۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

تفاوت تندیس و لوح سپاس

تندیس و لوح تقدیر دو نوع ابزار تبلیغاتی هستند که امروزه در دنیای کسب و کار و مراودات خصوصی و عمومی دارای کاربرد فراوانی می باشند. به طوری که هریک از اعضای جامعه حتما” با آنها سروکارداشته و یا لااقل در جایی مشاهده کرده است و این دو واژه برای آنها بیگانه نیست.

تندیس و لوح سپاس در محل ها و مجالسی که مورد استفاده قرار می گیرند در بسیاری از جهات  شبیه به هم می باشند و این امر باعث می شود،که مشتریان برای انتخاب آنها  ما قصد داریم در ادامه و برای آشنایی مشتریان تعدادی از مهمترین تفاوت های این دو محصول تبلیغاتی را بیان نماییم تا متقاضیان خرید با دقت و با اطلاعات کامل نسبت به سفارش کالای مورد نظر خود اقدام نمایند.

 

تفاوت تندیس و لوح سپاس

شرکت نشانه ساز یکی از برندهای معتبر در ساخت انواع محصولات تبلیغاتی نظیر ساخت بج سینه، ساخت اتیکت سینه و… است و با در اختیار داشتن طراحان و کارکنان مجرب اماده قبول سفارشات شما برای ساخت انواع مختلف لوح تقدیر و تندیس می باشد.

شکل ظاهری

یکی از مهمترین تفاوتهای تندیس و لوح سپاس در شکل آنها می باشد چرا که اغلب لوح های تقدیر به صورت ورقه ای نازک و مسطح ساخته می شوند اما تندیس ها معمولا”دارای حجم بوده و چند بعدی هستند.

اندازه

ابعاد تندیس ها ولوح های تقدیر نیز باهم متفاوت است ودر لوح های تقدیر معمولا” به یک اندازه مشخصی ساخته می شوند ولی تدیس هایدارای اندازهای متنوعتری هستند که براساس درخواست مشتری ساخته می شوند.

شیوه ساخت

شیوه و روش ساخت این دومحصول فرهنگی نیز باهم متفاوت است . در لوح سپاس باتوجه به اینکه معمولا” از یک متن مشخص استفاده می شود اگر این متن بخواهد برروی فلز باشد از روش اسیدکاری و اگر روی پلاستیک و شیشه باشد از لیزر و اگر چوب باش از فلت بد استفاده می شود در صورتیکه برای ساخت تندیس مقوله متفاوت است و با توجه به اینکه اغلب ویا همه آنها دارای بعد و حجم می باشندلذا باید از روش های متفاوت دیگری نظیر ریخته گری، قالب گیری، شکل های داخل کریستال و… نیز بهره گرفت.

نوع متریال

تفاوت دیگری که برای لوح تقدیر و تندیس می توانیم قائل شویم نوع جنسی است که برای ساخت آنها مورد استفاده قرار می گیرد، به طوریکه برای ساخت لوح از هر جنسی نظیر فلز، چوب، کاغذ، مقوا،سنگ، سرامیک، پلاستیک، شیشه و… می توان استفاده کرد ولی برای ساخت تندیس از همه مواردی که برای لوح تقدیر گفته شد می توانیم استفاده کنیم به غیر از  کاغذو مقوا چون از استقامت کمی برخوردار هستند. علاوه بر موارد فوق در تندیس از گچ نیز می توانیم استفاده کنیم. 

ایستایی

تفاوت دیگری که برای تندیس و لوح می توانیم در نظر بگیریم چگونگی ارائه آن به مشتری ودر نهایت به شخص حقیقی و حقوقی مورد نظر می باشد.

همانگونه که عنوان گردید لوح تقدیر معمولا” به شکل یک صفحه تخت می باشد و برای اینکه بتوانند حالت ایستاده به آن بدهند باید یک جعبه ای برای آن ساخته شود تا به کمک آن حالت ایستاده به خود بگیرد. در صورتیکه تندیس ها به طور کلی از دوقسمت پایه و بدنه تشکیل شده اند و پایه به عنوان ستونی است که بدنه را نگه می دارد و نیازی به ساخت جعبه ندارد.

جایگاه و قیمت

لوح سپاس به منزله یک تشویق نامه شخصی صرف است و چون از قیمت پایین تری  نسبت به تندیس برخوردار است و امکان استفاده در همه مجالس( اعم از رسمی و غیر رسمی) و امکان اهداء به متقاضیان بیشتری را دارد لذا دارای کاربرد فراوانتری نسبت به تندیس می باشد .

اما معمولا” ازتندیس به جهت نوع طراحی،قیمت بالاتر و زمان بیشتری برای آماده سازی و ساخت نیاز دارد، لذا نه تنها مشتریان خاصی دارد بلکه برای استفاده در مجالس رسمی و سطح بالا و برای تقدیر از برگزیدگان بین المللی و ملی بکار گرفته می شود.

برای طراحی و سفارش ساخت انواع لوح تقدیر و تندیس سه بعدی با شرکت نشانه ساز تماس بگیرید:

02188842300

02188843200

09122488874

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟