۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

پرچم عراق

کشور جمهوری عراق در جنوب غربی آسیا واقع شده است و پایتخت آن شهربغداد( بزرگترین شهر کشور عراق بوده و بیش از 8 میلیون نفر جمعیت دارد) است. این کشور با جمهوری اسلامی ایران دارای مرز مشترک از قسمت شرق می باشد. وسعت این کشور حدود 437000 کیلو متر مربع است و دارای جمعیتی  قریب به /40/000/000 نفر( نزدیک به 67 درصد شیعه، حدود 31 درصد سنی، 1 درصد مسیحی و 1درصد نیز سایر ادیان) می باشد.عراق زادگاه و مدفن 6 نفر از امامان شیعیان جهان( امام علی(ع)، امام حسین(ع)، امام حسن عسگری(ع)، امام جواد(ع)، امام کاظم(ع)و امام هادی(ع) )بوده و شهرهای زیارتی آن شامل کربلا، نجف، سامرا و کاظمین می باشند.حکومت  این کشور فدرالیسم نظام پارلمانی جمهوری و دین رسمی آنها اسلام است.

پرچم کشور عراق در طی سالیان گذشته دستخوش تغییراتی گردیدولی در حال حاضر این پرچم شامل سه رنگ قزمز در بالا، مشکی در پایین و سفید در وسط که منقش به اسم جلاله “الله و اکبر”می باشد.

پرچم عراق

تاریخچه

اولین پرچم رسمی کشور جمهوری عراق مربوط به سال تشکیل این کشور و پس از به استقلال رسیدن آن یعنی سال 1921 میلادی است.

در دهم ژوئیه سال1924 پرچم عراق دچار تغییر شد و نوک مثلث قرمزموجود در پرچم سابق حذف شد و دو ستاره سفید داخل آن قرار گرفت. به منزله اینکه اقوام کرد و عرب در کشور عراق حضور دارند.

پرچم سوم عراق حدود یک سال بعد از سقوط حکومت سلطنتی عراق (در چهاردهم ژوییه سال 1958 ) و با برتخت نشستن عبدالکریم قاسم شکل گرفت. در این پرچم نوارهای عمودی جایگزین نوارهای افقی  شد و یک خورشید زرد رنگ با هشت پرتو قرمز به نشانه  کردها در وسط  پرچم اضافه گردید.

پرچم چهارم کشور عراق پس از حذف عبد الکریم قاسم، در سال 1963 بوجود آمد. این پرچم مجددا به شکل افقی طراحی گردید که از  پایین به بالا شامل رنگ های مشکی، سفید و سرخ بود. سه ستاره  سبز هم (به منزله نشانه سه حزب بعث در عراق) در وسط رنگ سفید اضافه شده بود.

پرچم پنجم عراق در 14 ژانویه 1991 ایجاد شد و فلسفه درج سه ستاره سبز به اتحاد، آزادی و سوسیالیسم تغییر نمود و به منظور جلب حمایت حداکثری اعراب مسلمان،  “الله اکبر”، با دستخط صدام‌حسین، در مابین این سه ستاره قرار گرفت.

آخرین طرح پرچم عراق مربوط به چند سال پس از سرنگونی صدام حسین ودر سال 2008 توسط مجلس عراق تصویب شد. در این پرچم سه ستاره سبز حذف شد و دست خط واژه ” الله اکبر” که منتسب به صدام بود، به خط کوفی تغییر یافت.

پرچم عراق

 سال 1921تا  سال 1924

پرچم عراق

ازسال 1924 تا سال 1959

پرچم عراق

از سال 1959تا1963

پرچم عراق

ازسال 1963تا سال 1991

پرچم عراق

از سال 1991تا سال 2008

پرچم عراق

از سال 2008 تا کنون

پرچم تشریفات عراق

پرچم تشریفات عراق از چهار قسمت اصلی( پایه پرچم، پارچه پرچم، ریشه پرچم و چاپ پرچم) تشکیل شده است، که  هرکدام از این قسمت ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

پایه پرچم:

پایه پرچم تشریفات دارای دو مدل اصلی پنجه شیری و خورشیدی می باشد. پایه پرچم پنجه شیری شامل دو نوع  سه پایه و چهار پایه می‌باشد، که معمولا” از جنس چدن یا برنج وبه رنگ های طلایی و نقره ای تولید می‌شوند. 

مدل دیگر پایه پرچم تشریفات عراق، پایه خورشیدی است. این نوع پایه‌ها را نیز از جنس چدن یا برنج و در دو رنگ نقره‌ای و طلایی می سازند.

از مزایای پایه های مزبور می توان به سطح اتکای بالای آنها ، وزن مناسبشان و ارتفاع استاندارد آنها اشاره کرد، که به راحتی روی زمین قرار می گیرند و در مقابل باد و تکان های ناگهانی به طور ثابت قرار می گیرند و به هیچ وجه نمی افتند.

پارچه پرچم:

یکی از اساسی ترین رکن پرچم تشریفات پارچه آن می باشد چراکه این پارچه پرچم است که جلوه ای زیبا و شکیل به پرچم می دهد لذا اگر پارچه از جنس و مرغوبیت خوبی برخوردار باشد این زیبایی بیش از پیش به چشم می آید و خودنمایی می کند.   به همین دلایل  در  ساخت پرچم تشریفات‌ عراق، سعی شده است از پارچه های لمینت،  مخمل، ساتن آمریکایی و جیر استفاده نمایند. این پارچه ها علاوه بر زیبایی از مقاومت مناسب نیز برخوردار می‌باشند. 

ریشه پرچم :

ریشه پرچم مانند پارچه در زیبایی پرچم تشریفات نقش بسزایی را ایفا می کند. از مزایای ریشه ها می توان به تعداد بالای رنگ بندی و سایز بندی های متنوع اشاره نمود. ریشه‌ها به دو صورت تک لا و دولا و در اندازه های بزرگ، کوچک، پهن و نازک  موجود می باشند.

چاپ پرچم:

چاپ پرچم تشریفات دارای انواع فراوانی است که مهمترین آنها شامل چاپ دیجیتال، چاپ سیلک و چاپ لیزری است.

چاپ دیجیتال از به روزترین و کاملترین نوع چاپ در دنیا ی امروزی است. از مزایای این چاپ می توان به امکان چاپ سریع و امکان تغییر طرح مورد نظر به همراه محتویات آن اشاره نمود. 

 چاپ سیلک اسکرین از متدهای چاپ قدیمی است و در مقایسه با چاپ های دیجیتال و پیشرفته، از دقت کمتری برخوردار است. در این نوع چاپ همه مراحل انجام کار  به صورت  سنتی انجام‌ می‌گیرد. یکی از انواع معروف این نوع چاپ ، چاپ‌پفکی می باشد.

چاپ لیزری نوع دیگری از چاپ های  پیشرفته می باشد. از محاسن این نوع چاپ می توان به سرعت بالا و چاپ هرگونه اطلاعات نوشتاری و تصویری با دقت بسیار زیاد برروی پارچه، فلز ، چوب، کاغذ و… اشاره نمود.

پرچم تشریفات عراق
پرچم تشریفات عراق

پرچم رومیزی عراق

 پرچم رو میزی نیز همانند پرچم تشریفات دارای چهار رکن اصلی پایه، پارچه،ریشه و چاپ است.

پایه:

با عنایت به  وزن کم پرچم رو میزی عراق، برای ساخت  پایه آن می‌توانیم از چوب، استیل، سنگ و… استفاده کنیم.

پایه‌ استیل :

این پایه از مقاومت بالایی برخوردار است و در ابعاد و شکلهای متنوع تهیه می شوند.  بر روی پایه استیل می توان دو و یا چند میله پرچم نصب شود. 

پایه چوبی:

به علت وزن کم پرچم رومیزی از چوب به عنوان پایه استفاده می شود و برای زیبای بیشتر پرچم رومیزی عراق این چوبها را با روکشی از خاتم می پوشانند. 

پایه سنگی:

پایه سنگی یکی از جذابترین و پرفروشترین پایه های پرچم رومیزی  است. به جهت سبکی اینگونه پرچم ها معمولا” این پایه ها را به شکل دایره با ابعاد کوچک می سازند.

پایه Tو L:

علاوه بر پایه های متداول که بیان گردید، برای پرچم های رومیزی دونوع پایه فانتزی و زیبا نیز از جنس استیل طراحی شده است. به جهت شباهت آنها به دو حرف انگلیسی به پایه های Tو L معروف شده اند.

پارچه:

همیشه باید پرچم رو میزی از زیبایی و جلوه بالایی برخوردار باشد. برای تحقق این امر  انتخاب یک پارچه مناسب و مقاوم برای پرچم رومیزی اجتناب ناپذیر است.

ریشه:

علاوه بر پارچه ریشه پرچم نیز بسیار مهم است و در صورتیکه درست انتخاب شود و دارای رنگ و دوخت مناسب باشد زیبایی پرچم را دو چندان می کند.

چاپ:

ازنکات مهم دیگری که در تولید پرچم رومیزی باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از نوع چاپ می باشد. یک چاپ در خور توجه باعث زیبایی کار و توجه بصری بینندگان خواهد شد.  برای چاپ پرچم رو میزی از چاپ های مختلفی استفاده می شود که مهمترین آنها عبارتند از :

چاپ دیجیتال:

چاپ دیجیتال به روزترین و مدرنترین نوع چاپ در صنعت نساجی امروزی است. متد کار آن به این شکل است که طرح پرچم عراق را بوسیله پرینتر های جوهر افشان رنگی بر روی پارچه پرچم حک می‌‌نمایند. 

چاپ لیزر:

چاپ لیزری  نوعی چاپ دیجیتالی است که می تواند کارهای چاپی بسیار کوچک و ظریف را با بهره گیری از رنگ های متنوع و با کیفیت انجام دهد.

چاپ سابلیمیشن  از انواع چاپ های حرارتی است که قابلیت چاپ برروی هر نوع پارچه با ابعاد کوچک و بزرگ را دارا می‌باشد. 

چاپ سیلک:

 چاپ سیلک از چاپ های قدیمی است. به طور کلی در این نوع چاپ طرح مورد نظر را بر روی یک توری منعکس کرده و سپس رنگ را با کاردک و یا غلتک به روی پارچه منتقل می کنند.

 

پرچم رومیزی عراق
پرچم رومیزی عراق
پرچم رومیزی عراق
پرچم رومیزی عراق

گروه  تبلیغاتی نشانه ساز سازنده انواع پرچم های تشریفات و رومیزی با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت می باشد.

02188843200

02188842300

09122488874

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟