۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

برچسب امنیتی

برچسب امنیتی( لیبل امنیتی) به برچسبی گفته می شود که مسئول یا صاحب کالا از باز شدن یا دستکاری شدن کالا مطلع می شود. از این نوع برچسب برای بسته بندی کارتن ها، پلمپ و مهروموم نمودن دربها و مناطق و ایمن سازی محصولات استفاده می شوند.

از مزایای برچسب امنیتی می توان به مقرون به صرفه بودن( این برچسب همه کاره، مقرون به صرفه و با کیفیت می باشد و در همه کسب و کارها جایگاهی ویژه پیدا کرده است) ، مانع از  جعل یا سرقت ( اگر شخصی برچسب را بکند علامت یا نوشته ای نظیر void روی کارتن به جا می گذارد)، دستکاری( سازمان‌ها و موسساتی که تولیدات خود را اجاره می دهند و یا برای آنها ضمانت تعیین می کنند، از برچسب امنیتی برای جلوگیری از دستکاری اشخاص غیر متخصص استفاده می نمایند)  و امکان رد یابی کالا ( یک برچسب می تواند دارای نام سازمان، شماره کالا، بارکد و… باشد)  اشاره نمود.

برچسب امنیتی
برچسب امنیتی

انواع

برچسب های امنیتی دارای انواع زیادی می باشند، که در این قسمت قصد داریم اجمالا”به تعدادی از آنها اشاره‌ای داشته باشیم:

برچسب پلمپ یک نوع لیبل امنیتی می باشد که از چسبندگی بالایی برخوردار است. برچسب پلمپ پس از کنده شدن  کلمات و جملاتی نظیر لوگو شرکت و یا هر عبارت و  جمله ای که مورد نظر مشتری باشد  را بر روی کالا نمایش می دهد.

برچسب وید(void) نوعی برچسب پلمپ است که بعد از  کنده شدن دیگر قابل استفاده نمی باشد. این نوع برچسب در رنگ های متنوعی تولید می شود و شامل دو نوع اثر گذار و بدون اثر می باشد.

برچسب لایه شونده نوعی برچسب است که برای حفظ و امنیت کالا مورد استفاده قرار می گیرد. این برچسب ها دارای یک روکش کاغذی هستند که اگر از سطح محصول جدا شود به صورت لایه لایه در می آیند و لذا امکان جدا کردن آنها از کالا وجود ندارد. اهم مزایای این برچسب عبارتند از: لایه لایه شدن آن به هنگام جدانمودن از سطوح، مقاوم در مقابل حرارت، مواد شیمیایی، حلال ها و آب، قابلیت چسبندگی برروی انواع سطوح و…

برچسب اسکرچ( لیبل رمزدار) یک برچسب پوششی امنیتی است که از ترکیب مواد مخصوصی تهیه می شود.   خاص بودن به این دلیل است که باید اولا”باخراش ناخن یا هر وسیله تیز دیگری به سادگی ازبین برود و ثانیا”نوشته یا شماره زیر برچسب به هیچ عنوان قابل رویت نباشد. مزیتهای این برچسب شامل: مخدوش شدن این برچسب به هنگام جدا نمودن از سطوح، قابلیت چسبندگی بر روی سطوح اغلب محصولات، قیمت مناسب، تنوع رنگ و… می باشد. 

برچسب های خردشونده( لیبل های گچی) برچسب هایی هستند که از موادی مانند گچ و آهک تهیه می شوند. این لیبل ها چون حالت شکننده  و نازک دارد  لذا قابلیت استفاده مجدد را ندارند و برای موارد امنیتی بسیار مناسب می باشند. از محاسن این برچسب مواردی نظیر این است که: هنگام جدا نمودن از سطوح خرد می شوند و دیگر قابل استفاده نیستند، دارای چسبندگی بالا بوده و حتی برروی سطوح روغنی و ناصاف نیز می چسبند و مقاوم در برابر حرارت بالا می باشند.

برچسب های RFID این برچسب ها از یک   تراشه  کوچک  و یک آنتن ساخته شده اند و عملکرد آنها طوری است که اطلاعات بر روی برچسب مانند کد شناسایی از فواصل چند متری توسط دستگاهی خاص  قابل خواندن است. با توجه به  این که تراشه به کار رفته دراین برچسب ها  دارای حافظه می باشند لذا اطلاعات مربوط به ویژگی این کالا را در خود ذخیره می‌کند. ضمنا از این نوع برچسب برای رهگیری مسیر حرکت حیوانات نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

برچسب CERTIFICATE این نوع برچسب ها از متریال ،برش لیزری و چاپ چند بعدی مخصوصی ساخته می شوند که امکان  کپی برداری و جعل از آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. از این برچسب ها غالبا” برای اسناد و اوراق بهادار، تقدیرنامه ها و …  استفاده می گردد.

هولوگرام  یک المان تصویری سه وجهی است که با استفاده از لیزر به صورت برچسب(لیبل) ساخته می شود و زیبایی ظاهری انحصاری از لوگو یا آرم گرافیکی شرکت را در لایه های سه بعدی به نمایش می گذارد. از مزایای این لیبل می توان به عدم امکان تکثیر مجدد، ضمانت اصالت محصول و جلوه زیبا را عنوان نمود.

برچسب امنیتی

کاربرد

به طور کلی کاربرد اصلی از برچسب های امنیتی برای استفاده در موارد سه گانه زیر می باشد:

1-در صورتیکه متقاضی می خواهد دو سطح یا دولبه را پلمپ نماید. چنانچه لیبل ها پس از نصب بر روی سطح محصولات، توسط اشخاص غیر مسئول و غیر مجاز دستکاری و یا جدا شوند، برچسب تغییر شکل داده و مشخص می شود که از محل موردنظر کنده شده است.

به عنوان مثال  افزایش امنیت محیط هواپیما برای خدمه و مسافران  از طریق جلوگیری از دسترسی اشخاص متفرقه به نقاط غیر مجاز ، جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به داخل اتومبیل صفر کیلومتر یا توقیف شده، با چسبانیدن لیبل امنیتی بین درز درب خودرو ها، حراست از آرای مردمی و جلوگیری از تقلب و دستکاری آرای در صندوق های اخذ رای، حفاظت از  اطلاعات الکترونیکی و قطعات کامپیوتری، جلوگیری از ورود متقاضیان به محل سالنهای برگزاری امتحانات قبل از شروع زمان قانونی و…

2- هنگامیکه سازنده ویا وارد کننده اصلی کالا و قطعات نیاز داشته باشد تا اصالت تولیدات و واردات( از نظر اصلی و یا متفرقه بودن) خود را برای مشتریان اثبات نموده و از سوئ استفاده های احتمالی افراد سود جو جلوگیری نماید. 

نظیر: با وجود بازارهای سیاه و دارو های تقلبی، برچسب زدن بر روی تولیدات دارویی به منظور تضمین اصالت باید در تمامی محصولات دارویی رعایت شود.

3 – در هنگام خرید، مشتریان با رویت برچسب امنیتی  از نو (آکبند بودن) کالا و محصول خریداری شده اطمینان حاصل می نمایند.

 

 

برای اجناس و محصولات حفاظتی استفاده از برچسب امنیتی ضرورتی انکار ناپذیر است، زیرا از چسبندگی بالایی برخوردار می باشد، به هیچ عنوان به سهولت از اموال جدا نمی شود، مناسب برای موارد حفاظتی است و دارای مقاومت بالا در برابر  عوامل محیطی(رطوبت و گرما) ، حلال و مواد شیمیایی   است.

برای سفارش و ساخت انواع لیبل های امنیتی   با  شرکت نشانه ساز تماس بگیرید:

                2188842300

                2188843200 

                09122488874

برچسب امنیتی

ساخت

برچسب های امنیتی علاوه بر آنکه دارای انواع متفاوتی هستند، از نظر نحوه ساخت آنها نیز با یکدیگر فرق می کنند. در این بخش سعی داریم تا با مراحل ساخت برچسب امنینی هولوگرام آشنا شویم.

1- تولید عکس نخستین مرحله در تولید هولو گرام امنیتی ساخت عکس هولوگرامی( تصاویر دو بعدی و سه بعدی) می باشد. برای انجام این کار از ابزار نوری خاصی استفاده می شود که در آن تصویر اصلی ابتدا به صفحه‌ا ی فلزی از جنس نیکل و سپس به فرم نیکلی منتقل می شود. 

2- در مرحله بعد تصویر هولوگرام اصلی از سطح فرم نیکلی جدا می شود. (از این فرم پس از انجام فرآیند خوانا سازی، برای تولید تیراژ بالای هوگرام استفاده می گردد).

3- در مرحله سوم،  شکل تصویر هولوگرام را به صورت پیوسته روی رول منتقل می نمایند. 

4- در این مرحله و بوسیله دستگاهی مخصوص برجسته کاری صورت می گیرد.

5- در مرحله بعد رول برجسته شده به طور متوالی در دستگاه سلفون‌کشی حرکت کرده و پشت آن به چسب‌های پایه حلالی یا آبی آغشته می‌شود. پس از آن یک کاغذ با پوشش سیلیکونی روی آن کشیده می‌شود.

6- پس از چسب کاری،  لمینت کردن رول هولوگرام انجام می پذیرد.

7- در این مرحله نسبت به انجام برش کاری رول هوگرام، درشکل و ابعاد مورد نظر  مشتری به صورت ورقی اقدام می‌شود. 

8-در مرحله نهایی و پس از شماره گذاری ، رول های هولوگرام بسته بندی شده و آماده تحویل به مشتری می گردد.

 
برچسب امنیتی

قیمت

همان گونه که برچسب های امنیتی دارای انواع مختلفی می باشند.  قیمت هرکدام از این نوع برچسب های امنیتی نیز با یکدیگر متفاوت است و به طور کلی وابستگی مستقیمی با تیراژ( هرچقدر تعداد مورد درخواست بیشتر باشد قیمت ارزانتر خواهد بود) و ابعاد( این عامل در قیمت هولوگرام از ۲ جهت میتواند اثر گذار باشد، یکی در کلیشه اصلی اگر ابعاد هولوگرام از اندازه معمول بیشتر باشد و دیگری در مقدار استفاده از مواد لیبل هولوگرام، همچنین درهولوگرام های هات استامپ نیز از فرمول قیمتی خاصی طبعیت می کنند).

برچسب هولوگرام یکی از جذابترین، بهترین و زیباترین برچسب های امنیتی است . قیمت این برچسب، علاوه برموارد گفته شده تابع عوامل دیگری نیز می‌باشدنظیر:نوع هولوگرام، حنس هولوگرام، افکت های هولوگرام و…

نوع هولوگرام انتخاب انواع مختلف هولوگرام  که بر اساس تعداد و تنوع رنگ استفاده شده و یا هولوگرامهای دارای شماره سریال، بارکد و یا هولوگرامهای ترکیبی با کاغذ و یا با برچسب های پلمپ، در قیمت آن تاثیر می گذارد.

جنس هولوگرام در هولوگرام های برچسبی، میکرون فیلم مورد استفاده، نوع اثر گذاری فیلم از قبیل فیلم های کاملا حساس که هنگام کنده شدن لایه رویی جدا شده و قسمت متالایز بر روی سطح باقی می ماند و یا شکل خاصی بر جای میگذارد همانند VOID، باطل شد ، جلوه های ویژه هولوگرام و… در قیمت برچسب تاثیر زیادی دارند.

افکت های امنیتی این قسمت برچسب هولوگرام مربوط به مستر هولوگرام( کلیشه اصلی) می باشد و فقط برای یک بار یک هزینه ثابت پرداخت می شود و صرفا” در مسترهای خاص با افکت های فوق امنیتی دارای  قیمت به میزان کمی بالا تری می باشند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟