به عنوان یک شیئ تزئینی درنظر گرفته می شود. و سفارش ساخت آن معمولا”به منظور تجلیل و نکوداشت یک یا چند شخصیت برجسته تاریخی، ورزشی، علمی، فرهنگی، هنری، نظامی، سیاسی و…است. و در گردهمائیها و مجالسی که به منظور پاسداشت این شخصیت ها برگزار می گردد به آنها و سایر مدعوین می تواند اهداء گردد. 

نوع دیگری از سردیس شامل دو چهره می باشد که بهم متصل است وبا هم ساخته می شوند.

در ضمن تندیس چهره از سر حیوانات نیز تهیه می شود . این نوع تندیس ها تنها برای استفاده تزیینی و دکوری کاربرد دارد.

در سالهای اخیر سفارش ساخت سردیس به سمتی پیش رفته است که برای اشخاص غیر معروف و غیر خاص نیز ارائه می گردد. و به عنوان هدیه به آنها تقدیم می گردد.

در ادامه قصد داریم شما را با نحوه ساخت سردیس آشنا نماییم.

تندیس چهره

شرکت نشانه ساز با داشتن پرسنل مجرب و حرفه ای پیشرو در ساخت تندیس و سردیس  آماده  پاسخگویی به پرسش های شما در مورد سایراقلام  تبلیغاتی مانند بج سینه ، مارک و لیبل ،پلاک فلزی ، پرچم های تبلیغاتی، مدال های ورزشی و… می باشند.

                                                                         02188842300 و 02188843200

تاریخچه

به قول گفته مورخین و تاریخ نگاران اولین تندیس چهره توسط یونانیان در ششصد سال قبل از میلاد و به صورت تمام قد ساخته شد. یونانیان تندیس ها را براساس اعتقادات و باورهای خود می ساختند، به طوریکه بعضی را لاغر و ضعیف و برخی را قوی و نیرومند طراحی کرده و قطعا” تندیس های زشت و زیبا نیز در این میان وجود داشته اند که می ساختند. 

ساخت تندیس چهره

ساخت سردیس چهره از مراحل متعددی برخوردار است که هرکدام از این مراحل نیازمند دقت و ظرافت و مهارت جداگانه ای است که آشنایی مشتریان با آنها خالی از لطف نمی باشد.

در مرحله اول و دوم، پس از انتخاب و تایید سردیس مورد نظر توسط مشتری، مدل سازی سه بعدی توسط رایانه   و یا دستی توسط متخصصین نشانه ساز انجام می گردد.

در گام بعدی وبا توجه به اینکه از شیوه ریخته گری برای ساخت سردیس استفاده می شود .از روی مدل سه بعدی طراحی شده، قالب تهیه می گردد.

پس از ساخت قالب مربوطه ، محفظه های آنها طبق درخواست مشتری مملو از مواد مذاب (برنج یا سرب یا زاماک) شده تا شکل و حالت قالب سردیس را پیدا نماید.

سردیس ها پس از مدتی خنک شده و به راحتی امکان جدا سازی آنها از قالب وجود دارد.

در پایان برای زیباسازی و جلوه بیشتر روی سردیس چهره پرداخت کاری و رنگ کاری انجام می گیرد. و پس از درج مشخصات صاحب تصویر ویا متن دیگر، درون جعبه های مخصوص قرار می دهند. تا در نهایت برای مشتری ارسال گردد.

قیمت و سفارش تندیس چهره

یکی از مهمترین مسائلی که مشتریان گرامی قبل از سفارش و خرید هر شیئ و یا هدیه تبلیغاتی باید به آن توجه نمایند برآورد قیمت کالای مورد نظر است.

دراین زمینه مشاورین مجرب نشانه ساز  آمادگی دارند درخواست های تبلیغاتی (نظیر:تندیس چهره) را به سرعت و دقت بررسی و محاسبه نموده و قیمت آن را پیش بینی نمایند. درصورت موافقت مشتری ثبت وسفارش نیز به آسانی صورت گرفته و طراحی چهره به صورت سه بعدی تهیه می شود.

نکاتی را که مشتریان عزیز در خصوص برآورد قیمت کلیه اقلام تبلیغاتی و بالاخص سردیس چهره باید تاحدودی آشنایی داشته باشند عبارتند از:

نکته اول استفاده از نوع متریالی است که به عنوان بستر اصلی ساخت سردیس قلمداد می گردد. برای ساخت سردیس چهره اگر از سرب استفاده شود قیمت تمام شده آن از برنج ارزانتر خواهد بود. 

دومین نکته ابعاد و اندازه سردیس می باشد. هرچقدر تندیس بزرگتر باشد قیمت آن بیشتر است.

نکته سوم تعداد سردیس مورد تقاضا است. افزایش تعداد مورد تقاضا نسبت عکس با قیمت آن دارد ، هرچه تعدادبیشتر قیمت آن کمتر خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟