۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

توضیحاتی در مورد لوح تقدیر

آیا می دانید لوح تقدیر چیست و از چه زمانی وارد مراودات و مکاتبات انسان‌ها گردید؟ آیا می دانید برای ساخت یک لوح تقدیر چکار باید کرد ویا به چه کسی سفارش داد؟آیا می دانید لوح تقدیر چند نوع است و هرکدام چه کاربردی دارند؟ هزینه ساخت لوح تقدیر چقدر است؟ مزایا و معایب لوح‌های تقدیر چیست؟ پاسخ به سوالات فوق و سایر سوالاتی از این قبیل را می توانید در سایت شرکت تبلیغاتی نشانه ساز پیدا نمایید و اگر سوالی هم بی پاسخ مانده باشد و یا دارای پاسخ کامل نباشد در ادامه به آن می پردازیم و پاسخ لازم را با  توضیحاتی در مورد لوح تقدیر ارائه می دهیم.

همکاران مجرب و کارآزموده نشانه ساز آماده ارائه مشاوره رایگان و نیز پاسخگوی سوالات شما در زمینه لوح تقدیر و یا سایر هدایا و اقلام تبلیغاتی نظیر بج سینه، تندیس، پرچم تبلیغاتی، مدال ورزشی، پلاک فلزی، مارک و لیبل و... می باشند. 02188842300 و 02188843200
لوح تقدیر

لوح تقدیر چیست؟

لوح تقدیر که به آن لوح سپاس، لوح تشکر، لوح یادبود نیز گفته می شود. معنی تحت الفظی لوح تقدیر عبارت است صفحه‌ای حاوی مطالب و نوشته هایی در ارتباط با قدردانی و تشکر از شخصت حقیقی (نظیردوستان، دانش آموزان ،پرسنل، کارمندان ، کارگران، مدیران) و شخصت حقوقی (شامل موسسات و شرکتهای دولتی و خصوصی و…) می باشد.

 متن لوح تقدیر معمولا” طوری نوشته می شود که منظور نویسنده و یا اهداکننده از آن برای تشویق، تحسین ، تشکر ، سپاسگزاری، قدردانی، ابراز محبت و کلمات و جملاتی از این قبیل است که در مورد و برای شخصیت دریافت کننده لوح تقدیر، تحریر می گردد.

به عنوان نمونه یک مدیر می تواند متن زیر را برای قدردانی و تشکر از کارمند خود نگارش نماید:

بدینوسیله از عمق وجود مراتب تشکر و قدردانی خود را از شما همکار گرانقدر در ارتباط با به اتمام رساندن پروژه ……………. ابراز می نمایم.رجاء واثق دارم که شما برای انجام پروژه مذکور همه سعی و تلاش خود را به کار برده‌اید و این  کار را به نحو احسن به سرانجام رسانده‌اید.

امیدوارم با توکل و عنایت خداوند متعال شاهد پیشرفت ها و انجام خدمات بیشتری از جنابعالی در عرصه امور عمرانی در کشور عزیزمان باشیم. 

تاریخچه لوح تقدیر

در ادامه توضیحاتی در مورد لوح تقدیر اشاره ای داریم به تاریخچه آن که در زمان های بسیار کهن قدر دانی و تشکر از خدمات و تلاشهای ارزنده و موفقیت آمیز اشخاص و پرسنل به صورت شفاهی و گفتاری انجام می شد. این سبک و روش سپاسگزاری در عین حال که بسیار ابتدایی و ساده بود اما در مدت زمان کوتاهی با اشکالاتی مواجه شد، نظیر اینکه:

تعداد افرادی که باید مورد تشویق قرار بگیرند علاوه بر اینکه روز به روز افزایش پیدا می کرد،  برگزاری مراسم‌های مربوطه خسته کننده و زمان بر می شد.

در قدیم پس از تشویق شفاهی، نامه نویسی در بین اشخاص و مدیران رونق گرفت و موسسات و شرکت ها مراتب قدردانی و سپاس خود را به صورت کتبی ارسال می کردند. این کار بسیار ساده بود و صرفا بر روی ورق کاغذ معمولی تایپ و ارسال می شد.

کم کم کاغذ های معمولی جای خود را به ورق های مرغوب و با کیفیت، دارای طرح در حاشیه و مجلد دادند و پس از مدت زمانی کوتاه نیز علاوه بر کاغذ مواد و متریال دیگری مثل فلزهای (استیل، آلومینیوم و برنج)، چوب،  و … به همراه جعبه های چوبی و مخملی و روش ها و تکنیک های جدید وارد این عرصه گردید و جذابیت لوح های تقدیر را بالا برد. و این امور باعث شد تا  مشتریان و متقاضیان سفارش لوح های تقدیر افزایش پیدا نماید.

 

لوح تقدیر
لوح تقدیر

انواع

در سال های اخیر بر جذابیت، کیفیت و تنوع لوح های تقدیر همانند سایر اقلام تبلیغاتی افزوده شده است و موسسات و شرکت های تبلیغاتی از جمله شرکت نشانه ساز برای جذب مشتریان بیشتر سعی کرده اند در طول سالهای اخیر این کاررا انجام دهند.

در حال حاضر لوح های تقدیری که در بازار موجود می باشند:

معمولا از جنس کاغذی، چرمی، لمینت، بافت پارچه ای، جیر، ترمو، گالینگور، فلزی( استیل، برنج، آلومینیوم)، چوبی، سرامیکی، سنگی، مولتی استایل، پلکسی گلس، شیشه‌ای با تنوع رنگ می باشند.

مزایا و معایب

همانطور که عنوان گردید از لوح تقدیر برای تشکر و قدردانی کردن از اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده می شود.این تقدیر معمولا” برای سپاس از انجام فعالیت و موارد زیر می باشد.

تجلیل از یک شخصیت و پیشکسوت در امور فرهنگی، هنری، تاریخی، علمی، اجتماعی و ورزشی قدردانی از یک مخترع ویا مکتشف

تشکر از یک سازمان، مدیر و کارمند نمونه‌ای که خدمات ارزنده و برجسته‌ای انجام داده است.

تقدیر از استادان،معلمان و دانش آموزان نمونه و خبره

لوح تقدیر
لوح تقدیر

ساخت

لوح های تقدیر همانطوری که دارای انواع گوناگونی می باشند، دارای روش ها و تکنیک های  ساخت متفاوتی هستند لذا برای ارائه توضیحاتی در مورد لوح تقدیر مختصری در ارتباط با هرکدام بیان می نماییم:

لوح تقدیر کاغذی:  در این نوع لوح تقدیر، ابتدا طراحی متن و لوگو صورت گرفته،  سپس از روش چاپ و پرینت ازلوح تقدیر و چسباندن بر روی قاب مورد نظر ساخته می شود.

لوح تقدیر چوبی: تهیه این لوح به دو روش  مستقیم ( با استفاده ازدستگاه های  لیزر، سی ان سی،فلت بد، هویه، چاپ سیلک، و …) تصویر ، لوگو و متن درخواستی برروی چوب ام دی اف چاپ و حک می شود.

 در روش غیر مستقیم  نوشته، تصویر و لوگوی مورد نظر  ابتدا روی کاغذ لمینت و وینیل چاپ می‌گردد و سپس بر روی چوب لوح تقدیر چسبانده می‌شوند.

لوح تقدیر فلزی: اگر جنس لوح از برنج باشد از روش اسید کاری و یا ریخته گری، اگر جنس لوح استیل باشد از تکنیک اسید کاری و اگر از جنس آلومینیوم باشد از طریق چاپ حرارتی ساخته می شوند.

برای ساخت لوح های تقدیر پلکسی و مولتی استایل از روشی حکاکی لیزری استفاده می شود. 

برای ساخت لوح های تقدیر سرامیکی و سنگی متن و لوگو به صورت برجسته برروی سرامیک و سنگ چاپ و حک می شوند.

شماره های تماس:

02188843200

02188842300

کاربرد

هرکدام از لوح های تقدیر دارای مزایا و معایب متعددی می باشد که اطلاع از آن می تواند مشتریان عزیز را یاری دهدتا بتوانند لوح سپاس مناسب برای خود پیدا نمایند.

مزایا

ارزان قیمت بودن: اغلب مشتریان به دنبال لوح های تقدیری می گردند که از قیمت پایین برخوردار باشند این گونه لوح های تقدیر معمولا از جنس کاغذی و غیر فلزی می باشند.

ماندگاری بالا: سالم ماندن برای مدت زمان طولانی یکی دیگر از مزایای مهم برای لوح تقدیر می باشد. این قبیل از لوح های تقدیر معمولا” فلزی، چوبی، سرامیکی، مولتی استایل، پلکسی گلس می باشند.

جذابیت و جلوه زیبا: قشنگی و زیبایی لوح تقدیر نیز از مزایای یک لوح تقدیر می باشد که معمولا” این زیبایی می تواند در طراحی و ساخت همه رقم از انواع لوح تقدیر اعم از فلزی و غیر فلزی مورد توجه قرار گیرد.

معایب

علاوه بر مزایایی که لوح های تقدیر دارند آنها دارای معایبی نظیر:

گران قیمت: اگر مشتریان گرامی بخواهند لوح تقدیری پیدا کنند که هم از کیفیت، زیبایی و ماندگاری بالایی برخوردار باشند مسلما” باید به سراغ لوح های تقدیر فلزی، چوبی، مولتی استایل، پلکسی گلس و از این قبیل لوح ها باشند. 

ماندگاری کم: ماندگاری کم به عنوان یک عامل منفی در لوح های تقدیر می باشد چراکه هدف از اهدائ لوح، ثبت یک عمل و فعالیت برجسته می باشد. لذا برای این گونه امور بایداز لوح های تقدیر فلزی، چوبی، سرامیکی، سنگی و امثالهم استفاده کرد.

جذابیت و جلوه کم: زیبایی و قشنگی پایین یکی دیگر از موارد عیب در لوح های تقدیر می باشد که گیرنده آن تمایلی به نگهداری آن نخواهد داشت.

لوح تقدیر
لوح تقدیر

سفارش

 برای سفارش ساخت لوح تقدیر چه کار باید کرد؟ پیشنهاد می گردد قبل از ارائه هرگونه سفارشی برای طراحی و ساخت لوح تقدیر با کارشناسان نشانه ساز تماس برقرار نمایید. این کارشناسان رایگان خدمات مشاوره ای در مورد انواع لوح های تقدیر را به شما ارائه داده و فضایی باز را در مقابل شما محیا می نمایند تا بتوانید بهترین و مناسبترین لوح را برای سفارش انتخاب نمایید.

 برای ثبت سفارش خود در شرکت تبلیغاتی نشانه ساز به دو روش می توانید اقدام نمایید.

اول آنکه به صورت حضوری به آدرس شرکت مراجعه نمایید و پس از مشورت با متخصصین شرکت طرح، متن و نوع لوح تقدیر خودرا مشخص نموده و سپس سفارش خود را ثبت نمایید.

روش دوم مراجعه غیر حضور از طریق تماس تلفنی با شرکت ویا از طریق واتساپ درخواست خود را مطرح و در صورت موافقت سفارش خود را ثبت نمایید. 

قیمت

قیمت لوح تقدیر اولا”با توجه به نوع درخواست و سفارش مشتری و ثانیا”تابع عوامل و معیارهای مختلف دیگری تعیین می گردد.

 از خرید هرنوه مهمترین این عوامل مربوط به نوع متریالی است که در ساخت لوح تقدیر استفاده می شود. لذا اگر برای مشتری ماندگاری لوح تقدیر اهمیت داشته باشد ، در این صورت می بایست از لوح های تقدیر فلزی( استیل، آلومینیومی و برنجی)، چوبی، سنگی، سرامیکی و امثالهم استفاده گردد که دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر لوح های تقدیر دارند.

عامل مهم دیگر تیراژ مورد درخواست است . در صورتی که درخواست لوح تقدیر از تعداد بالایی برخوردار باشد چون قیمت تمام شده پایین می آید پس در کل قیمت هر لوح کاهش می یابد.

پیشنهاد می گردد قبل از خرید هر نوع هدیه تبلیغاتی با مشاوران شرکت نشانه ساز در مورد برآورد قیمت کالای مورد نظرتان مشورت نمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟