۰۹۱۲-۲۴۸۸۸۷۴

۰۲۱-۸۸۸۴۲۳۰۰ ۰۲۱-۸۸۸۴۳۲۰۰

۷۵۳ ۶۳ ۶۴ -۰۹۹۰

آشنایی‌ با‌ اتیکت‌ سینه

آشنایی‌ با‌ اتیکت‌ سینه

امروزه استفاده از آشنایی با اتیکت سینه یا chest badge در انواع سازمان دولتی و غیردولتی افزایش‌یافته است. از اتیکت به‌عنوان یک وسیله مناسب برای معرفی کارکنان بخش‌های مختلف یک سازمان می‌توان استفاده کرد. اگر سری به مراکز فروش، مراکز ارائه خدمات درمانی، اداره‌های مختلف دولتی و بسیاری از مراکز عمومی دیگر بزنید، به طور حتم این اتیکت‌ها را مشاهده خواهید کرد.

اتیکت‌های سینه باتوجه‌به کاربردهای مختلفی که دارند در اندازه‌های بسیار متفاوتی تولید خواهند شد. طراحی هر اتیکت می‌تواند طبق خواسته مشتری صورت بگیرد. در واقع یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت اتیکت یا chest badge مربوط به همین طراحی خواهد بود. با ما همراه باشید تا در مورد آشنایی با اتیکت سینه اطلاعات بیشتری را به شما ارائه کنیم.

آشنایی‌ با‌ اتیکت‌ سینه

همکاران مجرب و کارآزموده نشانه ساز آماده ارائه مشاوره رایگان و نیز پاسخگوی سوالات شما در زمینه اتیکت سینه و یا سایر هدایا و اقلام تبلیغاتی نظیر بج سینه، تندیس، پرچم تبلیغاتی، مدال ورزشی، پلاک فلزی، مارک و لیبل و… می باشند.

02188842300 و 02188843200

استفاده از اتیکت سینه به چه صورت است؟
سابقه استفاده از اتیکت‌های سینه یا به‌طورکلی بج‌ها (badges) به سال‌ها پیش بازمی‌گردد. اولین مراکزی که این نمونه اتیکت‌ها باتوجه‌به کاربرد اصلی آن‌ها (شناسایی افراد مختلف یک سازمان) استفاده می‌کردند، مراکز نظامی بودند. امروزه هم استفاده از اتیکت‌های سینه در مراکز نظامی رواج دارد.

در واقع یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های یک لباس نظامی، همین اتیکت‌ها است که باتوجه‌به شاخه نظامی مدنظر طراحی می‌گردد. همان‌طور که در مقدمه متن گفته شد، علاوه بر سازمان‌های نظامی این اتیکت‌ها در مراکز دولتی و غیردولتی به‌منظور تفکیک افراد مختلف به کار گرفته خواهند شد.

در ساخت یک اتیکت سینه از چه موادی استفاده خواهد شد؟
به‌طورکلی می‌توان گفت که badgeها به دو بخش اتیکت‌های فلزی (metal badges) و اتیکت‌های پلاستیکی (Plastic badges) تقسیم خواهند شد. در ادامه به‌صورت مختصر در مورد هر یک از این مواد و ویژگی‌های خاص مربوط به آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با اتیکت سینه

آشنایی با اتیکت سینه

ساخته شده از فلز (metal badges)

آلیاژهای آلومینیوم (aluminum alloy) و برنج (brass) متداول‌ترین موادی هستند که به‌منظور طراحی یک آشنایی با اتیکت سینه باکیفیت از آن‌ها کمک گرفته خواهد شد. روش‌های نصب این دسته از اتیکت‌ها به دو قسم magnet یا آهنربایی و needle یا سوزنی تقسیم می‌گردد. کاربر می‌تواند باتوجه‌به موارد استفاده از اتیکت یک روش نصب را انتخاب کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اتیکت‌های آلومینیومی نیز به چند دسته اصلی تقسیم خواهند شد.

آشنایی‌ با‌ اتیکت‌ سینه

Aluminum anodization

این نوع اتیکت را می‌توان جزو بهترین ساخت اتیکت‌ سینه دانست. به علت خاصیت بسیار خوب آلومینیوم برای چاپ می‌توان گفت که انتخاب اکثر افراد این نوع اتیکت است. باتوجه‌به مراحلی که برای تولید یک اتیکت آلومینیوم آنادیز شده استفاده می‌گردد، کیفیت چاپ بسیار عالی خواهد بود و طراحی بر روی اتیکت از بین نخواهد رفت. مزیت بعدی این نوع اتیکت امکان استفاده از ترکیب‌های مختلفی رنگی است.

اتیکت Sublimation

اتیکت سابلیمیشن نیز ازطرفداران خاصی برخوردار است. در چاپ سابلیمیشن از حرارت بالا استفاده خواهد شد. به دلیل استفاده از حرارت برای چاپ این نوع اتیکت، نشان‌های درخواستی به زمان کمتری برای چاپ نیاز خواهند داشت. همانند سایر مدل‌های metal badges این نوع اتیکت نیز به‌صورت magnet و یا سوزنی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

آشنایی‌ با‌ اتیکت‌ سینه

Polyester coating

همان‌طور که از نام این روش مشخص است، در این روش از روکش پلی‌استر استفاده خواهد شد. قسمت پایینی این نوع اتیکت‌های فلزی از جنس Anodized aluminum بوده و قسمت بالایی از جنس پلی‌استر است. این ترکیب جذاب موجب می‌گردد اتیکت از کیفیت و زیبایی خاصی برخوردار شود.

اتیکت‌های brass

در قسمت ابتدایی این بخش درگفتیم که از برنج نیز برای ساخت اتیکت سینه استفاده می‌کنند. اگرچه این ماده امروزه کمتر در صنعت ساخت اتیکت خواستار دارد اما همین ساختار برنجی موجب می‌گردد تا این نوع اتیکت نسبت به سایر اتیکت‌های فلزی جذابیت فوق‌العاده‌ای داشته باشد. می‌توان گفت مهم‌ترین عیب اتیکت‌های brass یا برنجی‌ عدم امکان چاپ برخی طراحی‌های خاص بر روی آن‌ها است. 

اتیکت‌های ساخته شده از پلاستیک (Plastic badges)

این نوع اتیکت‌ها به دلیل پایین‌ بودن قیمت نسبت به اتیکت‌های فلزی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. اتیکت‌های پلاستیکی نیز باتوجه‌به مواد به‌کاررفته در آن‌ها به چندین دسته تقسیم می‌گردند که در ادامه به‌صورت مختصر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اتیکت multi style

اولین نوع اتیکت‌های پلاستیکی را می‌توان اتیکت مولتی استایل دانست. برای بالابردن کیفیت این نوع اتیکت از پلاستیک فشرده شده یا pressured plastic استفاده خواهد شد. رنگ اصلی این نوع اتیکت‌ها در بیشتر موارد طلایی و یا مشکی خواهد بود. کیفیت نهایی این نوع از اتیکت‌های پلاستیکی به‌شدت شبیه نوع فلزی خواهد بود.

اتیکت‌ plexiglass

آشنایی با اتیکت سینه پلکسی گلس در سالیان اخیر به علت مقاومت و شفافیت بالا در صنایع بسیار زیادی مورداستفاده قرار می‌‌گیرد. به علت خواص این ماده می‌توان از آن برای چاپ اتیکت‌هایی با قابلیت چاپ برجسته یا letterpress کمک گرفت.

مدل‌های مختلف اتیکت‌های سینه به چه صورت است؟

نحوه نصب اتیکت سینه باتوجه‌به نیاز مشتری تعیین خواهد شد. نصب آشنایی با اتیکت سینه  همان گونه که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم به دو صورت آهنربایی و یا سوزنی انجام می‌گیرد. امروزه استفاده از طرح magnet محبوبیت بیشتری نسبت به مدل سوزنی دارد. دلیل اصلی این محبوبیت نیز این است که اگر در طراحی اتیکت از این روش استفاده شود، نیاز به سوراخ شدن پیراهن فرم نخواهد بود. در واقع در این روش بج به‌صورت کامل با کمک دو آهنربا بر روی پیراهن قرار خواهد گرفت.

در اتیکت‌های سوزنی همان گونه که از نام آن‌ها مشخص است از یک زائده سوزن مانند (needle) برای الصاق اتیکت به پیراهن استفاده می‌گردد. علاوه بر دو روش ذکر شده برای نصب اتیکت بر روی پیراهن یک روش سوم نیز وجود دارد. احتمالاً در نمایشگاه‌های مختلف اتیکت‌هایی را دیده‌اید به‌وسیله یک گردن‌آویز مورداستفاده قرار می‌گیرند. این نوع اتیکت‌ها نیز جزو دسته‌بندی اتیکت‌های سینه هستند. باتوجه‌به کاربرد خاص آن‌ها، این نوع اتیکت‌ها معمولاً اندازه بزرگ‌تری نسبت به سایر اتیکت‌ها خواهند داشت.

قیمت اتیکت‌های سینه به متریالی بستگی دارد که برای ساخت آن اتیکت استفاده شده است. به طبع همان‌طور که اشاره کردیم، اتیکت‌های که با مواد پلاستیکی ساخته خواهند شد، قیمت کمتری نسبت به اتیکت‌های فلزی خواهند داشت.

سخن پایانی

استفاده از اتیکت برای معرفی کارکنان یک مؤسسه امروزه به یک امر ضروری تبدیل شده است. اتیکت‌ سینه نه‌تنها شناسایی کارکنان را چه برای ارباب‌رجوع و چه برای کارکنان درون‌سازمانی راحت‌تر خواهد کرد، بلکه موجب می‌گردد تا یک همبستگی جذاب بین طراحی فرم لباس کارکنان به وجود بیاید.

امروزه می‌توان اتیکت‌های سینه را باتوجه‌به نیاز خود در اندازه‌های بسیار متفاوتی تولید کرد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام خرید اتیکت‌های سینه باید موردتوجه قرار بگیرد توجه به متریالی است که در ساخت اتیکت مورداستفاده قرار گرفته است. هرچه این ماده کیفیت بالاتری داشته باشد به طبع عمر اتیکت نیز افزایش خواهد یافت.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟